Witaj!
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Patch 1.18 - Istotne Zmiany (dyskusja)

Mamy changeloga od paradoxu, całość dostępna poniżej, a sam przytoczę interesujące nas nowości i zmiany pod uwagę biorąc scenę multiplayer.
Temat ma być do dyskusji i ew. analizy zaawansowanych nowych mechanik wraz z dostawaniem większej ilości informacji bądź bezpośrednich testów.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind....973237%2F

Jak ktoś uważa coś innego za istotne dla naszych kampanii niech też pisze, starałem się nie dodawać tutaj niepełnych zmian (w changelogu są informacje o zmianach idei, stąd poczekam na patch żeby zobaczyć czy na coś sensownego), oraz skrócić to maksymalnie, gdyż ten changelog jest jednym z najdłuższych jaki paradox chyba zrobiło Big Grin

1. Nowości płatne
Personalne Cechy władców - dostają przy dojściu do władzy, po 10 i po 25latach.
Great Powers - 8 państw z dodatkowymi opcjami dyplomatycznymi
Personalne Cechy Generałów - powstają po bitwach, w zależności od ilości zyskanego army/naval tradition.
Możliwość wydziedziczenia następcy przy posiadaniu dodatniego prestiżu

2. Nowości darmowe
Nowy system technologii oparty o instytucje
Nowy system akceptowania kultury
Dodano opcję dla hosta aby przy wyjściu gracza nie dawać na jego kraj AI
Na minimapie widzimy wrogie i sojusznicze jednostki
Dodano podsumowanie wojny pod względem ilości zabitych żołnierzy i zabitych wyczerpaniem.
Dodano Królowe, 50% szans przy Royal Mariage, 100% przy nowo narodzonym dziedzicu.
Dodano nowy typ rządu dla Ottomana, Harem i masa żon! Big Grin

3. Balans
Statki w bitwie walczą kolejno od dużych, galer, lekkich do transportowców.
Armia oblęgająca fortecę zawsze jest atakującym w danej prowincji, nawet kiedy zostanie zaatakowana (armia przybywa do obrony fortecy)
Duży CN daje +5 limitu wojska
Prawosławie nie ma już minusu do taxa wraz ze wzrostem Patriach Authority
Prusy straciły dyscyplinę z tradycji z 7,5 do 5 (czyli max dyscypliny spada ze 117 do 115% u Prus, więc o 5% więcej niż w przypadku 5% dyscypliny narodowej + absolutna monarchia.
Zwiększono liberity desire z taryf do połowy wartości taryf (max 50% LD)
Odpowiedz

Zapomniałeś napisać, że teraz duży statek będzie zajmował 3 miejsca w pierwszej linii a galera dalej tylko 1. To duża zmiana. Galery znowu będzie się opłacało budować.
Mi się super podoba ten motyw, że jak odbijasz fortece to jestes broniącym. Nie dość, że ma to sens logicznie i historycznie to jezscze w końcu jest sens budować forty w górach ;](czasem na granicy bardziej się opłacało na równinach, gdyż możesz złatwością rozbić oblężenie na takim terenie a atak np w góry to samobójstwo i tylko cieprliwie czekasz aż stracisz prowincję..)
Odpowiedz

Cytat:If you are enter battle while in an enemy province with a fort, you will be treated as the attacker in battle and incur that province's terrain penalties.

Building forts is now a strategic decision. Where can you stop your enemies the best?

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...16.971215/
Czyli jak zostaniesz zaatakowany oblegając fort wroga to będziesz traktowany jak atakujący i np dostaniesz karę za walkę w górach.

Edit. Widzę, że Stobek mnie ubiegł bo marnowałem czas na znalezienie źródła.
Odpowiedz

Cytat:Can now always pay off your subject countries' debt.
Bardzo ważna zmiana na CNach, dzięki czemu można zadbać by nie bankrutowały. Zabawne że wczoraj mówiłem na TS że tego brakuje.

Cytat: Prussia now gets Prussian Monarchy when forming.
Może i znerfiono z 7,5 dyscy do 5% ale dzięki swojemu unikatowemu gevermentowi mogą mieć 10% dyscy. Zakładam ze 7,5 spokojnie po stworzeniu Prus będą utrzymywać. 

Cytat:- The Death of Haji Giray in the Crimean Khanate will now trigger an event where the pretenders may seek Ottoman Support. Should the Ottoman candidate be enthroned in Crimea the country will become an Ottoman March and may grant coastal provinces to their new overlord.
Dość ciekawa opcja wzmocnienia Ottomana i wrzucenia go w politykę północnego wschodu.
Odpowiedz

Personalne Cechy Generałów - powstają po bitwach, w zależności od ilości zyskanego army/naval tradition.

To nie jest przez przypadek ctrl+c/ctrl+v z Stellarisa?:>
Odpowiedz

Prędzej z Ck2
Odpowiedz

Na chwilę obecną wydaje mi się że instytucje się dość wolno rozchodzą, w 25lat kolonializm nie dotarł nawet do Włoch, takie regiony jak Rosja, Szwecja czy nawet Polska zapewne dostaną go w ~1580
[Obrazek: ab630f1f79.jpg]
1526 rok
Renesans się rozwijał sensowniej, bo miał inne modyfikatory, i wystarczyło mieć więcej niż 10deva, zeby rozwijał się gdziekolwiek w Europie.
Jak Wasze odczucia?
Odpowiedz

Renesans w Palermo. Potem kolonializm w Hiszpanii. Efekt Tunis który zaczyna kolonializm, kiedy renesans dochodzi do Polski.
Odczucie mam takie ze wiele będzie zależeć od graczy. I od tego gdzie dana instytucja będzie miała swój początek Wink
Odpowiedz

U mnie po pierwszej grze wniosek jest taki ze OE gra praktycznie jak by było western, podczas gdy Rosja jest daleko w tyle Smile
Poza tym sama idea mi się podoba.
Odpowiedz

W 1686 roku mam wrażenie, że jeśli chodzi o techowanie i poziom techa, to jest obecnie o wiele bardziej historycznie, niż było.
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
Odpowiedz