Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dyskusja

Sorry Glaedr nie bierz tak tak osobiście. Troche przyFallowalem i niepotrzebnie wtracilem info o poprzedniej kampanii.

Akurat ze sciagania "haraczy' na Polsce to bylem srednio zadowolony i od pierwszych sesji wiedzialem ze cos jest nie tak. Na rozstawienie narzekalem juz przed pierwsza sesja wiec to nie tak ze dopiero mi przestalo cos przeszkadzac jak zaczelo mi nie isc.

Tutaj bylem gotowy na koalicje antyCesarska od poczatku. Ta kampania ma byc krotka i dynamiczna zobaczymy co bedzie. Eu to tez gra simu jak wszyscy chca simowac i przepychac reformy to OK. Ja jako Cesarz niezamierzam atakowac dla samego ataku kraje ktore placa podatki i sa posluszne woli Cesarza oraz dzialaja dla dobra HRE.

A mi się tam całkiem podoba. Wiadomo, przez backstab od Andrzeja trochę się cofnęłem w rozwoju, a polityka Stobka też nie ułatwia dyplomacji, ale sam zamysł jest jak najbardziej godny kontynuowania i dopracowania.

Tak jak Karpaj kiedyś wrzucał, kolejną edycję złotej bulli testowałbym na tym modzie:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...searchtext=

Akurat jak skończymy to, to twórca powinien w pełni przystosować ją do 1.18, bo narazie zrobił tylko tak, żeby nie crashowało Wink

PS. To prawda co pomek piszę, wziąłem z nim sojusz i zaatakowałęm Andrzeja zapominając wezwać go do wojny XD. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że czułem się zaorany po całym dniu i resztkami sił patrzyłem na ekran Big Grin

Hab zarobil juz 5520 golda, a co bedzie kiedy wprowadzimy nowe podatki.

(19.10.2016, 10:46)XenoFobia napisał(a): Hab zarobil juz 5520 golda, a co bedzie kiedy wprowadzimy nowe podatki.
Czemu Xeno tak lubi te podatki i jest chętny do wprowadzania nowych? Papież też dostaje z tego jakiś swój procent?

Ta kampania to symulacja rodziny mafijnej
he he
jest ojciec chrzestny co zbiera cały zysk
są ludzie od haraczy co dostają swoją dole
i są ofiary które jak nie chcą płacić to zostają przykładowo ukarani aby szacunek dla ojca chrzestnego był.

Podoba mi się Smile
Jako obserwator będę śledził czy będzie bunt w rodzinie Smile

Jak powiada staroniemiecka prawda!
Es gibt nur eine Kaiserstadt
es gibt nur ein Berlin
es gibt nur ein Räuberloch
das ist Wien

Jest tylko jedno miasto Cesarza
jest tylko jeden Berlin
jest tylko jedna bandycka nora
Czyli Wiedeń
Andrzej na Cesarza!

Papież nic z tego nie ma. Dbam tylko o dobro calego HRE.

Jest to wiersz Bawarski i jak go ostatnio czytałem to nieco inaczej brzmiał Smile

Ogólnie uważam, że ludzie za szybko panikują, że będzie już tylko trzymanie za rączki i potulna polityka wobec Cesarza.
Raz, że niezadowolenie wewnątrz rośnie zauważalnie (choćby potrzebna była karna ekspedycja przeciw Lubece).
Dwa, nieubłagalnie zbliża się reformacja, która zawsze najbardziej podkopuje Cesarza.
Trzy, Francja. Francja mająca HABa na rywalu i w sojuszu Węgry wraz z Turcją. Jeżeli FRA jebnie, to pewnie wtedy Stobek przekona się ile wrogów sobie narobił Wink a, że Stobek zajął Lotaryngie, to szansa się zwiększa Tongue

Mi pierwszą sesje grało się bardzo przyjemnie. Militarnie to głównie biłem AIki i leciałem na minimalnym manpowerze, ale ilość interakcji dyplomatycznych była naprawdę fajna. A to dopiero pierwsza sesja i całość się rozkręca Smile
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕

Dodam jeszcze, że Francja ma sojusz z Burgundią, która otrzymała kilka ziem(chyba Calais i Caux) angielskich w Europie Wink Dodatkowo Burgundia posiada kilka provek cesarskich (co osłabia autorytet Cesarza) oraz kilka, które są w granicy ekspansji i można dodać do HRE. A i Francja wysłała mi ostrzeżenie, żebym nie wypowiadał wojen sąsiadom Big Grin

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 31 ms (53.64% PHP / 46.36% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 30 / Obciążenie serwera: 0.2 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]