Agex

Pełna wersja: Renovatio Imperii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Wielu z Was pewnie ma przesyt Eu4 lub jest zajęta życiem/ck2. Ja jednak w ck2 jestem jeszcze gorszy niż w eu4 (o ile to możliwe). Dlatego razem z dwoma kumplami co sobotę zbieramy się na granie i ciśniemy jakieś wojny o dominację w rzeszy.
Nie będę udawał, że znam się na organizowiu kampanii, ale to będzie raczej wersja mini. Nie będzie żadnego modowania, sami zadbamy o balans grając.
Mam w głowie 2 opcje grania w zależności od tego na co miałbym więcej chetnych:
1. Każdy z graczy tworzy sobie mini państwo  (do50deva, za 200 pkt.) Dołączamy do rzeszy i walczymy o dominacje. Do wojen religijnych nałożona byłaby granica ekspansji i zakaz kolonizacji(ułożona w zależności od ilości i rozmieszczenia graczy). Graliśmy tak we 4 na customach i było całkiem przyjemnie. Idee poza dyscypliną chyba każdy miał różne.
2. Gramy krajami w Rzeszy + niektorymi w około. Nadal nakładamy granice ekspansji i głównie staramy się walczyć o wpływy na terenie cesarstwa.

Tak jak napisałem na początku być może nie będzie chętnych by nazwać to kampanią, ale jak ktoś nie chce wypaść z formy, tęskni za Europą i ma ochotę dołączyć do nas to tym postem daje taka możliwość  Big Grin
słaby pomysł...mozna by zagrać np wojny napoleonskie to by moglo byc ciekawe
Wojny napoleońskie były zbalansowane w eu2. W Eu4 to wystarczy sfinansować Prusaków i Napoleon nie przejdzie renu.
To pograjmy w eu2 Smile
Stobek, Daretti, chodzcie grac w ck2
Na obecnej wersji gry gdzie te późne scenariusze sa całkowicie olane Napoleon sam jedzie wszystko.