Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Temat założył: ChidoriCo trzeba zmienic na nastepna kampanie? Dyskusja.

W tym temacie można dyskutować nad proponowanymi zmianami w wątku drugim.
Dlaczego w tym a nie w tamtym?
Bo chce mieć gdzieś w punktach wasze propozycje bez przewijania się przez 40 stron.

Zacznę:
Fall jak chcesz rozdzielić por spa bez wzmacniania spa gdzie spa nie ma szans z eng w walce 1 v 1?
Być może osłabienie eng było by rozwiązaniem na problem zbyt słabej por spa hol wzgledem eng.

Tylko jedna kwestia. Dla mnie walka eng - hol czy spa - por jest sprzeczna z interesem tych państw z powodu jak zbudowana jest gra. I osobiście nie podejmę się jakiejś pseudo walki z moim naturalnym sojusznikiem bez jakiś zmian w tym co sprawia że to się nie opłaca.
Odpowiedz

(11.10.2016, 07:35)fall.pl napisał(a): JDaretti ma rację (dzięki za komplementy)

Zauważył to tez kiedyś już chidori - nie oceniajcie balansu pod wpływem  ostatniej kampanii !!!! A tym bardziej bez patrzenia kto tam gral.

1) Weźmy nawet te rosje- czy wy zapomnieliście co było wpisywane w ostatnich kampaniach ? " ta rosja jest tak słaba czy ja tak gram ?"  "Boże ta rosja to jakaś porazka"
Bilans ? W 3-4 ostatnich kampaniach rosja była wasalizowana/ rozbierania  przez sąsiadów . I glosy xnuffowac rosje ? Cos sie zmienilo nic - ja tam zagralem.
Dajcie kogoś na uzbeka ja na swe I do 1550 roku rus przestanie istnieć.  Gracz na uzbeka to bardzo zły pomysł . Weźmy tez ostatnia kampanie.  Rus przy persji macia to była taka popierdulka ze szkoda gadać.

Opanujcie się z wnioskami bo są strasznie skrajne i niewywazone - balans trzeba oceniać po 2-4 kampaniach

Nikt, a przynajmniej nie ja opiera propozycje wrzucenia Uzbeka o obecną kampanię bo ja sam proponowałem już przed nią Uzbeka lub Krym dla osłabienia Rosji i pisałem o tym że w mojej opinii jest ona op zwłaszcza z naszymi zmianami co do najemników. Nawet z Uzbekiem Rosją da się mieć spokojnie 600-700 deva
[Obrazek: TUiMszV.jpg]
co w mojej opinii jest wystarczającą liczbą i lepiej mieć Uzbeka niż kolejną Rosję z 1300 deva po 1650 roku grającą praktycznie single player.
Tym bardziej jestem obecnie za nerfem dla Rosji poprzez granie z Uzbekiem przez zmiany jakie wprowadza nowy dodatek który nerfi Polskę poprzez obniżenie jej deva, buffuje Rosję względem Szwecji poprzez pozbycie się tech grup, usunięcie kary -33% do taxa za prawosławie i danie sporego stałego buffa stronie broniącej się w wojnach który czyni przewagę rosyjskiego manpowera nad resztą państw jeszcze cenniejszą. Jak dla mnie znacznie ciekawsza będzie sytuacja na wschodzie z Rosją mającą dodatkowego sąsiada w postaci Uzbeka który też lekko w Azji mieć nie będzie i raczej na simowanie sobie nie pozwoli bo poza Rosją będzie musiał rywalizować z Persją o Samarakandę by w ogóle móc stworzyć Bukharę oraz w wypadku odblokowania Tybetu także na wschodzie nie będzie miał łatwej przeprawy przez Indie mogące chcieć iść na północ.

(11.10.2016, 07:35)fall.pl napisał(a): Pomysł pomka z protektoraty mi Chin ciekawy ale IMO z warunkiem dla państw morskich dostępna ta opcja inaczej podbija i ustanowia protektoraty tylko bloby ladowe
Nie widzę żadnej przewagi Azjatyckich państw lądowych nad morskimi z Europy w robieniu sobie protektoratów i utrzymaniu ich w Chinach patrząc po sile obecnych państw azjatyckich w naszej kampanii w porównaniu do państw europejskich, zwłaszcza w tej bardziej istotnej, wschodniej ich części a imo znacznie ciekawiej będzie się grało w Azji jeśli wprowadzi się jakiś element o który mogą rywalizować zarówno Indie i Indochiny jak i państwa kolonialne.
Odpowiedz

A czemu Cas ma być tak samo silna jak Eng ?, znowu wyrównywanie ....
CAS + POR > ENG, a CAS i Por sie latwiej doadaja niz Eng i Hol (tutaj jednak wiedze duzo wiekszy sens rywalizacji)
Dolozylbym do tego (powtórze się) Danię jako morski i Ven/Gen (albo oba) i już morska zabawa powinna się zrobić dużo ciekawsza niż standardowe Eng+Hol Vs CAs+Por.
Odpowiedz

Ciężko jakoś o te standardowe por + spa v eng + hol.
Nie kojarzę współpracy na Lini eng + hol.
Myślę że to dopiero wchodzi i dopiero okaże się jak to jest potężne.
Odpowiedz

Moim zdaniem kluczem do rozbicia klucza ENG plus Hol jest fra...moim zdaniem powinno sie ja jakos zachecic do poswiecenia choc troche potencjalu do angazowania sie w kolonie...wtedy hol bedzie miala alternatywe...czy działać z eng na gorszych warunkach czy współpracować z fra na swoich.

piszecie że zabrali prawoslawiu - 33 proc do taxa...a jak to zrównoważyli? bo jeśli nic nie zrobili to uważam że ten modyfikator powinien wrócić...bo jego usuniecie jest z dupy wzięte...

No i jak ktoś juz grał to niech napisze jak działa ten nowy system technologii...bo boje się że nie bedzie dużej różnicy miedzy europejskimi panstwami i np khmerem...
Odpowiedz

No jak nie kojarzysz. Praktycznie cała kampania Falla z Andrzejem (no ok, była jedna wojna, ale potem współpraca do samego końca) i moja Hol z Anglią Glaedra jak chodził po kanapki.

Zresztą obecna to samo. Ta współpraca to standard.

I popieram Macia. Grajmy z Danią zamiast Szwecji i z zakazem robienia Prus z czegoś innego niż Branderburgia (która i tak ma te idee).

(11.10.2016, 10:19)daretti napisał(a): piszecie że zabrali prawoslawiu - 33 proc do taxa...a jak to zrównoważyli? bo jeśli nic nie zrobili to uważam że ten modyfikator powinien wrócić...bo jego usuniecie jest z dupy wzięte...

No i jak ktoś juz grał to niech napisze jak działa ten nowy system technologii...bo boje się że nie bedzie dużej różnicy miedzy europejskimi panstwami i np khmerem...

Ten modyfikator sprawiał, że Prawosławie było najgorszą religią.

A dodatek jeszcze nie wyszedł.
Odpowiedz

Moim zdaniem granie bez swe to głupota to jest za fajny i klimatyczny kraj żeby z niego rezygnować...nie trzeba robić wynalazków z danią tylko zachecic fra do robienia kolonii proste...a z nich mozna bedzie teraz na prawde fajna kaske trzepać...

Moze zamiast lubeki ta dania? i jaka macie gwarancje ze nie powstanie blok eng hol den?

Por i spa nie poróżnicie bo one maja po prostu zbyt wiele wspólnych interesów i zbyt mało punktów zapalnych...
Odpowiedz

Re pomek
tak już widzę jak por swoją chlopska armia wygrywa rywalizację z Khmerem veriego który ma 280 000 wojska Smile

Co wy gadacie jak gram eng /hol to zawsze dozylem do pełnego monopolu w eng chanel.

2 razy próbowałem zmarginalizowac anglie moja hol.
tylko zawsze cały świat bronił andrzeja to odpuściłem i poszedłem na współpracę.

Ja nie wiem skąd dziwne założenie chidoriego ze spa musi mieć koniecznie szanse na wygranie 1 vs 1 na wodach kiedy nawet historycznie spa była bardziej ladowym państwem niż morskim.

w takim 1730 to nawet fra miała większą flotę niż spa !

Kurcze zaczynam się irytować.
Saegoto zaraził nam chidoriego !
Teraz on chce wszystko zminiac i wszystko modowac

konserwatyści jednoczmy siły ! Stop rewolucji ! Smile

Trzeba bufowac por aby nie było tej nudnej unii co kampanie por spa wymyślone przez chidoriego i Letho. A potem ciągle kopiowana to jest nudne

mocniejsza por mogła by prowadzić bardziej niezależna politykę
Odpowiedz

Mocniejsza por to tylko mocniejszy blok iberyjski. Tego bym się obawiał. Na prawdę ktoś bardzo ambitny i organy by musiał siedzieć na por żeby prowadzić swoją politykę bez udziału cas.
Odpowiedz

Cytat: w takim 1730 to nawet fra miała większą flotę niż spa !

W 1730 roku to Hiszpania była cieniem samej siebie...

Cytat: Ja nie wiem skąd dziwne założenie chidoriego ze spa musi mieć koniecznie szanse na wygranie 1 vs 1 na wodach kiedy nawet historycznie spa była bardziej ladowym państwem niż morskim.

Taaak, wcale Anglia, nawet po pokonaniu Wielkiej Armady, wciąż nie była jakoś potężniejsza od Hiszpanii. Jak tam rozmawiamy już o historii Wink
"And as water has no constant form there are in war no constant conditions" Sun Tzu

#Munsterocentryzm

Druga osobowość Eldori, władcy Hiszpalii
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości