Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regencja - Sprawy organizacyjne

[Obrazek: 6VG4de3.jpg]

Termin: Niedziela 20.00

Start: 11.02.2018

Data startowa: The Alexiad (1081)

SAVE [Po VII sesji]:  >>LINK<<

Regulamin:

1. W wypadku poddania się należy od razu zaakceptować pokój.
2. Nadanie niepodległości lub tytułu innemu graczowi może się odbyć tylko za jego zgodą.
3. Zakaz przetrzymywania wynajętych Zakonów religijnych i ich wasalizacji.
4. Zakaz bezpodstawnego (nabijającego tyranię) odbierania tytułów graczowi - wasalowi.
5. Ziemie spoza naszego de iure uzyskane w dużych wojnach religijnych (krucjatach) należy wyzwolić jako niepodległe. [Po zejściu ujemnych modyfikatorów]
6. Zakaz wasalizacji całych królestw spoza naszego de iure przez wykorzystanie claimanta.
7. Stworzenie nowego imperium jest możliwe tylko jeśli nie ma innego cesarstwa z naszej religii.
8. Wyzwanie na pojedynek wobec członka dynastii i rodziny gracza może zostać rzucone tylko za jego zgodą.
9. Zakaz składania hołdów władcom, którzy nie są zwierzchnikami de iure kraju gracza.
10. Zaproszenie na dwór potomka lub dziedzica aktualnej postaci innego gracza może się odbyć tylko za jego zgodą. [Przez dziedzica rozumie się osobę z linii sukcesji, która wyświetla się po kliknięciu na tytuł]
11. Należy tworzyć wszystkie możliwe tytuły książęce.
12. Zakaz niszczenia tytułów posiadających tereny de iure. Wyjątkiem jest Cesarz, który może niszczyć tytuły królewskie.
13. W wypadku nieobecności gracza jego kraj objęty jest protekcją na okres jednej sesji.
14. W czasie próby wykonania wrogiej akcji wobec gracza (aresztowanie, spisek, odebranie wasala itp.) należy mieć wojska rozpuszczone i poza granicami jego państwa jak przed wypowiedzeniem wojny.
15. Sojusznik gracza w chwili dołączenia do jego ofensywnej wojny nie może mieć zmobilizowanych wojsk.
16. Zakazana jest wasalizacja papieża. Jeśli przemocą osadzimy naszego nominata należy go od razu wyzwolić bez uprzedniego korzystania z jakichkolwiek akcji papieskich.
17. Zakaz używania inwazji z Chin.
18. Zakaz przynależności do Asasynów.
19. Do wojen religijnych (jihad, krucjata) nie mogą dołączać gracze z innej religii.
20. Zakazane jest posiadanie chińskich artefaktów.
21. Wasal po otrzymaniu żądania od seniora ma udzielić odpowiedzi w ciągu miesiąca nie powołując wcześniej wojsk.

Ustawienia gry:

Granice ekspansji:

Rozstawienie:

1. Andrzej - Iestyn Morgannwg hrabia Glamorgan

2. Kitsun - Eustache de Boulogne

3. Elros - Werner Habsburg Hrabia Aargau

4. Krystian - Ioannes Kantakouzenos hrabia Mesembrii

5. Cepilek - Raoul Rallis Raoul hrabia Methone

6. Gasparus - Robert de Beaumont hrabia Leicester

7. Tiomor - Strezinja Subic hrabia Zadar

8. Take - Huges de Lusignan hrabia Lusignan

9. Antura - Robert de Hauteville hrabia Foggii

10. Mac - Wszebor Włostowic hrabia Dolnego Śląska

11. Dreamer [od II sesji] - hrabia Turyngii z dynastii Ludowinger

Moim zdaniem lepiej byłoby startować z poziomu królestw, ponieważ granie małymi gówienkami ma to do siebie, ze długo czeka się na interakcje z innymi graczami a do tego poziom graczy (w tym mój) jest taki że wielu może nie wyjść z poziomu gówienka będą żale i ucieczki. Fajniej chyba grać Anglią, Francją, Cesarstwem, Polską Bizancjum i kimś tam jeszcze niż gówienkami we fra eng i pol ;] Prowadzenie polityki z tego poziomu też chyba będzie ciekawsze...

zapisuje sie

Pograłbym, ale w niedziela to słaby termin dla mnie, mogę często afkować (o ile w ogóle będę)

Wywaliłbym też jakieś inwazje aztecki i chińskie z dupy wzięte bo to psuje klimat... Dać np tylko 1 gracza na cesarza niemieckiego. W ostatniej grze z tego co tak patrzyłem z boku błędem było dawanie dwóch czy trzech graczy do hre, przez co inne ciekawe panstwa nie byly obsadzone, a gdy cesarz korzystał ze swoich praw kosztem graczy ci czuli rozgoryczenie.

Państwa pierwszego wyboru w mojej opinii:
Anglia
Francja
Cesarstwo niemieckie
Polska
Bizancjum

Dodatkowe:
Węgry???państwo oddziaływające na HRE Polskę i Bizancjum...
Ruś albo pogańska Litwa
Kastylia
Więcej graczy i tak pewnie nie będzie...

Mogę grać.
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 

Daretti nie wypowoadaj się jak alfa i omega gdy nie grałeś wcześniej. Startowanie z pozycji księstwa jest jak najbardziej optymalne.

Mogę grać, mój brat mówi, że też. Daj nam Amdrzej coś obok siebie żebyśmy mogli rywalizować, proszę.

Napisałem dlaczego nie jest optymalne wiec może ustosunkuj się merytorycznie a nie wylatuj tu z alfą i omegą....

Akurat Krystian ma ujemny autorytet w sprawach CK2 XD
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 

Akurat dla MP startowanie z pozycji księstw jest o tyle dobre, że jak będą gracze ściśnięci to łatwiej o konfliktowość, kooperację itd. Ale jakiegoś słabszego gracza można byłoby wrzucić na jakiegoś słabszego króla.

Inwazje proponowałbym zostawić - dlaczego tylko wschodni gracze mają być zagrożeni przez hordy mongołów a zachodni czuć się bezpieczni?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości