Witaj!
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Temat założył: KarpajRise of Empires - Dyskusja

W sumie nie wiem czemu nie ma tematu na dyskusje i wszystko przelewa się przez ulotnego shoutboxa.

Póki co nudy w kampanii, ale z uwagi na rozstawienie długo to już nie potrwa - max na następnej sesji skończą się AI do podbijania wszystkim w Europie.

Rozstawienie jest względnie podobne do nieudanej kampanii 1.19 (ten legendarny psujący grę patch), niektórzy gracze na tym samym, podobnie rozstawieni zawodnicy, przy mniejszej liczbie graczy.

Indie po buffach z DLC, mają tam teraz zaledwie dwójkę graczy, spodziewam się że ich wpływ na przebieg gry może być duży, zwłaszcza przy tam małej ilości najemników.
Zachód Europy wydaje się poprawnie zbalansowany, choć rowerek Iberyjski trafił na grubą gałąź między szprychy.

HRE póki co jest powoli rozbierane bez istotnych koalicji, jedynie Xeno walczył z 30-40k, które brał na zapas bo się z Piotrkiem nie dogadał na prowki.
Dziwi mnie niemoc twórcza Andrzeja, który nie wywalczył sobie żadnej sensownej pozycji póki co i co prawda będzie w bardzo ciekawym miejscu, strategicznym wręcz do obrony na linii Fra/Ita/Hab, to sama pozycja na mapie może nie starczyć bez większych podbojów dookoła. Papal z tego co gdzieś czytałem dostał solidne nerfy w ostatnim patchu i jest na poziomie reszty Włoch pod względem siły militarnej. To rozstawienie swoją drogą wyłącza zabawę dla Mameluka/Ottomana z dominacją na morzu, bo Papal z Austrią nie mają jak mu zagrozić, a kolonialne pewnie zbyt często tam wpływać nie będą. Jako że nowy patch znacznie ułatwił wejście do HRE mam nadzieję że morskie rozstawienie we Włoszech jeszcze powróci.

Krystian dostał świeżo zboostowaną Polskę i póki co wykorzystuje to kapitalnie, ale przy braku sensownego miejsca do rozwoju, nie zdziwie się jak to on zainicjuje pierwszy konflikt na linii gracz/gracz. Może iść w 4 kierunki świata na dobrą sprawę i to mu powinno znacznie ułatwić dyplomację.

Północ Europy zapowiada się na krwawe i ciekawe widowisko, byle nie skończyło się jakimś rage quitem z którejkolwiek ze stron, póki co Swe wydaje się w wyścigu po AI przegrywać, oddał strasznie dużo Danii.

Ciekawe czy Mameluk ruszy w stronę Indii, bo na Śródziemnym co najwyżej może się bronić przed krucjatami na Jerozolimę o ile takie nastąpią, a tak to zostanie z zaledwie dwoma sąsiadami. Może przy większej ilości graczy miałby kogoś jeszcze na zachodzie, ale Afryka Północna to chyba lekkiego reworku potrzebuje obecnie Big Grin
[-] 4 użytkowników lubi ten post.
  • Andrzej, Bachu, Chidori, Krystian
Odpowiedz

Posłuchałem się Cesarza, że mam nie iść na północ a na południu Savoy jest dosyć silne więc czekałem z wojną aż będę miał 10 favoru u sojuszników AI. Mediolan ma sojusze z mocarstwami i papieżem, nie za bardzo mam tutaj pole do manewru. Poza tym nie mam ciśnienia na podbijanie, gram sobie bezstresowo na minorku i liczę, że może uda mi się zachować szwajcarską neutralność i handlować kondottierami.
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Chidori
Odpowiedz

Ani słowa o Francji. Jestem zawiedziony.
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Z tego co rozumiem to nawet kondotierri za bardzo nie pohandlujesz, bo ich limit jest identyczny co najemników, więc wyślesz max 10, co pewnie niedługo będzie już śmieszną ilością o ile gienek nie będzie 3gwiazdkowy (co swoja drogą też powinno być w zasadach że kondo między graczami albo w ogóle bez gienków, albo z max 1 gwiazdkowym, pamiętam jak fall debalansował wojny wysyłając 20k rosyjskiej armii z gienkiem 6/5 Tongue )

@Elros
Fra póki co to dla mnie tajemnica, wbilem na kraj jako obs i państwo zarządzane dobrze, ale czemu nie odzyskało prowek od Anglii to ja niet paniemaju
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Elros, Krystian, Takeru
Odpowiedz

Jak zwykle wszyscy zapomnieli o istnieniu moskwy Sad

[Obrazek: 1000?cb=20170628124620&path-prefix=pl]

Odpowiedz

Anglia w tym czasie podbija kolejne dziwne miejsca.
Proponuję każdemu kto ma Coastal center 150 dukatow za deva! Chętnie kupię!
I'm the boss. I'm the boss.
I'm very very sorry for your loss.
❤️ 
Odpowiedz

Sprzedam przestrzeń reklamową w Brazylii, koszt to 1 dukat rocznie za każdą prowincje brazylijskiego CNa, niepowtarzalna oferta! Maksymalna długość reklamy jest równa maksymalnej długości nazwy CNa!
"And as water has no constant form there are in war no constant conditions" Sun Tzu

#Munsterocentryzm

Druga osobowość Eldori, władcy Hiszpalii
Odpowiedz

Kupuję
I'm the boss. I'm the boss.
I'm very very sorry for your loss.
❤️ 
Odpowiedz

DAJE DWA

Możesz już go nazywać "Elas ssssie"
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Takeru