Witaj!
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HOI3] Projekt Legion XV - AAR MP

[Obrazek: 04e8mf0.jpg]
GER - vonRee   ITA - Helvi   SWE - arcyżużel   JAP - lysy
Alianci
UK - Rutherfrodo   ZSRR - GAndaLF   FRA/USA - Alternative

大日本帝國
(Dai-Nippon Teikoku)

[Obrazek: yKX4jXC-B4GwGUTri3DvkoslorXMsyuvPcEEU1jr...50-h219-no]

7 marca 1935 roku do Szczecina zawinęła niezwykła armada. Najpierw do Hakenterrasse o godzinie 8.31 zacumował krążownik Gyoda. W tym samym czasie po drugiej stronie Odry przybiły do nabrzeża najpierw krążownik Kazo a potem Okegawa. W głębi portu swoje miejsce znalazły dwa okręty zaopatrzeniowe. Piętnaście minut później do brzegu od strony Hakenterrasse dobił okręt flagowy Dai-Nippon Teikoku Kaigun, lotniskowiec Akagi. Na jego pokładzie z wizytą kurtuazyjną przybył niezwykły gość. Wcześniej japońska armada w Europie odwiedziła  Neapol, Lizbonę oraz Goteborg. Na swej drodze z Azji do Europy odwiedzono Bangkok oraz Goa. Tak długa podróż nie była przypadkowa, gdyż Cesarz Wielkiej Japonii pragnął aby świat zobaczył potęgę jego kraju. 
Gdy dokerzy szczecińscy dokonywali swoich czynności wokół japońskich okrętów, zrzucono trapy na nabrzeża a japońscy marynarze szykowali się do zejścia na ląd, pod Hakenterrasse dobił jeszcze jeden okręt. Dla odmiany na jego banderze znajdował się hakenkreuz, niedawno utworzonej Kriegsmarine. Na jego pokładzie znajdowała się osobistość, na zaproszenie którego Cesarz Japonii przybył do Europy. Aby przywitać swoich azjatyckich gości, Kanclerz III Rzeszy wypłynął na powitanie już na podejścia do Świnoujścia. Chciał on godnie przyjąć delegację japońską, dlatego swoją banderę podniósł na nowiutkim lotniskowcu Graf Zeppelin.

[Obrazek: Rli2OIyIPAfpnh6Beu6eU4VIjTMwkO-31cCGnRKO...00-h201-no]

Gdy ta wspaniała armata cumowała już w Szczecinie, na lotnisku w Goleniowie wylądowały trzy samoloty pasażerskie z niebiesko-żółtą flagą. Na pokładzie jednego z nich znajdował się Arcypapa, który podróż z Sztokholmu do Szczecina przebył w rekordowo krótkim czasie. Gdy delegacja  szwedzka kierowała się w stronę centrum Szczecina, na Zamku Książąt Pomorskich trwały gorące wymiany zdań nie między dwoma a trzema delegacjami. Było to pokłosiem wyjątkowego zdarzenia jakie miało miejsce w Neapolu. Cesarzowi Japonii tak bardzo do gustu przypadł włoski gospodarz, że zaproponował mu wspólną podróż do Szczecina na pokładzie Akagi. Duce nie zwlekał długo z odpowiedzią i już po paru godzinach dwie głowy państwa żeglowały w stronę Słupów Heraklesa.
Gdy na Zamek Książąt Pomorskich przybył wreszcie Arcypapa, temperament dyskusji uspokoił się i wszystkie delegacje przeszły do meritum tego niezwykłego spotkania. Po długiej dyskusji, która ciągnęła się do następnego ranka, ustalono szczegóły wzajemnych relacji. Dla przypieczętowania powziętych decyzji, w ogólnie dobrych humorach, skonsumowano niezwykły tort.

[Obrazek: PjPYeDb0BBpeJCIc8giBHndVqVqrnl8dxzCUsWSy...00-h419-no]

Kolor zielony miał przypaść gospodarzowi spotkania w Szczecinie. Część czarna przypadła nadprogramowemu pasażerowi Akagi z Neapolu. Częścią żółtą nie pogardził potomek samurajów, natomiast Arcypapa stwierdził, że część różowa powinna przypaść jemu, gdyż  uwielbia purpurę. Po kilku kęsach tortu dodał, że w zasadzie istnieje drugi powód dla którego ten kolor powinien zjeść on. Gdy reszta lekko osłupiała, głowa szwedzkiego państwa dodała, że heretyków z Ameryki najskuteczniej poskromi on Big Grin
GG 49408524
Odpowiedz

Jako że inne narody dumne są z czynów, jakich dokonały, i znajdują przyjemność we wspominaniu swych przodków, papież athomos, który zawsze skwapliwie starał się gloryfikować swoją ojczyznę, nie mógł się pogodzić z tym, że Szwedzi mieliby pozbawieni być podobnych wspomnień i chwalebnego rozgłosu, z którego to powodu, gdy inni zdecydowanie odmówili podjęcia się podobnej pracy, nałożył na mnie, najskromniejszego z jego sług, obowiązek napisania tej papieskiej kroniki, i mnie niegodnego uparcie natarczywymi wezwaniami zmusił do wzięcia się za pracę, która przekraczała moje siły. W jaki mianowicie sposób miałby ktoś wcześniej móc zająć się spisywaniem historii naszego narodu? Lud kraju przyjął prawowierne chrześcijaństwo, porzucając herezje lutra, nie tak dawno temu i przez długi czas słaba była jego wiara oraz znajomość łaciny, a gdy utrwaliły się kościelne obyczaje i lud jednocześnie poznał łacinę, człowiek był równie leniwy, co przedtem nieświadomy, można mu było zarzucić opieszałość, jak wcześniej nieznajomość rzeczy. Z tego też powodu, pomimo braku doświadczenia i świadom, że taka praca byłaby ponad moje siły, wolałem raczej podjąć się tego, niż uparcie odmawiać wykonania polecenia athomosa, by nie mówiono, że my lud północy, od zmierzłych czasów po dziś dzień, pozwalamy naszym sławnym dokonaniom iść w zapomnienie, zamiast je opisywać, podczas gdy nasi sąsiedzi znajdują zadowolenie we wspominaniu tego, czego dokonali. Dlatego byłem zmuszony przyjąć ten ciężar, który wszyscy pisarze w przeszłości omijali, na me barki nie przyzwyczajone do takiej pracy, a gdy nie miałem odwagi zlekceważyć otrzymanego polecenia, zabrałem się do pracy z większą dzielnością niż umiejętnościami, czerpiąc z wielkości tego, który prosił mnie wykonać to zadanie, tę pewność siebie, której mój pośledni talent mi nie dawał.
Gdy w międzyczasie śmierć zabrała athomsa I, zanim swe zadanie wykonałem do końca, proszę Was tak szybko, jak to możliwe, Archispodiusie III, którzy ku naszej radości wybrani zostaliście jednomyślnie jego następcą na jego zaszczytnym urzędzie i aby być głową naszego kościoła, byście byli jak ojciec i opiekun dla mojej pracy, aby ona, mając takiego protektora, chroniona była przed zazdrością nienawistników uczulonych na wszystko, co przynosi rozgłos, bowiem posiadacie takie szerokie uzdolnienia, przeogrom wspaniałej wiedzy, że przyrównać Was można do świątyni przepełnionej niebiańskimi skarbami. By zdobyć wiedzę książkową i nabyć umiejętności przejechaliście Galię, Italię i Brytanię, Germanie, a i w krajach greckich bywajać, a po tym, jak podróżowaliście długi czas, dano Wam pełne blasku zadanie stania u steru zagranicznej uczelni, dla której byliście takim wsparciem, że można by prędzej powiedzieć, że byliście ozdobą posiadanego stanowiska, a nie, że ono przyozdobiło Was. Dlatego także dzięki Waszej prześwietnej sławie, wybitnym cnotom i zasługom zostaliście królewskim pisarzem, i to stanowisko, które dotąd nie cieszyło się dużym uznaniem, wielkimi rzeczami, które dzięki swej pilności na nim dokonaliście, podnieśliście do takiego uznania, że po tym, jak zostaliście przeniesieni na ten czcigodny urząd, jaki teraz zajmujecie, stało się ono przedmiotem pożądania przez ludzi posiadających najwyższe godności. Wiadome wszystkim jest, że Szwedzi radują się wielce, że dostali biskupa z innej części świata, z Italii, zamiast wybrać kogoś spomiędzy siebie samych, bowiem słusznie cieszy się człowiek z wyboru, dającego tyle chwały. A nawet, gdy nie tylko odznaczacie się pochodzeniem, umiejętnościami i uzdolnieniami ducha, lecz także kierując i prowadząc wiernych poprzez szerokie oświecanie ich Waszą wiedzą, wypracowaliście sobie jako pasterz największe umiłowanie Waszego stada, i poprzez pełne godności i uczciwe pełnienie Waszego urzędu wznieśliście je na szczyt chwały. I aby z powodu bogactwa nie mówiono, że używacie swej władzy niesprawiedliwie, z pobożną szczodrością zdecydowaliście, że Wasze bogate dziedzictwo przodków powinno przypaść kościołom i klasztorom, i pięknie woleliście rozstać się z bogactwem i obawami, jakie ono przynosi, zamiast tkwić w pułapce chciwości. Napisaliście także podziwu godne dzieło zwane legionem annales IX, pełne nauki budzącej szacunek, i zawsze uważaliście za niezwykle ważne dla Was stawiać interes kościoła przed Waszym własnym. Tych, którzy nie chcieli dać kościołowi tego, co było mu przypisane, pożyteczną radą i pouczeniami skłoniliście do okazania mu należnego posłuszeństwa, a tę niesprawiedliwość, jaka dawnymi czasy została zadana kościołom, naprawiliście, nakładając pobożne kary za to, co zostało przeciw nim uczynione. Tych, którzy prowadzili żywot pozbawiony cnót i bardziej niż wypadało zaspokajali przyjemności ciała, nieustającym pouczaniem i dając im pełne blasku przykłady wstrzemięźliwości, wyprowadziliście z bezwolnej słabości ku godnemu życiu, tak że trudno powiedzieć, czy podbudowaliście ich bardziej Waszym słowem, czy Waszym życiem. Samymi mądrymi pouczeniami osiągnęliście to, czego nie udało się dokonać Waszym poprzednikom.
I powinien człowiek teraz dobrze wiedzieć, że gdy dawni Szwedzi dokonywali bohaterskich czynów, przykładali tak wielką wagę do honoru i sławy, że nie tylko jak Rzymianie ozdobnymi słowami opisywali swoje wybitne czyny swego rodzaju sztuką poetycką, lecz także upubliczniali dokonania przodków wierszami w pospolitym języku, dając je wyryć na skałach i kamieniach używanymi dawniej literami. Szedłem za ich śladami w starożytnych tekstach, zadałem sobie wielkiego trudu, by wiernie je przytaczać, wiersz tłumacząc na wiersz, i na tym opiera się me opowiadanie, tak że to co podaję nie jest niczym nowym, ani wymyślonym, lecz pochodzi ze starożytności, bowiem w tym dziele nie należy oczekiwać pięknych, ale pustych słów, lecz wiarygodnej wiedzy o dawnych czasach. Iluż ksiąg historycznych lud, co miał taki charakter, nie napisałby, gdyby posługiwał się łaciną i potrafił pokierować swym pragnieniem pisania, skoro pomimo nieznajomości rzymskiego języka, pragnęli oni tak gorliwie zachować pamięć o swych czynach, że używali skał i kamieni jako książek?
Proszę Was teraz, zaszczytni monarchowie Japonii, Włoch i kanclerzu Niemiec i inni co trzymać w rekach ja będą, spojrzeć łaskawym okiem na me dzieło, jak nieudane by ono nie było, bowiem obawiam się, że ja, uginając się pod ciężarem trudności mojego zamierzenia, bardziej ujawniam swą nieudolność i swoje słabości, niż opisuję dzieje nasze, jak to by wypadało. I gdy mówią o was wielcy chrześcijańscy monarchowie i ich przyjaciele, że jesteście w najwyższym stopniu tak dzielni, co szczodrzy, trudno jest powiedzieć, czy w większym stopniu przerażacie wroga na wojnie, czy bardziej rozmiłowujecie w sobie Waszych poddanych swoją łagodnością. waszym wspaniałym dziadom oddawana jest teraz cześć i chwała jako świętym, swymi niewinnymi zgonami broniąc ojczyzny przed herezją, zdobyli oni koronę nieśmiertelności i jego blask świętości poraża teraz tych, których oni swego czasu podporządkowali sobie swymi zwycięstwami, tak że w rzeczywistości więcej popłynęło mocy, aniżeli krwi z ich świętych ran. A gdy o tym mówimy, z należnym respektem i posłuszeństwem, które od przodków otrzymałem w darze, zdecydowałem, że będę wytężał swe siły walcząc dla Was, jeżeli nie w żaden inny sposób, to przynajmniej bronią mojego ducha; faktycznie przecież mój ojciec i dziad służyli wam jako wierni wojownicy. Ufam więc w Waszą przychylność i zainteresowanie, i żeby uczynić wyraźniejszym to, co będę pisał później, chciałbym zacząć od opisania naszej ojczyzny według jej położenia, by poszczególne rzeczy i opowieści mogły się jaśniej ukazać, gdy na początek dokonam przeglądu tych miejsc, gdzie każde poszczególne wydarzenie się toczyło i wyjaśnię, gdzie miejsca te leżą.

c.d.n
Odpowiedz

A to szwedzkie pierdolenie skończy się tak:

Odpowiedz

Perły przed francuskie wieprze
Odpowiedz

Imperium Brytyjskie 
Nad którym nigdy nie zachodzi słońce

[Obrazek: latest?cb=20151021225656]

Kiedyś jeden człowiek zmienił w piekło cały świat
Rasa jedna, kolor jeden, w cyklon zmienił wiatr
Mówił - bóg jest z nami - kazał spalić cały świat
Zamordował kogo zdołał Mało Dobry Kat
Wagner, Goethe, Nietzche mieli upięknić mu bój

Imperium Brytyjskie z całą swoją mocą stawi przeciw rosnącym siłom zła na starym kontynencie. Nie straszne nam Nazistowskie Niemcy, Faszystkowskie Państwo Włoskie jak i Pedalska Szwecja
Flota, Lotnictwo i niezrównana armia Imperium będą stały na straży pokoju Europy razem ze swoim Francuskim przyjacielem. Nie wolno dać się rozprzestrzeniać tej nazi-homo zarazie. 
Odpowiedz

Aby przygotować się na niechybnie zbliżający się konflikt, Związek Radziecki przechodzi duże zmiany. Aby doglądać tego procesu, towarzysz Stalin osobiście wybrał się z wizytą do jednego z gospodarstw rolnych.
Atmosfera była dosyć napięta, dlatego postanowił przełamać lody:
- Jak się macie? - zapytał żartobliwie towarzysz Stalin.
- Dobrze - odpowiedzieli żartobliwie kołchoźnicy.

[Obrazek: XxgZ.gif]

Największy kraj na świecie już wkrótce stanie się również największą potęgą militarną i gospodarczą.
Walczę jak lew, padam jak mucha.
Odpowiedz

Początek kampani legion XV to był dziwny czas, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.
 Współcześni kronikarze wspominają, iż z wiosna z zima mieniła sie miejscami, zniszczyła zasiewy i trawy, co było przepowiednią napadów brytyjskich. Potem zdarzyła sie irlandzka wichura tornadem zwana, przez co ree internety dobre na dlugi czas stracił. W Monachium widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach; niezawodny znak ze Internet bawarski padnie, odprawiano więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że gniew boży spadnie na kraj i wygubi nam graczy hoi3. Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które, podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem, wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze. Step rozmókł i zmienił się w wielką kałużę, słońce zaś w południe dogrzewało tak mocno, że — dziw nad dziwy! — w województwach Kujawskich i na Dzikich polach-tj w radomiu zielona ruń okryła stepy i rozłogi już w połowie grudnia. Roje po pasiekach poczęły się burzyć i huczeć, bydło ryczało po zagrodach.
Niektórzy ludzie niepodobający się Bogu próbują zamknąć nam usta, na to zgody być nie może, postanowiliśmy go wyjaśnić.   
Odpowiedz

Trąba dziwny dźwięk rozsieje,
ogień skrzepnie, blask ściemnieje,
w proch powrócą światów dzieje.
Z drzew wieczności spadną liście
na Sędziego straszne przyjście,
by świadectwo dać Psalmiście...
A ty, psalmisto Pański, nastrój harfę swoją
już na ostatni ton!

Grzech krwią czarną duszę plami...
Bez obrońcy staniem sami -
któż zlituje się nad nami?

I na ziemi, i w głębinach jako i przestworzach widać znaki Janowe. Całe novae militiae jako i gmin krzescijański ciągnie tam, gdzie zbawianie pewne-do stolicy bożej. Nasi kapłani nawołują tych którym trwoga zmiękczyła serca do podjęcia bożego dzieła.
Po odezwie Naszego Biskupa Białegostoku przybyli wszyscy mężowie tego kraju.

Udało mu się przekonać do przyjęcia krzyża nawet tych co miast ory et labory bardziej szanowali knurzenie i obżarstwo.
Trzygłowa Bestia padnie na polach meggido! 
[Obrazek: 338475_swiat-wedlug-krzyzowcow.jpg]
Odpowiedz

大日本帝國
(Dai-Nippon Teikoku)

[Obrazek: yKX4jXC-B4GwGUTri3DvkoslorXMsyuvPcEEU1jr...50-h219-no]

Faza custom tym razem poszła Nam nadspodziewanie sprawnie. Słowa uznania należą się Alternativowi, gdyż w pojedynkę ogarnął dwa całkiem spore państwa. Jak to na custom przystało, niektóre technologie wyprzedzają swój czas a co za tym idzie, armie wszystkich graczy różnią się znacząco od standardowego scenariusza. Detale będą wychodzić w trakcie kampanii, natomiast teraz rzut okiem na to, co każdy widział kreując swoje państwo. Mam na myśli przemysł Smile

[Obrazek: oRQKGv25aXVzWt77HPNYC2WlNw-vyVrAXoVtyEmW...33-h637-no]

[Obrazek: wqHfVxcLlJNer9GwMvLUr7jlSN9eDRqyEtMg6ItD...33-h637-no]

[Obrazek: cWIwghn-hWr4WhE-rnttxhB8BSb6gZwWYuV66lpF...33-h637-no]

Cesarz Japonii uznał, że własnoręcznie wykonany screen Kraju Kwitnącej Wiśni ujawni zbyt wiele cennych danych. Dlatego jak gołąb pocztowy doleci z Europy, zostanie dokonana stosowna errata Big Grin
GG 49408524
Odpowiedz

Gołąb pocztowy dotarł ze Szwecji, także nic nie stoi na przeszkodzie aby świat poznał potęgę Japonii Big Grin

[Obrazek: ynFayrOe39AyfDS-wAdVawAZAe6lEgPCur7rlPYq...33-h637-no]
GG 49408524
Odpowiedz