Witaj!
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mod zmieniający stabilizację

I wlasnie o takie zmiany w dlc walcze! Poprawy urozmaicmy iwzbogacmy to co jest a nie dojebac 5 kolejnych bezdusznych wskaznikow.

Stabilsnosc inflacja i korupcja te 3 wskazniki moga byc 5 razy ciekawsze i glebsze niz sa teraz.
Odpowiedz

Inflacja i korupcja działają bardzo poprawnie, nie wiem czego więcej tam szukać
Odpowiedz

Co jest ciekawego w korupcji? Poza tym, że musisz raz na jakiś czas machnąć paskiem? Kompletnie nic.

W inflacji tym bardziej - kompletnie bezużyteczny wskaźnik na który nawet nie warto patrzeć.
Odpowiedz

Nie wiem jaką głębie chcecie wprowadzać do inflacji - wprowadzanie parytetu złota/srebra czy platformówkę w stylu Pacmana w których zjadasz podrobione monety z mniejszą ilością kruszca? :v
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
Odpowiedz

To co napisał Karpaj mogę zrobić przerabiając zalinkowany mod.

Co do inflacji czy korupcji to kwestia o co oprzeć? Stosunek prowków do przychodów? Zachomikowana gotówka? Ilość kobiet w radzie?
Odpowiedz

Co do inflacji, to ja po prostu bym zwiększył mocno koszt obniżania za adm points i obniżanie z ekonomicznej, albo zwiększył jej przyrost, teraz wydaje mi się, że strasznie łatwą ją utrzymać pod kontrolą.
Co do korupcji, to trzeba pamiętać, że bezbolesna jest ona tylko dla krajów europejskich, mi się powoli zaczynają koszmary śnić, że moje Manchu osiąga korupcję 20+
Odpowiedz

dobrze że wprowadzili koropcje-
raz że stopuje oszalałą ekspansje
to pozwala zniwelować takie niedorzeczności
jak hab w 1600 roku z adm 20 , mil 20 i dip 3 .. bo resztę wyładował w deva do produckji

przed korupcją wszystkie państwa lądowe mogły by zatrzmyać sie na długi czas na dip 3-4 i olewać ten tech ładując w szystko w deva - teraz dostaną ogromną korupcje

na duży plus parametr

iflancja wzasadzie jest parametrem tylko dla państw mających dużo złota - i to też mogącym je łatwo kontrolować
Odpowiedz

Korupcję to można byłoby podczepić pod wpływy stanów oraz wielkość armii. Pierwsze wiadome - im dany estate może robić coś powołując się na wpływy tym korupcja bardziej atrakcyjną metodą rozwiązywania problemów. Drugie też wiadome - jak to mówił Napoleon "Kwatermistrza po 3 latach służby można rozstrzelać bez sądu i bez pomyłki" zaś Piotr I "kwatermistrz nie powinien dostawać żołdu, gdyż to stanowisko dla złodziei". Po prostu im większa armia tym większe przekręty się robi (kto odbywał zasadniczą to wie a zawodowi tym bardziej Wink ) i także byłoby pewnym hamulcem dla przekraczania limitu.
Odpowiedz

Mod do aktualnej wersji EU4
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1559024318
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wygenerowano w ciągu 32 ms (51.05% PHP / 48.95% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 32 / Obciążenie serwera: 0.03 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]