Witaj!
Rejestracja

  • 4 głosów - średnia: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
[HOI4] Pantaxomania AAR

#1
[Obrazek: mRggLdZ.png]

Kroniki wspaniałego Cesarstwa Japonii

Well nie mam za dużo screenów, to musi wam wystarczyć krótki opis :>

Zaczęło się od wysłania attache do Włoch, żeby obserwować korzystanie z broni chemicznej podczas pacyfikacji Etiopii i sowieckich ochotników, których nieopatrznie wysłała Moskwa. Wojska włoskie wykazały się nadzwyczajną inicjatywą niszcząc doszczętnie wszystkich wrogów przed triumfalnym wejściem do stolicy etiopskiej.

W obliczu okazania słabości przez sowieckich żołdaków sztab Grupy Armii Północ postanowił dać zindoktrynowanym przez komunizm chłopom okazję to zrehabilitowania się i honorowej walki nad jeziorem Chasan. Niestety widząc doborowe dywizje cesarskie bezładny motłoch nazywany Armią Czerwoną podał tyły uciekając sromotnie przed potomkami samurajów.


[Obrazek: PPemQUx.jpg]

Kolejnym etapem przygotowań się do dominacji nad światem był trening lotniczy, jaki urządziło sobie lotnictwo cesarskie nad Iberią. Zyskaliśmy tam pierwszego asa powietrznego. Ponownie można było obserwować śmiercionośną skuteczność Włochów w uśmiercaniu Sowietów, którzy stracili 4 doborowe dywizje górskie w oblężonej Barcelonie. Pierwsze kroki na tej drodze postawili także niemieccy żołnierze sił pancernych.


Z uwagą obserwowano rozwój wydarzeń i narastający kryzys w relacjach pomiędzy Chai Kai Shekiem z Chin i Mao Zedongiem, dowódcą komunistycznego powstania. W końcu Shek został zdradzieckko zabity, a władzę przejął losowy biurokrata z Nankingu. W efekcie doszło do wkroczenia wojsk republikańskich na tereny komunistów  co za skutkowało całkowitą zagładą partyzanckiego ruchu komunistów chińskich.
W obliczu braku silnego przywództwa Sheka, który mógł zjednoczyć pomniejszych watażków pod swoim sztandarem w obliczu zewnętrznego zagrożenia sztab cesarski po incydencie na moście Lugou wprowadził w życie Chīsana keikaku (mały plan). Chīsana keikaku przygotowany na wypadek gdyby doszło do permanentnego rozłamu wśród chińskich watażków sprawdził się doskonale. Straty japońskie wyniosły kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w tym jedna dywizja z Mengijangu została otoczona i wybita do nogi przez radzieckich pancerniaków. Konsekwencje tego były dwie:
po pierwsze potwierdziło się, że jak ktoś ma walczyć na forncie, to musza to być rodowici Japończycy, bo pomniejsze rasy z kontynentalnej Azji się do tego nie nadają;
po drugie 7 dywizji pancernych ZSRR znaleziono i zniszczono doszczętnie przed zadaniem ostatecznego ciosu republice chińskiej.

Po upadku Chin w okolicach Chongquing utworzono obóz reedukacyjny, gdzie wybrani przedstawiciele narodu chińskiego są uczeni czym jest honor, lojalność i waleczność. Wybranych wcielono do oddziałów pomocniczych, z biegiem czasu zapewne zasłużą na służbę w wojskach liniowych.

Cesarska marynarka składająca się z najnowocześniejszych okrętów bojowych jest niekwestionowanym hegemonem wód azjatyckich. W obliczu zagrożenia włoską Regia Marina admiralicja przewiduje, że region Indonezji pozostanie niemal bezbronny, gdyż Zjednoczone Królestwo musi wycofać swoją niegdyś wspaniałą flotę do obrony wysp brytyjskich i zachowania kontroli nad Suezem oraz Gibraltarem. W takiej sytuacji zabezpieczenie Oceanii i Australii przed destabilizacją wydaje się przeznaczeniem Cesarstwa.
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
[-] The following 5 users Like Tulev's post:
  • Andrzej, Chidori, Elas, lysy, rutherfrodo
Odpowiedz

#2
[Obrazek: 330px-Italy.png]
Impero Romano
(3 kwietnia 1939)

Gloria all'Impero Romano! Wspaniałe przewodnictwo odnowiciela Benito Chidorini prowadzi społeczeństwo Włoskie do wielkości. Dziś, śladami Cezara odbudowujemy potęgę jaka drzemie w sercach Włoskiego ludu. Dzięki przenikliwej analizie i genialnej strategi w 1936 roku udało się wygrać z bezrobociem, wprowadzając na ogromną skalę projekty rozwoju infrastruktury oraz potencjału gospodarczego. Znakomicie rozwinięta infrastruktura Włoska nie tylko nie odstaje od pozostałych państw Europy, a znacznie je wyprzedza! Zdawać by się mogło że osiągnięto szczyt możliwości w tej dziedzinie, lecz geniusz Chodoriniego tworzy już kolejne projekty polepszające jej stan. Nawet krytycy nie ukrywają zadumy, twierdząc że za 10 lat nasze autostrady unosić się będą w powietrzu!. 
[Obrazek: Ae8nBXg.png]
Choć imponująca to rzecz, jest ona jedynie efektem ubocznym znacznie ważniejszej inwestycji! Wspaniały lud Włoski w 3 lata rozwinął swój potencjał gospodarczy niemal czterokrotnie! Zwiększając ilość fabryk cywilnych z 20 do 72! Rozpoczęto także projekt licznych rafinerii  produkujących nowoczesnymi metodami Gumę oraz Ropę, bez potrzeby kupowania jej po skandalicznie wysokich cenach zachodnich Imperialistów!
Benito Chidorini zapytany o przyszłość sił wojskowych odpowiedział jednym zdaniem "8 milionów bagnetów!". Dziś Impero Romano wystawia oraz szkoli niemal 2 miliony dzielnych żołnierzy, rozdzielonych w 160 dywizjach, gotowych walczyć za sprawy swego kraju. A potrzebni są zwłaszcza teraz, gdy imperialne zapędy państw zachodu zdają się nie mieć końca. Tą niesamowitą, i najprawdopodobniej największą armię Europy wspiera blisko dwa tysiące wyspecjalizowanych samolotów. Gotowych do realizacji każdego, nawet najbardziej niebezpiecznego zadania. Przebieg Wydarzeń


3 Października 1935 roku Tyran Addis Abeba wysłał swój naród Etiopski do ataku na Impero Romano. Wraz z poparciem całego świata rozpoczęto działania defensywne, oraz przygotowywanie planów obalenia dyktatora, i przywrócenia światłego przywództwa Włoskiego w tym regionie. Ku zaskoczeniu Włoskiej Generalicji inny tyran, Wujek Stalin wysłał swoje brygady pancerne na pomoc. Na linii frontu zauważono je 8 lutego, lecz do sztabu głównego wieść ta dotarła 14 lutego. 
(Sytuacja w momencie pojawienia się pierwszej dywizji, choć na nagraniu wyraźnie widać dywizje ZSRR, dopiero 6 dni później dotarło do mnie że to ROSYJSIE dywizje)
(Skrin z 10 Lutego, Mam kamerę przybliżoną do zdobytego portu I JAK byk widać nacierające czołgi... cóż Big Grin)
 
Wywołało to małe zamieszanie w Sztabie Generalnym, mimo to podjęto szybkie i stanowcze działania. Przygotowane wcześniej jako plan "B" Bombowce taktyczne, samoloty bliskiego wsparcia oraz myśliwce ruszyły z natychmiastowym wsparciem. Zgodnie z przypuszczeniami powinno to wystarczyć. Jednakże w myśl zasady o nieryzykowaniu, przesłano dodatkowe 4 dywizje piechoty górskiej, 3 dywizje pancerne i 2 dywizje kawalerii. W stan pełnej gotowości postawiono także flotę, która od tego momentu broniła nieprzerwanie portu, aż do zakończenia wojny. Co ciekawe, dywizji pancernych ZSSR już nigdy więcej nie zobaczono na froncie... ciężko powiedzieć co się z nimi stało. (Pewnie je skasował, myśląc że to je wycofa do domu). 
(Obrona portu)
(Los ostatnich Rosyjskich dywizji)

12 czerwca 1936 zakończono zmagania wojenne, całkowitym zwycięstwem Państwa Włoskiego, tworząc na terenach Etiopii Gubernatorat. Etiopczycy w swej wdzięczności zasilają dziś armię Włoch stanowiąc 96 dywizji!

Dnia 4 sierpnia 1936 roku wybuchła wojna domowa w Hiszpanii. By wesprzeć naszego przyjaciela Francisco Franco, wysłano 2 dywizje piechoty górskiej oraz 150 samolotów. W tym 50 myśliwców, i 100 bombowców. Wojna przebiegła szybko i sprawnie, już 20 stycznia 1937 roku Republika Hiszpańska została pokonana. Najważniejszym wydarzeniem tej wojny było zdobycie Barcelony, bronionej przez ponad 60 tysięcy rosyjskich jednostek wojskowych. Które co do jednego zostały wybite, lub zabrane do niewoli.
(ZSRR w okrążeniu)
(Straty w trakcie bitwy)
(Straty po bitwie)

23 września 1937 roku Japonia postanowiła zainterweniować w niestabilnym regionie Chińskim. Gdzie liczni watażkowie toczyli swe bratobójcze boje. Planując obalić lokalnych tyranów, i zaprowadzić pokój Japończycy już od pewnego czasu przygotowywali się do tej operacji. Benito Chidorini zgadzając się z potrzebą interwencji wysłał 3 nowoczesne dywizje Pancerno/zmotoryzowane oraz
185 Bombowców taktycznych. A to wszystko dowodzone przez najlepszego Generała Pana Giovanni Messe. Niezaradni watażkowie sparaliżowani szybką interwencja Japońską nie zdołali zorganizować się w wspólnej obronie swej mafijnej tożsamości. Oczywiście Wujek Stalin i tym razem wspierając wszystkich światowych Tyranów wysłał aż 8 dywizji pancernych. 
Zjednoczone oddziały Niemiecko włoskie zbyt bardzo rozpędziły się tuż pod samym Pekinem, tworząc niebezpieczną sytuację.
[Obrazek: anim_67bb0ca7-e22f-1c74-4d5f-992eb824d599.gif] 
Rosyjskie psy szybko wykorzystały sytuację, i zjawiły się próbując odciąć nasze wojska. Jednakże i tym razem zachowano zimną krew, i uderzając w najsłabsze ogniwo okrążenia przełamano Chińsko/Rosyjskie niebezpieczeństwo. Blokując przy tym możliwość wysłania wsparcia. 
W tym samym czasie Japońskie desanty przeszły już w głęboką ofensywę. Co przyczyni się do rychłego zakończenia wojny.
Państwo Chińskie przekazało władzę dla Cesarza Tulevito  dnia 8 lutego 1938 roku. Co z Dywizjami rosyjskimi zapytacie? Upewniono się że wszystkie zostaną anihilowane, zanim zdobyto stolicę Chin.
11 Września 1938 roku wypowiedziano wojnę Grecji.  Tu obyło się bez niespodzianek, i po szybkich desantach padła 27 września tego samego roku.
Mapa 5 kwietnia 1939 roku.
https://i.imgur.com/opsr2Ct.png
[-] The following 5 users Like Chidori's post:
  • , Andrzej, arcyżużel, lysy, Tulev
Odpowiedz

#3
[Obrazek: 330px-Italy.png]
Impero Romano
(8 maja 1940)


Rok 1940 to czas kontrastów. W izbie głównej da się słyszeć krzyk Benito Chidoriniego
"Żądam przeprowadzenia śledztwa! Niekompetentnych generałów przygotować na proces, wolne stanowiska obsadzić zaufanymi ludźmi!" Ta gwałtowna reakcja spowodowana jest przegraną sił Włoskich w Etiopii. Gdzie ponad 550 tysięcy (W tym 150 Włochów i 400 Etiopczyków) zostało zabitych lub wziętych do niewoli przez połączone siły Brytyjsko-Indyjskie. Zdania w sztabie są podzielone, część zgadza się z słusznością podjęcia ryzyka mimo porażki planu "Góra w dole", Niektórzy, zwłaszcza Silvio Scaroni tym głośniej przypomina o swoim wcześniejszym nawoływaniu do rezygnacji z szaleńczego założenia. "Czy warto było ryzykować dla czegoś tak absurdalnie nierealnego? Czy gotowi jesteście spojrzeć w oczy rodzin poległych?" - tym oto zdaniem zakończył swój udział w całodniowych obradach, udając się na spoczynek. 
(Bliżej nieokreślony moment podczas ostatnich starć w Etiopii.)


"Tego roku nie wracamy do domu"
Zgodnie z treściami tajnych depesz sztabowych, wróg okazał się być zaskakująco dobrze przygotowanym do wojny. Trudno ocenić po której stronie popełniono więcej błędów. Pewnym przez to pozostaje wrażenie brak perspektywy na szybkie zakończenie zmagać w Afryce. "Żołnierze tego roku nie wrócą do domów" tak głoszą Włoskie gazety, a wielu pesymistów wieści wojnę okopową pod El Alamein. Plany sztabu generalnego nie są jednak znane, aktualnie główne siły związane są walką na innych frontach. 
(Włoskie dywizje ćwiczą musztrę na oczach pijących herbatę Brytyjczyków. "Czy wystrzelono choć jedną kulę?" zdają się pytać żołnierze obu stron.)


Regia Marina - Alianci: 1:0
Znakomita flota Państwa Włoskiego w tytanicznej bitwie zatopiła jedno z głównych zagrożeń morza śródziemnego. Francuska flota pewna swojej przewagi wydała bitwę morską przeciw Regia Marine. Korzystając z nieuwagi Wielkiej Brytanii, oraz zbytniej pewności siebie Francuzów, admirał Alberio Da Zara postanowił raz na zawsze rozprawić się z natrętnymi żabojadami. Tracąc 28 przestarzałych Niszczycieli, zatopiono Marine Nationale. Chwile po druzgoczącej bitwie dogoniono pozostałości które również zostały zatopione. Marine Nationale oficjalnie przestała istnieć, pozostawiając na usługach Francuskiego rządu parę starych łodzi podwodnych. Wśród Włoskich marynarzy nie da się ukryć podniecenia, oraz ambitnych planów zatopienia Royal Navy. 


Najważniejsza bitwa tego roku:
Analitycy są zgodni, próba desantu sił Włoskich i zdobycia portu Bejrun była najważniejszym momentem tej wojny. Korzystając z nieuwagi Alianckiej Royal Navy, oraz związania znacznych sił w Etiopii, dokonano próbnego desantu. Mającego na celu opanowanie regionów Syrii. Niestety mimo początkowych sukcesów, wsparcia Regia Marina oraz naszego lotnictwa nie udało się zdobyć brzegu. Gdyby do tego doszło, sytuacja aliancka byłaby niewątpliwie krytyczna. 
(Niestety już po chwili wynik bitwy przeszedł na wskaźnik czerwony, i nic nie zapowiadało by mogło się to zmienić. Być może gdyby nie zbytnie zacofanie w technologii piechoty, efekt byłby inny.)


Socjalistyczne okopy:
Zaskoczeniem dla włoskich żołnierzy był widok okopanych żołnierzy Związku Radzieckiego, w górach będących granicą między Algierią a Marokiem. 
Ponad 100 tysięcy czerwonoarmistów czekało z niecierpliwością na swoją możliwość walki. Jakże wielkie było ich zaskoczenie gdy zostali potraktowani niemal jak powietrze. Włoskie brygady górskie bez problemu zdobyły umocnienia. Następnie, mimo próby stawiania oporu, doprowadzając do pojmania niespodziewanych gości. 
[Obrazek: anim_3537587c-b71a-1994-b5a8-cb6f85aee6cb.gif]
Zwycięstwo nad czerwoną myślą wojskową przypieczętowało panowanie Włoch w północnej części afryki.  Alianci odcięci od tutejszych portów i lotnisk będą musieli mieć się na baczności. Nie byłoby to możliwe gdyby nie poświęcenie Etiopskiej Pierwszej Armii. 


Trupie Góry:
Zgodnie z informacjami od Włoskiego Wywiadu, Francisco Franco został uwięziony przez Czerwonych Rewolucjonistów (Obecność wojsk Związku Radzieckiego w Alegrii, zdaje się to potwierdzać). By uratować z opresji swojego przyjaciela, Benito Chidorini przy pomocy Niemieckich czołgów ruszył z natychmiastową ofensywą. Zaskoczona armia Hiszpańska, pod dowodzeniem spiskowców została całkowicie okrążona. Okazało się jednak że większość żołnierzy wspierała czerwonych, decydując się na kontynuowanie walki. Niewzruszony sztab włoski zarządził eksterminację, a od dnia jej zakończenia zwykło się mówić o Pirenejach "Trupie Góry". Powodem są oczywiście dziesiątki tysięcy ciał tam pozostawionych. "Dobry Czerwony, to Martwy Czerwony" Maria Roatta, członek naczelnego dowództwa. 
(Okrążone jednostki Hiszpańskie, już za chwile przestaną istnieć. Siły Osi bez obawy nadwyręzaja linie frontu. Wiedzą że większość sił Wielkiej Brytanii Skupiona jest na Etiopii.)


Latające maszyny:
Jednym z głównych powodów do dumy włoskiem armii, są niewątpliwie ich wspaniałe myśliwce. Projektowane z myślą o dominacji powietrznej, wykorzystują najnowsze na świecie nowinki technologiczne. Wyprzedzając swą innowacyjnością nawet Wielką Brytanię. Testy bojowe zdają się potwierdzać słuszność wyborów Włoskich inżynierów, oraz świetne wyszkolenie pilotów. 
Mapa świata 8 maja 1940 rok. 
Europa: https://i.imgur.com/VE38Wiw.png
Azja: https://i.imgur.com/5Oxy4BE.png
[-] The following 6 users Like Chidori's post:
  • , Elas, fall.pl, GAndaLF, lysy, Tulev
Odpowiedz

#4
Część screenów na początku odcinka chyba nie działa.
Jakie w przybliżeniu były składy flot Francji i Włoch?
GG 49408524
Odpowiedz

#5
O graniu Węgrami słów kilka.

Pantax mnie zaczepił 3 dni po tym jak kupiłem gierke żebym grał w jego kampie. Więc jak totalny noob zgodziłem sie! Dałem warunek że chce minora z Europy żebym nie musiał ogarniać statków i tak dostałem bratanków.
Super drzewko z decyzjami + sam Chidori dowodzący osią i już wiedziałem, że przynajmniej sie wiele nauczę Big Grin
Chidori wziął mnie na test runa gdzie wytłumaczył troche czym zajmą się moje Węgry + pomógł wybrać decyzje z drzewka ktore musze zrobić.
Moim zadaniem miało być robienie fabryk cywilnych oraz dążenie do wzięcia decyzji o ogłoszeniu wiekszego państwa węgierskiego. 
Faila zaliczyłem oczywiście szybko. Spełnienie warunków decyzji nie jest zależne ttlko od ilości jednostek w polu ale również ilości dywizji. W konsekwecji przez około pół roku przepalałem moc przerobową fabryk cywilnych bo nie miałem już gdzie budować. Przynajmniej w niektorych prowkach infrastruktura jest już 100% Big Grin
Kilka innych mniejszych błędów spowodowało że będę musiał jeszcze kiedyś zgłosić sie na węgrów bo to kraj z ogromnym potencjałem i może dostarczyć mnóstwo funu!
[-] The following 2 users Like PiotrekEU's post:
  • Chidori, lysy
Odpowiedz

#6
[Obrazek: 330px-Italy.png]
Impero Romano
(11 Marca 1941)


Miliony Włochów oraz Pięknych Włoszech przybyły dziś do stolicy, atmosfera euforii zdaje się zalewać zabytkowe ulice kulturowej stolicy świata, miasta Rzym. Wszyscy przybyli by wysłuchać przemowy ojca narodu Benito Chidoriniego. -XX wiek będzie znany w dziejach jako wiek faszyzmu! - Grzmiał głos Wielkiego Wodza.- Dziś wygraliśmy bitwę, jutro wygramy wojnę! - dało się słyszeć tryumfalne okrzyki radości wśród tłumów - "Wolność jest obowiązkiem, nie prawem! Państwo Włoskie odzyska swe dziedzictwo! Albowiem przysięgałem odbudować Impero Romano!

[Obrazek: musollini.jpg]

Wielkie zwycięstwo Regio Esercito w afryce stało się początkiem nowej epoki. Obywatele Państwa Włoskiego nawołują do odnowienia Imperium Rzymskiego, raz jeszcze udowadniając wyższość faszyzmu i jedności narodowej nad skorumpowanym kapitalizmem zachodu. Wśród generalicji mówi się o przejęciu Afrykańskich kolonii, tak długo odmawianych Włoskiemu Ludowi. - Dziś sprawiedliwości stanie się zadość! -  Nie ukrywając swej radości grzmiał Marszałek Polny Rodalfo Graziani. Słusznie wyróżniony Złotym Makaronem przez samego Benito Chidorini! Co więcej, chodzą plotki o planowanej ceremonii mającej na celu obwołanie Benito Chidorini Cezarem. 

Dziś dwa miliony wojsk lądowych, pięć tysięcy nowoczesnych samolotów i sto trzydzieści dumnych statków bronią suwerenności oraz dziedzictwa Narodu Włoskiego. Wspaniały przemysł blisko 150 fabryk cywilnych oraz 120 fabryk skoncentrowanych na produkcji wojskowej zapewnia Państwu Włoskiemu niezbędnej siły do prowadzenia działań wojskowych. Wspierane przez 25 nowoczesnych rafinerii produkujących dziennie 100 jednostek ropy oraz 125 jednostek kauczyku, czyniąc naszą gospodarkę samowystarczalną. 


Przebieg Wydarzeń

Uratowanie Hiszpanii.
Z dniem 9 Marca 1940 Hiszpanie wspierający Czerwonych ogłosili kapitulację, uciekając z kraju do ZSRR. Uratowany Francisco Franco zgodził się na pomoc sił Włoskich w odbudowie swojego państwa, oraz na udzielenie pełnego gospodarczego wsparcia. Dziś Włosi i Hiszpanię, ramię w ramię walczą z Zachodnim zamordyzmem.

Forteca która upadła.
Mimo przygotowania przez siły brytyjskie potężnych fortyfikacji nie zdołano przeciwstawić się profesjonalnie wyszkolonej i uzbrojonej armii Włoskiej! Postanowiono wycofać siły niemieckie, aby dać wyraz potędze Włoskiej. Wspierana przez nasze doborowe lotnictwo Dwunasta Armia dowodzona przez Camillo Cialdini z łatwością przebiła się przez liczne umocnienia, ostatecznie zajmując fortecę dnia 30 maja. Z przykrością stwierdzamy, że bitwa okazała się wyjątkowo prosta. Pozbawiając życia lub biorąc do niewoli ponad 70 tysięcy Brytyjczyjów.
[Obrazek: ybJsct3.png]Pierwsza ofensywa Aliantów.
Z dniem 4 czerwca 1940 roku do sztabu generalnego dotarły informację o zmasowanej ofensywie Brytyjskiej na Rhodos oraz wyspy Egejskie. Osamotniona Regia Marine, pozbawiona wsparcia Lotniczego postanowiła wycofać się z regionu Wschodniego Morza Śródziemnego. Choć w sztabie generalnym nikt nie wątpił w zwycięstwo naszej floty w przypadku bitwy, potencjalne straty byłyby jednak zbyt duże.
Konieczność ściągnięcia lotnictwa z drugiego krańca europy dało niezbędny czas dla sił Aliantów by zyskać przewagę i pokonać nieliczne garnizony broniące wysp.

(Siły o znacznej przewadze szturmują na wyspy przejęte od Grecji).
Manwer który bez wątpienia miał za zadanie odbić potencjalne bazy wypadowe na Turcję stał się pyrrusowym zwycięstwem. Pojawienie się Regia Marine wraz z eskortą 1000 bombowców morskich zmusiło do wycofania się Royal Navy. Na zawsze odbierając możliwość wycofania się ponad 120 tysiącom Brytyjczyków. Którzy stopniowo wypierani będą, i wysyłani do niewoli z zajętych przez siebie wysp.
W ramach odpowiedzi Siły Włoskie zdobyły Korsykę, Baleary oraz Maltę, która broniona była także przez dywizję Rosyjskie!


Pierwsza bitwa z Royal Navy
W czasie inwazji na wyspy atmosfera była napięta, Regia Marine przystąpiła do próby wyparcia sił Royal Navy. Doszło do pierwszego w historii spotkania się obu flot tuż pod Peloponezem. Sztab Japoński przestrzegał przed porażką, nawołując do wycofania się. Jednak pewność w zwycięstwo po stronie Włoskiej było nieugięte. Tak bardzo że tuż po wejściu w zasięg pancerników, widząc nacierającą niezachwianie Regia Marine, Royal Navy postanowiło wycofać się z bitwy. Strat po obu stronach brak.


Druga ofensywa Aliantów.
Pewna swej dominacji na morzu śródziemnym Regia Marine wyruszyła by wykonać inne zadania, także lotnictwo wysłano do innych obszarów. Tu pewność siebie była niemal zgubna dla 6 dywizji Włoskich. Stosując dość przewidywalną, lecz zastosowaną w niemal idealnym momencie taktykę Alianci przystąpili do próby anihilacji moich dywizji stojących pod El Alamein. Wrzesień 1940 roku można uznać za początek starć po tej stronie afryki, które od tego momentu nieubłaganie prowadzić będą do wielkiego tryumfu Włoskiego.
[Obrazek: anim_ebdee0bb-83de-e424-e925-a5d0f835b46e.gif]
Ciężko ocenić jak wielkie znaczenie miało zwycięstwo sił Włoskich w przypadku drugiej inwazji Aliantów. Bardzo możliwe że uniemożliwiło by to przyszłe zwycięstwo w bitwie o Suez. Równie prawdopodobne jest jednak  wyparcie Brytyjczyków spowrotem pod El alamein  przez ogromne siły włoskie sprowadzane do tego regionu.


Druga bitwa z Royal Navy
W czasie drugiej ofensywy nasze floty znów starły się ze sobą bitwie. Jej przebieg był analogiczny, jednakże tym razem udało się zatopić parę statków.
Do końca zmagać na morzu śródziemnym Royal Navy straci 10 łodzi podwodnych, 19 niszczycieli, 2 krążowniki ciężkie, oraz 1 krążownik liniowy. Regia Marine utraci... nic.

MUSZĘ IŚĆ SPAĆ Big Grin Niedługo pojawi się druga część
[-] The following 8 users Like Chidori's post:
  • , Andrzej, Elas, Letho, lysy, PiotrekEU, rutherfrodo, Tulev
Odpowiedz

#7
Cesarz Japonii z innego uniwersum

Dobrze, że plan rozbudowy cesarskiej floty 5-5 zakładał zwodowanie kilkudziesięciu okrętów bo posiadanie nawet 200 statków w przypadku starcia z US Navy, mogłoby się skończyć drugą Cuszimą. Jednak najciekawsze jest to, ze w XX wieku ktoś jeszcze plywa łodziami niczym w wikińskich sagach, choć można było skorzystać z genialnych planów okrętów podwodnych Duce vonRee, które posłały do Diabła prawie całą Royal Navy Big Grin
GG 49408524
OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Państwo kościelne [HOI4] asd 12 2.887 14.11.2018, 22:43
Ostatni post: asd
Video Chinese End of a New Beginning[HOI4.] asd 11 2.168 25.08.2018, 10:00
Ostatni post: asd
  [HOI4] Total War Mod - Operacja Barbarossa MiniAAR Konto usunięte 7 2.138 30.07.2018, 20:32
Ostatni post: Konto usunięte

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 32 ms (55.59% PHP / 44.41% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 30 / Obciążenie serwera: 0.16 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]