Witaj!
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Dharma DLC] Dev diary - linki, dyskusja

jestem po krótkich oględzinach DLC.

Powiem wam wstępnie że oceniam go naprawdę dobrze.
Odpowiedz

Pograłem sobie w to eu4 z nowymi dodatkami, w sumie nie gra się źle poza jednym faktem, ai w tej grze jest tak ułomne że ja pierdole... nie wiem czy wyparłem z pamięci to jak tragiczne było czy miało tak zawsze ale żyć się odechciewa podczas patrzenia co kraje ai w wojnach wyprawiają.
Latają armiami zupełnie bez celu raz w jedną raz w drugą stronę, nie chcą za bardzo zajmować prowincji i co najgorsze nawet jak jedna strona ma dwukrotną przewagę liczebną to za cholerę nie potrafi zebrać całej armii i toczyć bitew, zamiast tego lata po kraju wroga jak pojebana zajmując czasem pojedyńczą prowkę i jednocześnie pozwalając armii wroga robić to samo przez co wojny które mogłyby się kończyć w rok-dwa rozciągają się na 10 lat...
Odpowiedz

Na hardzie mam wrażenie, że lepiej walczą. Jeśli tak rzeczywiście jest to szkoda, że Pdox nie pozwala na zwiększenie poziomu AI b3z dawania im bonusów.
Odpowiedz

Hard akurat daje takie sobie te bonusy dla AI. Ogólnie Paradox ma problem z ogarnięciem każdego aspektu AI, bo o ile to jest zrozumiałe, że bardzo ciężko zrobić AI które jest w stanie sobie poradzić z tak rozbudowaną grą, to pojedyncze aspekty jak np. "mam hajs na budynek, co zbudować?" czy "ok, mam 100k armii, co teraz z nią zrobić w trakcie tej wojny?" też są ostro spierdolone :/
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
Odpowiedz

Hard zdaje się wpływać jedynie na zachowanie ai w dyplomacji, na działania jednostek efektu chyba nie ma, ewidentnie musieli coś zjebać w którymś z ostatnich patchy bo nie przypominam sobie by wcześniej aż takie absurdalnie debilnie ruchy jak chociażby ten tutaj gdzie każda armia oblega jakiś fort jak najdalej się da od innej przyjaznej armii miały miejsce :
[Obrazek: 8u2YIZv.jpg]
Odpowiedz

Wczoraj grałem Rosją na patchu wstecz (czyli patchu z Wlk. Brytanią) i AI odpierdalało tą samą maniane Tongue zamiast skupić siły to wysyłała pojedyncze stacki to na Wilno, to na Krym. Kiedyś zresztą było tak samo, nie mówiąc o zamiłowaniu AI do słabego carpet-siege jeżeli masz jakiś obszar nieobstawiony fortami.
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
Odpowiedz

DD 11 sierpnia

No, Paradoxy chwalą się, że Dharma miała mało krytycznych bugów w chwili releasu (...) ale jest trochę rzeczy do naprawienia i właśnie klepią hotfixa.
Lista rzeczy które są do poprawienia:
Cytat: Fix crash when supporting heir with negative chance
Fixed a peace treaty crash for players continuing their 1.25 saves
Fixed Trade Company Investments being lost on tag switch
Fixed Trade company Crash
Fixed Crash when stopping Area Rebel suppression
Revolutionary governments now lose their number of reforms as if they switched via reform
Mewar achievement script issue fixed (should be visible if you've formed another nation)
Fixes theocracies and hordes not getting aristocratic ideas
Fixed rulers swapping religions back and fourth in certain cases
Fixed Achievements not being available for released nations
Stopped tight-fisted AI chartering provinces for 0 ducats
Adopt Islamic government no longe ravailable to Indian Sultanates

Ale może być tego więcej. Planują wydać hotfix jako wersje beta w tym tygodniu a po kilku dniach zrobić z tego pełnoprawnego patcha, zakładając, że nic nie spadnie z rowerka.

Patcha 1.27 ma byc "post release update" który ma ponaprawiać część bugów, zarówno z 1.26 jak i rzeczy, które są starsze. Patch 1.27 będzie wycelowany w region (porównano go do 1.24 Japan) i będzie w pełni zgodny z RODO (więc dostaniemy do przeklikania tzn przeczytania regulamin).

Paradox zdaje sobie sprawę z tego jak gorącą dyskusje wywołały nowe zasady nawracania religijnego. Ma zamiar znerfić humanism i religious coby nie były tak bardzo niezbędnym wyborem na SP (najpewniej w 1.27). Zaznaczają też, że mają bardziej długofalowe plany odnośnie nawracania, ale o tym powiedzą po 1.27 (czyli pewnie 1.28 i nowe DLC).

1.27 ma skupić sie na Europie iii...
[Obrazek: Europa.jpg]

Hype? Wink Nieeee

edit:
Dodatkowa rzecz z komentarza - Paradox wie o marudzeniu na korupcje (szczególnie teraz gdy dostaje się ją też za posiadanie większej ilości terytoriów niż można mieć state. To nic, że jako Delhi kontrolując 2/3 Indii większość mam jako state i tylko najbiedniejsze regiony jako terytoria xD) i coś zmieni, ale "nie może obiecać co ani kiedy".
[-] The following 1 user Likes Elas's post:
  • Chidori
Odpowiedz

[Obrazek: Final-3-small.png]

Nowe polityki w czytelnej formie
[-] The following 1 user Likes Elas's post:
  • Chidori
Odpowiedz