Witaj!
Rejestracja

  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
[HOI3] Projekt Legion IX (custom) - MP AAR

#1
Jest to kontynuacja AARa z eufigames Projekt Legion IX (custom) od następującego miejsca LINK

Raport bitewny:

Po wakacyjnej przerwie kampania Projekt Legion IX ruszyła ponownie. Po takim czasie, przede wszystkim każdy ogarniał "co też ja planowałem". Cisza była przez pół sesji na podwórku Berlina. Dalej na wschód, czyli w Iraku i Persji, Zachód wycofał swoje siły, dzięki czemu Włochy odzyskały teren. W Środkowej Azji coś tam zdobyła Japonia ale z racji odległości w tej części kontynentu, raczej postępy nie są oszałamiające w czasie. Środkowe Chiny za sprawą niemieckich samolotów nie mają już dróg. W Mandżurii totalny zastój frontu. Wracając na podwórko Berlina, Zachód postanowił zaatakować Kopenhagę oraz ewentualnie skasować Szwecję. Szturm od północy Kopenhagi nie wyszedł. Dywizje Papy choć leciwe dały radę wytrzymać do nadejścia niemieckich posiłków. Póki co jedynym realnym osiągnięciem jest opanowanie przez Brytyjczyków południa Norwegii włącznie z prowincją gdzie jest ciężka woda. Koło Malmo Amerykanie próbowali zaatakować Kopenhagę przez cieśninę ale i ten atak nie wyszedł. Obecnie wojska USA wycofały się z okolic Goteborg-Malmo, natomiast Brytyjczycy pozostali jeszcze w okolicach Oslo. Wehrmacht czuwaWink
GG 49408524
Odpowiedz

#2
Po udanej obronie Kopenhagi, papież Atomos okryty blaskiem zwycięstwa, przesiadł się do nowego papamobile.
[Obrazek: p5JuXSN.png]

Od tej pory szatany z Zachodu nie znajdą spokoju nigdzieBig Grin
GG 49408524
Odpowiedz

#3
Aha dla wszystkich postronnych zainteresowanych kampanią!
Wszystkie bieżące sejvy i mod niezbędny do jego odpalenia można znaleźć tu
<!-- m --><a class="postlink" href="http://chomikuj.pl/arcyzuzel/Dokumenty/sejvy/Legion+IX">http://chomikuj.pl/arcyzuzel/Dokumenty/sejvy/Legion+IX</a><!-- m -->
Odpowiedz

#4
W przerwie między wielkimi operacjami trzeba pouganiać się za panoszącymi się partyzantami. Japonia użera się z Komunistycznym Ruchem Oporu, natomiast Niemcy z greckimi fanaberiami Wink

[Obrazek: kRDoFiy.jpg]
Esencją ostatniej sesji były zmagania w Skandynawii. Już w lipcu Abwehra obserwowała ruchy Royal Navy i US Navy na Morzu Północnym, jednak trudno było ustalić cel tych działań. Na początku sierpnia 1943 wszystko już było jasne.

[Obrazek: oCzR0js.jpg]
Amerykanie Isoroku, wykonali desant na północ od Kopenhagi oraz po drugiej stronie Sundu w okolicach Malmo. Stolicy Zelandii bronił papieski korpus pancerny, który w pierwszej kolejności został wsparty przez Wehrmacht jego najlepszymi oficerami. Nad całością obrony tego miasta czuwał feldmarszałek Rommel (ma maksymalne doświadczenie bojowe dostępne w grze ;D ). Oprócz tego Luftwaffe potraktowała przyczółki USA pociskami V2, aby ograniczyć wydolność wrogiej logistyki. W ramach odwetu Isoroku zniszczył drogi w Kopenhadze.

[Obrazek: Xnm9KRV.jpg]
Drugie ramię wrogiej inwazji na Skandynawię wykonała Wielka Brytania Alternativa. Wysadził desanty na zachodnim brzegu Półwyspu Skandynawskiego, w okolicach Oslo oraz Göteborga. Jego celem był Sztokholm. Tu także Luftwaffe zniszczyła logistykę w portach zaopatrujących wrogi desant.

[Obrazek: J6H5EAQ.jpg]
Wehrmacht spokojnie dyslokował się, aby wesprzeć sojusznika. W tym czasie trwały krwawe zmagania w powietrzu. Siły Wschodu zażarcie walczyły z powietrznymi agresorami. Do Kopenhagi Berlin przemieścił 3 dywizje spadochronowe, które w pierwszej kolejności wsparły szwedzkich obrońców. Następnie, do tego miasta dotarł elitarny korpus Panzerwaffe, który definitywnie pokrzyżował plany amerykańskie. Nie czekając na kontrę, Isoroku wycofał się z Zelandii oraz przygotował się do opuszczenia terenów wokół Malmo.

[Obrazek: sg93dGN.jpg]
W trzecim tygodniu sierpnia Zachód zrezygnował z ataku na Sztokholm, zmieniając cel marszu swoich dywizji w kierunku najbliższych portów.

[Obrazek: Odu8PRu.jpg]
Wschód dyslokował na Półwysep Skandynawski liczne siły niemieckie oraz radzieckie i włoskie. Czy będzie kontra? Big Grin
GG 49408524
Odpowiedz

#5
Raport bitewny:

Klątwa nad kampanią dalej trwa, gdyż z różnych powodów na ostatniej sesji ugraliśmy nie całe 2 godziny.

W Europie generalnie panuje spokój. Zachód wycofał się kompletnie ze Skandynawii, dzięki czemu Szwecja bez przeszkód odzyskała swój teren. Walki trwały natomiast na Dalekim Wschodzie, gdzie obkładały się ZSRR z Japonią. Bliższych szczegółów Berlin nie zna, gdyż ostatnio dalekopisy nie działały prawidłowo. Z ciekawszych informacji z zaplecza frontu jakie pozyskała Abwehra, to dane świadczące o tym, że w wyścigu po bombke, biorą udział trzy państwa. Po Niemczech i Wielkiej Brytanii, swój pierwszy reaktor stawia USA. Ciekawe kto pierwszy dokona próbnej eksplozji Big Grin
GG 49408524
Odpowiedz

#6
Raport bitewny:

Tym razem dalekopisy działały sprawnie, więc świeżych danych Berlin posiada znacznie więcej. Na Dalekim Wschodzie Cesarstwo Japonii rozpychało się na północ mandżurskich stepów. Armia Czerwona Kućka sprawnie operowała, pomimo braków w zaopatrzeniu. Aby spotęgować drobne sukcesy Tokio, UK i USA wykonały desant na tyłach frontu ZSRR. Użyły sił prawdopodobnie przerzuconych z Europy, po wycofaniu ze Szwecji. W tym momencie na południu Francji przy granicy hiszpańskiej, ruszyła ofensywa Wehrmachtu. Po zażartych walkach na linii frontu, linia Zachodu zaczęła kruszyć się. W oparciu o posiadaną Barcelonę, USA bombardowało linie zaopatrzeniowe Berlina. Jednak pomimo tych problemów, ofensywa powolutku postępowała. Szczególnie wyraźny progres nastąpił na zachodniej flance koło Bordeaux, gdzie front amerykańsko-hiszpański wyraźnie załamał się. W takich okolicznościach, Zachód postanowił wycofać się z Syberii, a w tym samym czasie ściągał posiłki, głównie z Wysp Brytyjskich. W raz z napływem posiłków, obrona Zachodu tężała. W momencie dotarcia do Pirenejów ofensywa Berlina wygasła. Ostatnim jej akordem, było zdobycie przez Fallschirmjäger Barcelony, jednak nie długo potem została odbita przez Alternativa. Tymczasem na Dalekim Wschodzie Kuciek przyparł do morza angielski desant. Los sił Londynu wisi na włosku. Troszkę bez rozgłosu przeszły manewry w Środkowej Azji, gdzie Armia Czerwona nobnoberskiego, załatała front na granicy z japońskimi Chinami.
GG 49408524
Odpowiedz

#7
Raport Bitewny ITA

To tez cos naskrobieTongue. Wlochy odbily Bliski Wschod, oddzialy Wschodu ponownie pukaja do bram Egiptu. Dalej na wschod z terytorium Persji i Afganistanu prowadzona jest ofensywa w kierunku miasta 上海 celem wsparcia sil radzieckich.

Kolejnym obszarem dzialan ITA jest rozbudowa infrastruktury. Aktualnie tworzone sa 3 linie Pendolinio:
- Pendolinio Trans-Syberia
- Pendolinio ATG do Toulouse‎
- oraz Pendolinio Indian Express
Big Grin

Powolano rowniez Straz Ochrony Kolei celem poprawy bezpieczenstwa naszych pasazerow (oddzialy zandarmerii i milicji do walki z partyzantami)
Odpowiedz

#8
Czas spokoju dla Wehrmachtu skończył się na początku października 1943. Sztab Generalny w Berlinie zaplanował ofensywę w południowej FrancjiBig Grin Głównym przeciwnikiem były wojska USA, które "wsparte" były zbieraniną sojuszniczych oddziałów głównie z Ameryki Południowej oraz na wschodniej flance przez kontyngent brytyjski. Popieżne szacunki wskazywały, że na każdą amerykańską dywizję przypadały dwie dywizje południowoamerykańskie. Brytyjczyków było około 2 korpusy. Główny ciężar spadł na barki Panzerwaffe, która w pierwszym rzucie wystawiła 8 korpusów szybkich. Atak rozpoczął się w kilku miejscach frontu. W niedługim czasie praktycznie w każdej prowincji trwały walki. Zamiar szybkiego pokonania Brytyjczyków spełz na niczym, gdyż Isoroku zniszczył przy pomocy V2, infrastrukturę logistyczną w tej części mojego frontu. Przełom zarysował się w prowincjach nad Atlantykiem, dokąd nie sięgały wrogie V2. Postępy były powolne, choć szanse na sukces z każdym dniem ofensywy coraz lepsze. (No tak, bitwy przestały trwać godziny. Teraz porządna batalia potrafi trwać kilka dni. Mielonka z pokonanych oddziałów wychodzi ogromna o ile nie zostaną w porę wycofane. Najbardziej miarodajne w takiej sytuacji stają się koszty uzupełnień, które w normalnej sytuacji starczyłyby w normalnej grze, na ilość PP średniego majora ;D)

[Obrazek: yxoncEA.jpg]

Alternative chyba nauczył się, że po cichutku nic nie przeleci na III Rzeszą. Może mówić o wielkim szczęściu, że jego samoloty transportowe wyrwały się z bitwy. Ciekawe czy były pełne?

[Obrazek: u72zKoK.jpg]

Po 2 miesiącach walk u stóp Pirenejów cele założone przez Berlin były nadal odległe. Póki co, udało się przetrzebić szyki wojsk południowoamerykańskich. USA po problemach nad Atlantykiem, ściągał posiłki z Anglii, które desantował wprost przed nacierające czołgi Panzerwaffe. Ze wstępnych moich szacunków wynika, że Isoroku ściągnął ok. 3 korpusy. W obecnej chwili impet natarcia Wehrmachtu mocno wytracił, gdyż większość niemieckich dróg zaopatrzenia zostało zniszczonych lub uszkodzonych przez V2 Wujka Sama.

[Obrazek: XZxnSAV.jpg]

Na Dalekim Wschodzie po raz kolejnych Zachód postanowił okrążyć Armię Czerwoną. Podobnie jak ostatnio na południu desantowały się wojska USA, natomiast na północy UK. Pierwszą realną siłą zdolną zatrzymać marsz Alternativa, była syberyjska eskadra Luftwaffe. W pierwszej kolejności zniszczyła drogi wokół brytyjskich portów aby następnie niszczyć zaopatrzenie nacierających oddziałów. Z powodu braku zaopatrzenia siły Alternativa najpierw zastopowały a potem rozpoczęły wycofywanie do portów. (Warto zauważyć, że zajęte prowincje przez UK i USA nie są przypadkowe. Dzięki kontrolowaniu ich, cały sojusz Zachód otrzymuje premię +15% do ls). Na południu Armia Czerwona Kućka sprawnie manewrując, zastopowała ekspansywne ruchy Japonii i USA oraz wydzieliła siły do likwidacji brytyjskiego desantu.

[Obrazek: QjJzoQK.jpg]

Na początku grudnia 1943 na niebie Barcelony doszło do niecodziennej bitwy powietrznej. Po jej zakończeniu amerykańskie V2 przestały bazować w tym mieście, jednak kontyngent tych rakiet nie uległ zniszczeniu tylko został przebazowany na inne lotnisko. Niedługo potem Berlin wysłał do tego miasta swoich spadochroniarzy, aby uniemożliwić korzystanie z tego lotniska. Jak się okazało, efekt ten nie trwał długo, gdyż UK postanowiło szybko zlikwidować zagrożenie.

[Obrazek: HjJZ1FT.jpg]

Ofensywa Wehrmachtu u stóp Pirenejów została zakończona bez osiągnięcia głównych celów. Żołnierze niemieccy byli w stanie pokonać wrogie linie i nacierać pomimo tego, że większość szlaków zaopatrzeniowych została zniszczona. Atak na równinach w takich warunkach miał szanse powodzenia, jednak góry na granicy hiszpańsko-francuskiej stanowią za duże wyzwanie przy obecnej porze roku.

[Obrazek: oAMesyi.jpg]

Armia Czerwona Kućka zabrała się za likwidację desantu brytyjskiego. Alternative stracił 2-3 dywizje we wschodniej części swojego przyczółka. Obecnie walczy o uratowanie pozostałych sił, które zmierzają do tego samego portu (ok. 2 korpusy, może więcej). Żołnierze radzieccy w pogoni za Anglikami byli skutecznie wspierani przez niemieckich spadochroniarzy i bombowce.

[Obrazek: SLeBGg4.jpg]

Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja na Dalekim Wschodzie, gdyby była tam PanzerwaffeWink

ps. Tym razem większość screenów (mapki frontowe) zrobiłem w oparciu o posiadane sejwy. Niestety nie zawsze człowiek pamięta o F11, a "o czymś" trzeba pisaćBig Grin

Mapa świata z 20 grudnia 1943
[spoil][Obrazek: SyshygN.jpg][/spoil]
GG 49408524
Odpowiedz

#9
Jest opcja zrobienia mapki frakcji? (Oś, Komitern i Alianci) Jeśli tak, to ja bym chętnie zobaczył.
Nie zawsze czytam AARy z HoI (głównie dlatego, że nie bardzo je rozumiem), ale ciekawy jestem jaka jest sytuacja na świecie.

Czy Hiszpania jest neutralna? Czy mamy wojnę ZSRR - III Rzesza? Co się wgle dzieje z czerwonymi? Co z Japonią?
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
Odpowiedz

#10
Po pierwsze musisz odrobić zaległości, bo w tej kampanii mamy troszkę inną sojuszniczą konfigurację. Link do całego AARa <!-- m --><a class="postlink" href="https://eufigames.com/forum/showthread.php?18814-Projekt-Legion-IX-(custom">https://eufigames.com/forum/showthread. ... IX-(custom</a><!-- m -->)-MP-AAR

[Obrazek: xTqZ64T.jpg]

kolor niebieski - sojusz Wschód: Niemcy, ZSRR, Włochy, Szwecja
kolor pomarańczowy - sojusz Zachód: Anglia, USA, Francja, Japonia, Kanada
kolor żółty - kraje sterowane przez AI w sojuszu Zachód
kolor zielony - kraje sterowane przez AI w sojuszu Wschód
kolor brązowy - neutralna Dania

Kraje sterowane przez AI w przypadku sojuszu Wschód mają wszystkie rząd na emigracji, więc pozbawione są wojska. Tylko Holandii ostały się jakieś tereny.
GG 49408524
OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [HOI3] Projekt Legion XV i 3/4 - AAR MP lysy 46 4.077 Wczoraj, 13:55
Ostatni post: lysy
  [HOI3] Projekt Legion XV - AAR MP lysy 34 5.662 20.06.2019, 19:31
Ostatni post: GAndaLF
Lightbulb [HOI3] Zitadelle- czyli nie taki diabeł straszny lysy 22 2.965 28.11.2018, 18:22
Ostatni post: lysy
  [Hoi3] Projekt legion XV i pół-działa Verdun! arcyżużel 1 506 26.09.2018, 20:18
Ostatni post: lysy
  [HOI3] Projekt Legion XIV - AAR MP lysy 59 9.656 19.02.2018, 22:55
Ostatni post: lysy
  [HOI3] Projekt Legion XIII - MP AAR lysy 36 10.015 21.08.2017, 01:32
Ostatni post: GAndaLF
Video [HOI3] [Stream] Rzesza podbija świat. Podejście nr 2. rutherfrodo 12 2.873 19.03.2017, 15:27
Ostatni post: arcyżużel
Video [HOI3] [Stream] Black Ice mini MP. Czyli nasza pierwsza Fail Kampania rutherfrodo 0 739 12.03.2017, 12:59
Ostatni post: rutherfrodo
  [HOI3] Projekt Legion XII ( WWI ) - MP AAR rutherfrodo 2 1.510 22.02.2017, 21:05
Ostatni post: rutherfrodo
  [HOI3] Projekt Legion X restitutores eufi arcyżużel 1 1.273 03.10.2015, 12:51
Ostatni post: lysy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 38 ms (60.45% PHP / 39.55% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 31 / Obciążenie serwera: 0.43 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]