Agex

Pełna wersja: Lista zainteresowanych kampanią randomową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przytoczę główne zmiany które wynikły z poprzedniego tematu, tutaj chcę wiedzieć ile osób jest zainteresowanych taką formą.
Potencjalnym terminem jest niedziela 20-24 w zastępstwie obecnego Imperium. Z moich informacji wynika że dwie planowane "normalne" kampanie są przewidziane na inne dni. W razie "niewypału" kampania zostanie pewnie zastąpiona przez inną w tym terminie, jeśli wypali - to będzie po prostu trochę inna zabawa niż dotychczas w niedzielę.

1. Państwo jest losowane każdemu graczowi w pełni losowo z pełnej puli państw z rozstawienia, bądź wcześniej granych przez graczy. W razie większej ilości chętnych na kolejnej sesji (tj. np. na sesji 3 mieliśmy 14 graczy, na sesji 4 chętnych jest 18), wybór ew. państw nadających się do gry po sterowaniu AI podejmowany jest przez GM.

2. Save jest publiczny po każdej kampanii opublikowany na forum (jest jawny, można go odpalić w trybie singleplayer, tabela w grze zablokowana)

3. Zakaz "zapraszania" do wojen państw z którymi nie miało się w momencie wypowiedzenia sojuszu (dotyczy zarówno agresora jak i obrońcy. Agresor ma maksymalnie 3 miesięce na zawołanie sojusznika do wojny, po tym czasie nie można nikogo wołać. Dozwolone są opcje enforce peace oraz Proclaim Guarantee
Enforce peace ma silnikowe wymagania
Kod:
You must not have a truce with the leading attacker.
You must have at least +100 relations with the leading defender.
The attacker must have -25 warscore or better.

4. Jeśli celem wojny jest prowincja, zawsze musi być ona uwzględniona w pokoju (nawet stabhicie)

5. Zakaz brania pożyczek silnikowych, dostępne są tylko te między graczami.

6. Cesarz HRE ma zwiększone bonusy
+1 diplomatic relations do +3 diplomatic relations
+50 base annual manpower per member state. do +125
+0.5 land force limit per member state. do +1.25
Ma zakaz wypowiadania wojen członkom HRE (czy to AI, czy gracz) z CB conquest oraz udziału w wojnach z takim powodem wśród członków cesarstwa.
Zwiększony bonus do imperial authority z tytułu wolnych miast z 0.01msc do 0.02msc

7. Myślałem nad jakąś zmianą w religiach, ale chyba najlepiej dla grywalności będzie zostać na standarcie, ew. zwiększyść bazowy przyrost Papal influence z 0.5 do 2.5 (mniejsze państwa z 1-2 kardynałami też niech mają szansę skorzystać z tych bonusów podczas tych krótszych sesji).

8. Zakaz sojuszy z innymi grupami religijnymi do 1550roku

Rozstawienie zależy od ilości graczy. Nie jest to jakaś końcowa wersja, ale podsumowałem to co parę osób w temacie lub wiadomościach prywatnych mi sugerowało, sądzę że taka
Ja wstępnie jestem chętny
To by było fajne xd
Dla Garena od Administracji :*

[Obrazek: cl216.jpg]
łopata z twin peaks ? Smile

A nie wiem, wpisałem złota łopata Big Grin
Oj tam, ale generalnie idea losowania państw byłaby dobra, co najwyżej by sie podzieliło pulę na morskie i lądowe, chociaż jak zagwarantować pełną "losowość" losowania a nie że ktoś losował tak długo aż wpadło mu coś dobrego i inna sprawa xd
Napisanie algorytmu losującego i parującego państwa i graczy to nic trudnego. Ta dum i zrobione.
pół miliarda ich masz w google;p