Agex

Pełna wersja: [Imperator] Dev diary - linki, dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
DD 23 lipca

Tym razem o dyplomacji. Kombinują dookoła AE/BB, twierdząc, że system z EU4 był "dziwnie zaimplementowany". Well, IMO wystarczyło, by koalicja i wrogośc nie była sztywno od 50 AE tylko w jakimś zakresie, w zależności jeszcze od innych czynników. Ale lepiej wrócić do systemu BB i go tylko przerobić lekko...

Konto usunięte

Czujecie już ten hype ? Bo ja nie XD No ale cały czas liczę na to, że jeszcze pokażą jakąś innowacje i coś co sprawi, że ta gra będzie wyjątkowa.
BB, czyli prowincja za dużo i cały świat przeciwko Tobie? To podziękuję za taki system. Akurat AE to jedna z tych rzeczy która im wyszła w EU4
30 lipca

Opis podziału na potęgę państwa w zależności od ilości miast (państwo-miasto z 1 miastem, lokalna potęga z poniżej 10, znaczące państwo (jak do cholery tłumaczyło się "major power"? xd) z minimum 10 miastami i wielka potęga z co najmniej 20, ale prowincjami.
W zależności od wielkości są różne bonusy jak i większe państwo ma więcej opcji dyplomatycznych (tylko dwa najmniejsze mogą być w lidze defensywnej, za to tylko imperium może wymuszać pokój czy interweniować w wojnie).

[Obrazek: egypt_gp.png]
WINCYJ BONUSÓW BEZ DEBUFFÓW ;d
DD 06 sierpnia

Dzisiaj o umiejętnościach armii.
Wybaczcie, ale buahahaha.

Cytat:Phalanx - Slower movement for armies, while heavy infantry defence is much stronger.
- czy oni kurwa myślą, że armia porusza się falangą w trakcie zwykłego marszu? xD

Cytat:Construct Border Fort - Creates a colony in an unowned city bordering you, adding 1 freeman pop of your culture and a fort for military power.
Kolonizowanie maną wojenną i tworzenie popa z powietrza. Perfidnie EU4.5Rome

Cytat:Military Colonies - Spend Military Power to create a freeman pop of your culture/religion in the current city.
Build Road - Spend Military Power to build a road towards the next city the army moves to.

What the fuck?

[Obrazek: 2018_08_06_1.png]
Użyj Many by zrobić to, użyj many by zrobić to. Użyj mamy by zrobić to.


O ile podobny system w Eu Iv nie przeszkadza mi zbytnio. O tyle mam wrażenie że nawet tam mniej rzeczy wymaga tych punktów. IMO trochę słabo że wszystko podpinaja pod tą jedną mechanikę.
To będzie miało sens, jeśli dana umiejętność będzie trwała ileś czasu i nie będzie można jej zmienić, tak to będzie np idzie wróg, to szybko klikamy falangę, a potem force march :v
Toggle zdecydowanie sugeruje to co jest obecnie w force march - klikamy i yolo póki nie odklikniemy.

Aczkolwiek moim skromnym zdaniem, rzeczy takie jak "stosujemy falange czy może napierdalamy ryjem w piasek" w warstwie strategicznej to tylko antyklimatyczne mikrozarządzanie.
Dokładnie, bo to tylko wybranie sobie bonusu przed walką, a raczej nie było tak, że jak jest np "Padma Vyuha - Slower movement for heavy infantry defence and archer offence" to dowódca przed bitwą stwierdzał, ok, non stop się tylko bronimy, a łucznicy strzelają i tak przez całą bitwę :v
To powinny być rozwiązanie jak combat tactics w ck2 czy hoi4, że w trakcie bitwy dowódca wybiera odpowiednią taktykę.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13