Witaj!
Rejestracja

  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Szwedzki temat

#1
Przemyślałbym temat szwedzkiego startu. To uzależnienie od innych krajów w celu uwolnienia się z unii jest mega męczące upokarzające dla gracza na swe który musi się wszędzie płaszczyć w prośbie o pomoc. W dodatku najczęściej korzysta na tym anglia zajmując sobie kopenhage. Szwecja ma trudny start i bez tego... można by albo zdjąc tą durną wasalizacje albo osłabić danie na starcie w jakiś sposób aby swe była w stanie sama sie wyzwolić ;]
Odpowiedz

#2
Osobiście myślałem nad kompletnym usunieciem unii Kalmarskiej. Najpewniej i tak powstanie sojusz DEN-NOR, ale wtedy SWE jeśli chce, będzie w stanie zgarnać prowki od obu naraz (od jednego jako pobocznego w wojnie ale jednak). Z drugiej strony należy uważać z jakimkolwiek buffowaniem SWE, bo to taki typowy ad carry z moba - na początku to mu każdy może wpierdolić, ale potem nawet nie wiesz skąd dostałeś anihila na pół armii.
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

#3
Hah, jeśli zamierzacie boostować SWE w jakikolwiek sposób to strzelacie sobie w stopę, ale nie bezpośrednio tylko rykoszetem. Im szybciej SWE będzie mogła zjednoczyć ziemię tym szybciej stworzy małe terminatorki. Nie potrzeba państw 3cich do wyzwolenia się Szwecji, jeśli się zrobi odpowiednio dużo startów + Moskwa atakuje nowogród na start + Polska atakuje teutona na start + Anglia atakuje Szkocję na start. Co więcej, nie widzę zagrożenia ze strony państw trzecich, które miałyby próbować przeszkadzać Szwecji w wyzwoleniu się. Przecież to jest instant lincz na arenie międzynarodowej i taka Moskwa, która chciałaby powstrzymywać Szwecję, tudzień Polska ... zaraz stworzą sobie wrogów w całej Europie....

Szwecja boostów ponad to co dostała już teraz od nas w Modzie NIE POTRZEBUJE. To prawda, że nie jest na starcie hegemonem, ale taka jej rola, powoli się rozwijać, wysyłać condo wszędzie gdzie można, sprzedawać swoje usługi militarne za dukaty, opychać generałów do wojen, które są położone nawet daleko od Ciebie...zbierać dukaty, rozbudować ekonomię, stworzyć armię małych potworków, nazwać ich terminatorami i podbić co tam Ci się żywnie podoba.

Usunięcie unii Kalmarskiej spowoduje tylko tyle, że Szwecja szybciej przejdzie do konkretnych działań pod tytułem rozbicie HRE, napad na inflanty tudzień zaoranie Rosyjskiej armii, gdy ta jeszcze nie ma przewagi MP nieziemskiej.
[Obrazek: Zo53Dmx.png]

Dzieło wybitnego teoretyka wojny, Elasa.
[-] The following 3 users Like Takeru's post:
  • Krystian, moskal, Tulev
Odpowiedz

#4
Myślę, że nie po to nerfimy Brande i Prusy, żeby buffować Szwecje. :>
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
[-] The following 1 user Likes Tulev's post:
  • moskal
Odpowiedz

#5
Dla mnie wyzwolenie Szwecji an start to jest mus.

Bo to, ze musi się wyzwalać sprzedając "coś" to jest patologia.
[-] The following 3 users Like tiomor's post:
  • Elas, Elros, Helvi
Odpowiedz

#6
Toż tak jak pisałem w poście, nie chodzi o to, żeby zbuffować early SWE i nie zrobić nic więcej. Najlepiej byłoby wygładzić całe power curve, wzmacniając early ale osłabiając late, bo inaczej rzeczywiście SWE będzie potworem.
[Obrazek: vFKkXNt.png]
[-] The following 1 user Likes Elas's post:
  • Elros
Odpowiedz

#7
(28.10.2018, 17:39)Takeru napisał(a): o prawda, że nie jest na starcie hegemonem, ale taka jej rola, powoli się rozwijać, wysyłać condo wszędzie gdzie można, sprzedawać swoje usługi militarne za dukaty, opychać generałów do wojen, które są położone nawet daleko od Ciebie...zbierać dukaty, rozbudować ekonomię, stworzyć armię małych potworków, nazwać ich terminatorami i podbić co tam Ci się żywnie podoba.

ta gra stała się widze mega smutna za grosz klimatu.... temat moim zdaniem też do poruszenia. Dublujący swoją rolę najemnicy i condotierii gdzie ci drudzy często tworzą różnego rodzaju patologie i niszczą ciekawe wojny...
Odpowiedz

#8
Ej daretti naucz się grać i zagraj z nami kampanie a potem się wypowiadaj w tonie znawcy, serio.
Odpowiedz

#9
a ty sie już nauczyłeś? hehe
[-] The following 1 user Likes daretti's post:
  • Krystian
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 50 ms (61.00% PHP / 39.00% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 30 / Obciążenie serwera: 0.05 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]