Witaj!
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chinese End of a New Beginning[HOI4.]

Video 
Mały aar Chinami na modzie End of a New Beginning. Poziom trudności zawodowiec (czyli niski moim zdaniem)

O tym modzie nic prawie nie wiem. Nie wiem czy jest grywalny. Zaczyna się w 1857 a rzekomo może trwać nawet do 2050 ??  Technologie jednak jak na razie są do 1890. Focusy starczą tylko na kilka lat. Może potem się pojawią jakieś nowe ?
[Obrazek: c_YbmEJtzHJfWdmshEXKS-tHLlHfDqB3Pj-Cb8Zy...39-h851-no]
Standardowe drzewko dla  Chin. Rosja i Autro-Węgry mają taki sam. Osobny mają np Prusy, Francja czy USA. Co ciekawe niektóre afrykańskie  państwa tubylcze mają osobny.

Chiny zaczynają   z drugą wojną opiumową (przeciwko Wielkiej Brytanii i Francji) oraz buntami w środku terytorium. Bunty jednak można szybko stłumić i zająć się angolami i ich sługusami. Mam nadzieje że wojnę skończy jakiś sensowny Event najpóźniej w 1860(historyczny koniec wojen opiumowych), niekoniecznie aktywujący się po zajęciu chińskiej stolicy i 100% poddania się. Na zajęcie Londynu nie ma co liczyć, choćby ze względu na całkowity brak floty i konwojów i nikłe perspektywy jakiekolwiek zbudowania w ciągu 10 lat(bardzo wolne tempo budowania budynków i skrajnie mało wydajny przemysł).
[Obrazek: DVOm7KpzN4TPEek0KWLxC_wLHKMiSNm4E9FuSs2x...08-h908-no]
Początkowa sytuacja Chin.
[Obrazek: B8lPI8DtAVhU6K1zYbcpzLDB-7Y_-3hZLx5Uh0WY...33-h804-no]
Produkcja. Jedną Fabrykę zajęli Anglicy. wyposażenie podpisałem po swojemu żeby potem wiedzieć co jest stare a co nie.

[Obrazek: brvvu6C0XG-9eFNs9c2oz8R7dIpZw1RH2VKWHmXy...82-h355-no]

Część wojsk pilnuje porty, na początku myślałem że angole spróbują tej drogi. Atakują jednak z strony Kaszmiru i Indii. Teren sprzyja obronie.  Część granicy jest nieprzekraczalna(ai I I i tak próbuje czasem ją przekroczyć..)Na początku przejściowo opanowałem Nepal  ale  musiałem się wycofać. Przynajmniej zyskałem nieco zaopatrzenia po kapitulacji. Przez lukę w obronie prześliznęło się kilka dywizji które teraz rozłażą się po kraju ale postaram sie je odciąć i zlikwidować.  Moje niedopatrzenie.

[Obrazek: JtrUFx8FUXXRgmHSR-WoFiRmmJachT7RsN9FlL2U...58-h651-no]

Straty AI jak to AI...

.[Obrazek: cix14p59Ce4ieUfCbN7A8wWOTWd1U6UQJSEIKdr4...14-h316-no]

Udało się. Z jakiegoś powodu Anglicy  opuścili Kaszmir i mogłem zająć bez walki (wojska Kaszmiru ufni najwyraźniej ufni Anglikom poszli zdobywać Chiny.) Liczyłem jednak na większy łup.
[-] The following 5 users Like asd's post:
  • Chidori, Elas, lysy, rutherfrodo, Tulev
Odpowiedz

Cześć, witam na forum Smile poprawiłem trochę Twojego posta (wygląda trochę jakbyś przeklejał z np. worda - na przyszłość zanim wkleisz, przeklej do notatnika i dopiero z notatnika skopiuj na forum. Dzięki temu wyzerujesz formatowanie i na forum wszystko wstawi się z standardową czcionką etc i będzie tutaj wyglądać lepiej Smile). Musisz także sam poprawić obrazki (najlepiej, żeby ich linki kończyły sie na ".jpg", ".png". Google drive może być kiepskim miejscem na udostępnianie zdjęć, natomiast śmiało mogę polecić imgur.com).

O samym AARze póki co bez screenów i z tą ilością tekstu wiele powiedzieć nie mogę, poczekam na kolejną część Wink
Odpowiedz

Widać, że kolega Elas nie korzysta z dobrodziejstw własnej chmury Smile Osobiście obecnie używam właśnie google to wrzucania zdjęć w AARach. Najlepiej założyć sobie album w google zdjęcia, otworzyć zdjęcie i na tak otwartym po kliknięciu prawym klawiszem myszy skopiować link do zdjęcia. Zdaje się, że adresy twoich zdjęć asd są ok, ale gdzieś jest bug, że nie wyświetla prawidłowo. Całkiem możliwe, że zrobiłeś prywatny album a do wyświetlania na forum, musi być on publiczny lub niepubliczny.
Imgur jako alternatywa jest świetna, ale z czasem zdjęcia potrafią zniknąć. Reszta rad Elasa jak najbardziej słusznaSmile
W razie problemów, pytaj śmiałoSmile
GG 49408524
Odpowiedz

Asd musiał coś przestawić, wczoraj wieczorem zdjęcia jeszcze były
Odpowiedz

Zastanawiałem się o co wam chodzi z obrazkami bo gdy ja byłem zalogowany to je widziałem. wchodząc w trybie incognito faktycznie nie ma.
Sprawdzę ustawienia foldera pewnie faktycznie prywatny folder.
Odpowiedz

Produkcja koni w fabrykach i ikonka do surowca mundurów z EU4 <3

Wygląda na mało grywalną wersje alpha ten mod tak naprawdę. W sumie jestem ciekaw jak duży snowball można by osiągnąć budując fabryki cywilne od 1840 Big Grin
Odpowiedz

Krótki odcinek . Następny bardziej fabularny.
[Obrazek: mS1q0lHH9wTqa0JypdAECA1NG5HBN4y7MoBYwU--...71-h759-no]
Front w lutym 1858 po aneksji Karputhali (jednej  z angielskich marionetek).|Kilka dywizji przesuniętych z wybrzeża , użytych do likwidacji Anglików wchodzących w głąb wybrzeża, wróciło do obrony portów.   Dalsza ofensywa trwa, ale możliwe że załamie się pod wpływem braku w wyposażeniu. Być może powinienem   zlikwidować kilka dywizji na wybrzeżu. Chiny po prostu nie są w stanie utrzymać na tym etapie 150 tysięcznej armii.
maj 1858.
[Obrazek: aCYyychu-JKbkQUm1qPOqU0ayZqBwgTVhOvcr2Yx...55-h785-no]
Front się ustabilizował. Po zredukowaniu armii do 140 tysięcy i rozwoju nauki  produkcja zaopatrzenia w końcu zaczęła być na plus. Mógłbym iść dalej ale w niektórych dywizjach to już jest jeden karabin na3 a i nie wiadomo coNapoleon III może wymyślić. Do tej pory Francuzi nie zaangażowali się w wojnę.

styczeń 1859
Sytuacja na froncie na początku roku. Front prawie zastygł ale gdy pojawiła się okazja , zająłem Delhi i kolejne hinduskie państewko. Przy całej głupocie AI sporadycznie atakuję gdy jest okazja na ogół jednak pozwalając przeciwnikowi atakować i się wykrwawiać.
Marzec 1859.
dzielni Francuzi zajmują Saharę. Jest  tam nieco surowców więc ma to jakiś sens.
[Obrazek: GL4m_nV4QybPByLK7poLaX1eXh3BeYI1FU51bNND...33-h782-no]

początek 1860. Francuzi wysuwają  roszczenia do dzisiejszego Wietnamu.Nie pojawił się żaden Event z tym związany. (a może  powinien, to tradycyjna strefa wpływów Chin. ). Zająłbym póki nie ma tam Francuzów, ale nie mogę nawet robić roszczeń (trzeba 50% światowego zagrożenia, a to przecież stosunkowo spokojne czasy. Dziwne bo np USa może wysuwać rozszczenia gdzie chce.  Co ciekawe to Chiny jak narazie wygenerowały najwięcej zagrożenia  przez aneksje.

[Obrazek: M8qy-vvMFi6jg5481loRk2ul40I_gmioSom9rbin...22-h856-no]
Tymczasem na froncie ofensywa.  
Zmiana praw rasowych. Mod ma bardziej rozbudowaną politykę wewnętrzną.
[Obrazek: 1SwYeEQYMLwJoF7t2AwS4V3gPNCdNdDc0rB7PoI8...62-h370-no]

Jak na razie , do stycznia 1860 nie pojawił się żaden Event który umożliwiałby zakończenie wojny. Poczekam jeszcze rok.
[-] The following 4 users Like asd's post:
  • Chidori, Elas, lysy, rutherfrodo
Odpowiedz

[Obrazek: TICwCc4LzAtAarByP_arYNBaKxzBIOEI-q49AtMz...22-h310-no]
[Obrazek: erjDXhyi9byBYJIRnl9neBHLv68LNEuQjy7UJlBT...24-h315-no]
Londyn 1860.

Henry Temple  był premierem Wielkiej Brytanii już kilka lat, ale funkcja ta najwyraźniej mu nie służyła. Z dnia na dzień wydawał się coraz bladszy a wszystko przez Chińczyków. Kilka lat temu  w parlamencie wygłosił przemówienie twierdząc że każdy który sprzeciwia się interwencji   Wielkiej Brytanii w Chinach działa przeciwko jej.. Sprawa Chin przyczyniła się nawet do rozwiązania parlamanentu. teraz uważa że to było jego największym błedem. Planował podać się do dymisji, ale uważał że nie powinno się tego robić w trakcie wojny.
Pewna siebie brytyjska armia  z pomocą Hindusów zaatakowała przez  Indie zakładając brak lub tylko minimalny opór. TO była pierwsza głupota. Trzeba było  wysadzić wojsko przez morze.  Początkowo szło nienajgorzej ale jakoś udało się im zatrzymać Anglików  w górach. Rząd ograniczył rządania dla chińczyków ale ci chcieli  zachowania statusu quo. Potem Pruscy doradcy zaczęli  szkolić chińską armie a  ta zaczeła nie   tylko odbijać  swoje ale i  podbijać. Gdy rząd Wielkiej Brytanii dojrzał do zachowania
 statusu quo cesarz zażądał zwrotu Hongkongu. Gdy Anglia zaproponowała Chińczykom Honkong Chińczycy zażądali  już dużo więcej, jak np wymuszenie na Portugalii zwrotu Makao jak i poza terytorialne roszczenia.
Tak płyneły lata, chińskie apetytyty rosły dużo szybciej niż gotowość korony do ich zaspokojenia, wojna trwała  a Henry siwiał. Teraz, gdy rząd omawiał kapitulację kompanii dalekowschodniej a w praktyce utratę całych Indii,  rząd francuski wysłał dwie depesze. Pozornie dwie niezależne. Pierwsza to informacja o wymaszu armii Francuskiej z swoich indyjskich posiadłości. A druga... Propozycja kupna części Indii za symboliczną dla mocarstwa   cenę.
- Niech piekło  pochłonie tą świnię  Napoleona. Pieklił sie minister spraw zagranicznych George Grey.
 - Mam nadzieje że już tam dla niego szykują specjalne miejsce. Co za hiena. 3 lata walczył z chińczykami do ostatniego Anglika a teraz to! To jawny szantaż , wykorzystuje naszą beznadziejną sytuacje dla siebie.
- Cóż ... Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów tylko interesy. Francja też.  Ostanie zdanie prawie wyszeptano.wicehrabia Palmerston starał się być mimo wszystko spokojny choć blady,  przynajmniej na zewnątrz.
Teraz przynajmniej wiemy skąd brały się te wszystkie problemy francuzów  w Indiach z zaopatrzeniem kadrowe i inne. Nawet choroby wymyślili. Chcieli zdobywać a nie pomagać. Tyle miesięcy nas zwodzili że wyrusza lada chwila. Zostaliśmy wierutnie oszukani.
Panowie... Obawiam się że musimy przyjąć dobrą minę do złej gry. Lepsze Indie francusko brytyjskie niż chińskie prawda ?
[Obrazek: e-hTsGww2pWBrEL8nifQea-XB2x5JOImTu5HmCn2...60-h806-no]
[Obrazek: _uG_EjqBeJl2VMN3FuVCb4oeic0YlQYbDlbBUuF0...17-h677-no]

AI Francji  zachował się perfidnie wobec AI Anglików stosując  metody stalinowskie ! Wyruszyła dopiero po kapitulacji kompani wschodnioindyjskiej (mając nadzieje na duży udział w wojnie ?)  a jako sojusznik na wojnie mogła raczej maszerować przez Indie . Ai Aiemu Aiem.?

Indie.

Cesarz Chin Xianfeng zamknął się  w gabinecie w posiadłości w Hyderbaradzie. Przeniósł się tam chcąc być bliżej frontu. Nadszedł ten nieprzyjemny moment podpisania ogólnego rozkazu wycofania się za rzekę Ponnajar. Skoro Shang guoliang głównodowodzący frontem twierdzi że nie utrzyma się obecnych pozycjach trzeba zrobić. Faktycznie obecnie na linii frontu  nie ma gór ani rzek a braki materiałowe i ogólne wyczerpanie skłania raczej do obrony a nie ataku. Cesarz starał się nie wtrącać do spraw wojskowych. Oczywiście, odebrał również i wojskowe wykształcenie, ale wolał wojnę zostawić specjalistom. Co prawda serce podpowiadało aby i francuzów zepchnąć tak jak wcześniej  Anglików, ale rozum i sztabowcy skłaniali raczej  do tymczasowego odwrotu.  Autonomia armii była jednym z filarów reform armii i nawet cesarz musiał to szanować. Wszystko dzięki pruskim doradcom. Wprawdzie   Prusy nie  utrzymywały z Chinami oficjalnych kontaktów dyplomatycznych, to jednak na początku wojny, za pośrednictwem nieoficjalnej komunikacji z Moskwą , Cesarz dostał od posła Prus, niejakiego Otto von Bismarcka" zupełnie bezinteresowną propozycję|" przysłania doradców wojskowych zarówno oficerów jak i cywilnych. Trzeba było im solidnie zapłacić w markach , zapewnić tłumaczy, bezpieczeństwo i wygody,  jednak poza tym Prusy niczego nie chciały w zamian. Prusy zapewne przewidywały konflikt z Wielką Brytanią czy Francja i próbowali osłabić te kraje przez silniejsze Chiny.  Na początku, przez działalność doradców i instruktorów doszło w armii niemal do buntu, ale gdy ostro szkolone   oddziały zaczęły mocno górować nad niezdyscyplinowanymi Hindusami, a  z Anglikami walczyć jak równy z równym, stopniowo do każdego w armii dochodziło że dzięki dyscyplinie, karności i siódmym potom na szkoleniu być może uda się przegonić anglików aż do morza i zemścić za wszystkie wcześniejsze upokorzenia.

- Czy coś jeszcze generale?
- Tak. Tak jak po wiośnie następuje jesień i zima tak i na wojnie czasem fala potrafi zmienić swój kierunek.
- Generale Shang.  Cesarz przerwał ostro. Nie mam ochoty na gry słowne i łamigłówki. Proszę mówić wprost co generał ma  na myśli. Rozmawiajmy tak jak zawsze, jak równi sobie bez strachu czy służalczości  ale jasno
- Najjaśniejszy Huangdi. Uważam że nadszedł czas na rozwiązanie polityczne tego konfliktu. Nasze rezerwy materiałowe.. no cóż nie istnieją. Anglikom w końcu udało sie stworzyć drugi front w trzeciej  próbie. 
[Obrazek: FZc6VjQbFs5z3nrHj4iupMKXwVafv3U0XFJRt7wq...48-h315-no]
 Tniemy oddziały  na wschodzie wysyłając sprzęt na front,  narażamy  kraj na atak z morza, ale to i tak niewiele daje. Anglikom też sporo  brakowało w dalszej fazie wojny,  ale Francuzi są dobrze uzbrojeni i mają zapasy. A ja nie wyślę ludzi z gołymi rękami na pewną śmierć. Jeśli by miał przyjść        taki dzień złożę rezygnację.
- Generale Shang. Kilkakrotnie już próbowaliśmy z Anglikami wynegocjować pokój. Ich ustępstwa były niezadowalające. Co mi wobec tego Generał radzi ? 
[Obrazek: j3Bix6X9iuDEKY3IrjK7LiYBENpCW8Nj2eXRmKhn...80-h738-no]
-  Teraz Anglicy się nie liczą. Zostali pokonani. Ponad  50 tysięcy siedzi w obozach jenieckich w tym tysiące tej ich  szlachty. Paru bardzo ważnych. Hindusi też ale oni Anglików zbytnio nie obchodzą.   Do gry weszli Francuzi i wycofujemy się pod ich naporem. Rozmawiajmy z nimi. Oni chcą obecnie tylko kawałek INdii które i tak są Angielskie.Anglicy im coś dadzą za wybawienie od kłopotów.  Ustępstwa głównie wobec Francuzów. Dajmy im jakieś  koncesje handlowe choć by  i wpuśćmy ograniczoną liczbę misjonarzy otwórzmy się nieco na świat.

- A co Generale Shank z Honkongiem i  Macao ?  
 - Honkong to brama dla Anglików w do naszego świata.Jeśli Anglicy oddadzą  to bardzo niechętnie. Ale myślę że Francuzi mogliby namówić Anglików do dania    coś w zamian. Może Anglicy mogliby zamiast Honkongu oddać że tak powiem Macao tzn zachować neutralność gdy go zajmiemy. 
- Sprytnie Generale. 

Tymczasem gdzieś w Europie Środkowowschodniej na weselu.

Cóż tam, panie, w polityce?
Chińcyki trzymają się mocno! w Chindiach ?
- Ano. Trzymią się nad nad rzeką Ponnajar i ani myślą dać Napoleonowi iść dalej. 
[Obrazek: qUQIIkkx1pjEhrF7gybhHLphjyfSDGuHJBjFiN4j...43-h744-no]
- Ki diabeł ten Napoleon. Mówią że to Lucyyfer na ziemi.
- Oj chłopy chłopy!   O pierwszym Napoleonie też tak gadaliście a przegrał a ten 3 też przegrywa jak narazie z noo prawie  dzikusami. Jakby to diabły były to by się nie mylili jak ludzie i już świat podbili.
[-] The following 3 users Like asd's post:
  • Chidori, Elas, lysy
Odpowiedz

Mod faktycznie jest w wersji Alpha. W innej rozgrywce puściłem  mocno do przodu i tylko obserwowałem . Niemcy nie zjednoczone,  Afryka prawie nie tknięta przez mocarstwa, komputer robi badania technologii wiele lat naprzód itd. Eventy pokojowe dla Chin aktywują się tylko przy iluś procentowym poddaniu się. Aar będzie kontynuowany ale   zamiast opowieści o Chinach cel będzie inny..,
 Cesarz Chin spotyka się z swoim ulubionym generałem.
- Generale ! Radziłeś mi rozmawiać o pokoju ale nic z tego. Ci durni Anglicy z Francuzami ani myślą zawierać traktaty. Co my teraz zrobimy ?" Przecież nie będziemy prowadzić  tej wojny do końca świata.
- Francuzi powoli pękają . Za niedługo Indie bedą nasze. Jak nie chcąc rozmawiać o pokoju w Kalkucie czy Delhi  będziemy rozmawiać w Paryżu i Londynie.
[Obrazek: eoEXtDqTCRChDHDk5YTMYzQonb7bbxX1yvNJEcCp...77-h407-no]
- Aleź generale. Jak mamy podbić Londyn czy Francję bez floty  i baz w Europie ?
- Do Paryża  dojdziemy piechotą. Albo zaatakujemy przez Afrykę. A flotę  powoli się zbuduje.   
- Oszalałeś ? Nikt nas nie przepuści. Zresztą to za daleko.
-No to będziemy szli kawałek po kawałku. Z przystankami.

- Dobra. Francuzi prawie pobici. Desant angielski też załatwiony. Co dalej generale ?
[Obrazek: rYgwNw-Guuy7waVbhO6DEJNxSS0TqTHFQL0zvlwM...42-h824-no]
[Obrazek: GVC_oQaAb1WkmLnSaKUFpaXPSPvfyF5QqW3PRkQH...89-h407-no]
[Obrazek: sYNewMCLO1Vw6yLS9rn4jVdly-hb8SUc3YZnVulZ...56-h651-no]

- Teraz będziemy musieli wytępić partyzantów i produkować karabiny. Dużo karabinów ! A w międzyczasie..
[Obrazek: 2-apNtDqV5YpcfgupPU0UAs94pqnsOPtiVxMzsyy...91-h913-no]
Ej wy tam Oudh. Dajcie nam swoje terytorium.
- A poco ?
Chcemy mieć ładne granice. i waszą jedyną fabrykę militarną  do robienia karabinów.
A mamy wybór ?
Nie.
[Obrazek: caRGXrtVqIPpSkX-cmhVYan7TWVYB-B0J8ImJp56...90-h315-no]

^^^
- Francuzi Atakują.
- Francuzi ?
Prawie. Porobili sobie protektoraty w Indochinach i Kambodży  i kazali im atakować.
[Obrazek: gyejyUzbCQBN0Iq6AMspU2b0CBzUwVtpELZLhpvQ...66-h890-no]
[Obrazek: 77lkiExZuBPAfsFsLcTaJjzVTnJPWoJySsdltq95...04-h493-no]
- Wyślijmy dwie dywizje i po sprawie.
- Tylko dwie ?
- Jeśli są tak tępi jak Francuzi i Anglicy to będzie aż za nadto.

^^^
Melduję cesarzu o wykonaniu zadaniu. Afganistan i Persja zajęte. Przy okazji spotkaliśmy Anglików.   |- Pozdrowiłeś ich generale w moim imieniu ?
[Obrazek: 3Nd0N9JIWhLvBrzy9ril5P6lKpvIVfAjquFSjjWU...72-h608-no]
[Obrazek: V6iYdbMsOdw2-joOVKSMznUm1jrqCfqn4Ds2Ue4i...89-h728-no]
- Oczywiście. Następny przystanek - Turcja.
czy oddasz nam Panie Turku swoje terytorium ?
A poco ?
- Nie możemy powiedzieć . Do wyższych celów.  Jak się zgodzidzcie przyślemy najlepszych lekarzy od akupunktury. Podobno jesteście bardzo chorzy.
Nie damy. I pójdziecie do piekła   za napaść za muzułmańskie kraje.
- A na jak długo ?
Na zawsze.
- Ee niemożliwe. Koło samsary musi się kręcić. Nie może zatrzymać na piekle.  

[Obrazek: Gkfj-ARmdkIlo-U_7DysnCxJq78ntGv5VpiRkVkn...85-h319-no]
[-] The following 3 users Like asd's post:
  • Elas, lysy, rutherfrodo
Odpowiedz

Czyli kolejny mod wypuszczony w tak naprawdę niegrywalnej fazie Tongue twórcy raczej za wysoko postawili sobie poprzeczkę (tym bardziej, że silnik HoI4 się absolutnie nie nadaje do wojen sprzed czasów I WŚ) i nic sensownego z tego raczej nie wyjdzie. Chyba, że jakiś potworek, udający epokę :d szczególnie przy niedorobionej dyplomacji związanej z zawieraniem pokojów (w sumie żadna część serii HoI nie dała rady zrobić tego sensownie xD)
Odpowiedz