Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zasady

Jak sprawdzałem, to miało gavelkind.
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Faktycznie, "Changes succession to gavelkind or feudal elective (using elective only if council has all voting powers, or already elective)". Ale w takim razie skąd elekcyjna w Jeruzalem? Rada nie miała tam pełni praw.
Odpowiedz

W Jerozolimie wszystkie prawa były wymaksowane jak tylko się dało XD
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Zmiany w save:

- Dynastia Seljuków powróciłą do władzy.
- Etiopia otrzymała tytuł cesarski.
- Almorawidzi otrzymali tytuł cesarski.
- Sycylia została wyzwolona z Węgier i stała się niezależnym królestwem.
- Powstało królestwo Bułgarii. 
- Egipt utracił hrabstwo poza ekspansją.
- Król Anatolii przemienił się z Polaka katolika w Ormianina monofizytę.
- Król Gruzji otrzymał księstwo Kahetii, które utracił w wyniku działania AI.
- Po stu latach od pierwszej krucjaty, dawni zdobywcy wytworzyli własną unikalną kulturę outremer, która została powszechnie przyjęta w Syrii, Jerozolimie oraz Egipcie.

https://www.mediafire.com/file/ig6hhyp32...s+Vult.ck2
Odpowiedz

Od następnej sesji obowiązywać będą nowe zasady: 

- Zakaz najmowania więcej oddziałów najemników niż 1 (słownie JEDEN).
- Zakaz posiadania domeny większej niż 4.
- Zakaz fabrykowania roszczeń do hrabstw niebędących prowincjami granicznymi z państwem fabrykującym owe roszczenia. 
- Retinue nie może być większe niż posiadany limit. W przypadku przekroczenia go, należy zlikwidować ponadlimitową ilość retinue. 
- Zakaz posiadania więcej niż jednej prowincji z punktem handlowym jedwabnego szlaku we własnej domenie. 
- Zakaz posiadania tytułów książęcych, jeżeli gracz nie ma w danym księstwie minimum jednego hrabstwa. 
- Zakaz używania przeciw graczom casus belli do całych księstw de jure danego królestwa. Nie dotyczy to claimów postaci. 

Zasady nie dotyczą obecnie trwających wojen. Po zakończeniu konfliktów gracze zobowiązani są dostosować swoje kraje do nowych zasad.
[-] The following 3 users Like Elros's post:
  • Gasparus, Krystian, tiomor
Odpowiedz

Zmiany w save:

- Saegotho będzie grać cudownie ocalonym pogrobowcem z rodu de Courtenay.
- Bachu otrzymał 5 losowych bękartów.

http://www.rapidshare.com.cn/tqPb3CG
Odpowiedz

Gasparus ale wygrywałem bo mogłem zrobić 20k najemników obecnie nie mogę postawić najemników wieć taka przewaga wasala jest spora.
Odpowiedz

Zmiany w save:

- królowi Egiptu zmieniono kulturę z polskiej na outremer.
- król Gruzji poślubił dziedziczkę rodu Hohenzollernów.
- Gruzji zmieniono nazwę na historyczną.

Zasady:

- usunięto zasady dotyczące zdobywania księstw de jure.
- zakaz brania claimów od papieża. 

http://www.rapidshare.com.cn/t4DFm0U
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości