Witaj!
Rejestracja

  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
EU4 ogólnie

#61
Super sprawa, dostajesz 25 procent więcej obrażeń w shock i nie masz arty za to, żeby uniknąć kary - 2. Jeśli dosłanie wojska i przekroczenie 50 procent limitu w trakcie bitwy przez dosłanie posiłków to prawie kompletnie useless xD
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

#62
Ale to piechota za sailorsów Tongue powiedziałbym, że bardzo duża i ciekawa zmiana plus faktycznie niekiedy desantowanie się 200% szybciej może być bardzo przydatne np. zrzucasz mały desant który zajmuje prowkę, a potem wpływasz do zdobytego portu regularną armią.
Odpowiedz

#63
To się w hoia zamienia powoli
Odpowiedz

#64
IMO - dalsze takie bawienie się w "spec-junity" nie ma sensu tak długo, jak długo mamy prymitywne pole bitwy. Brak otoczenia, indywidualizacja modyfikatorów itd. Wtedy desant takimi marines podczas dużej bitwy przybrzeżnej jako forma odciążenia głównej bitwy, zbijania nieco morali i żywotności, mogłoby mieć sens.
[-] The following 1 user Likes moskal's post:
  • Elas
Odpowiedz

#65
(19.12.2019, 19:16)coniunctivus napisał(a): Ale to piechota za sailorsów Tongue powiedziałbym, że bardzo duża i ciekawa zmiana plus faktycznie niekiedy desantowanie się 200% szybciej może być bardzo przydatne np. zrzucasz mały desant który zajmuje prowkę, a potem wpływasz do zdobytego portu regularną armią.

Przy ważnych prowkach i tak będzie budynek spowalniajacy desant więc będzie po staremu, na dodatek trzeba jeszcze zająć prowke go też trochę trwa.
To, że są z sailorsow to minus bo po dwóch bitwach gdzie wleca na pierwszą linie skończą Ci się zapasy jeśli Paradox nie planuje zwiększenia puli ¯\_(ツ)_/¯
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

#66
[Obrazek: ENDRAfqWwAE5r52.png]
[Obrazek: ENDRAfxXUAIk1XD.png]

"Danish Marines landing in East Anglia. Meanwhile the Danish Royal Navy is engaging the Brits out of the coast of Brittany. Thanks to changes in the naval combat it's not as lopsided as it usually goes. So no longer any '40 GBR Heavies defeat a 1000 ships with any losses'"
[-] The following 1 user Likes moskal's post:
  • Elas
Odpowiedz

#67
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...0.1307998/
[-] The following 1 user Likes moskal's post:
  • Elas
Odpowiedz

#68
O dziwo, jestem pozytywnie zaskoczony

Zmiana limitu state na nowy system wygląda w miarę ok, chociaż z pewnością liczby będą wymagać dostrojenia. Musiałbym zobaczyć na żywo jak to się sprawdzi.
Z trade companies nic ciekawego.

Możliwe, że ruszą absolutyzm i jakoś go ogarną co byłoby miłe i odjęłoby trochę roboty Big Grin

Zmiany w walce morskiej to zdecydowanie krok w dobrym kierunku.
Ciekawie wygląda też podniesienie attri dla zwykłych jednostek przy transporcie oceanicznym, co trochę zmniejszy siłę państwa które wygrało na morzach i może robić pingpong między wszystkimi koloniami przeciwnika aż ten drugi się zesra - ale nie da to dużo, jeśli dalej będzie można rekrutować armie w koloniach.
Zmiany w blokadzie spoko, raczej liczby będą do ogarnięcia.
Manufaktury "lądowe" to trochę dziwny pomysł, równie dobrze mogłyby to być zwykłe budynki.


Zmiany w reformach same w sobie niespecjalnie porywające no i rzecz jasna tak zbalansowane jak Xin Zhao w trakcie premiery, ale wpada trochę miłych modyfikatorów (zmniejszanie kosztu WS na zmiane religii, zmiana religii niezależnie od grupy religijnej). Byłoby bardzo miło jakby zdejmowanie capu nie działało na zasadzie "masz 1 albo masz wszystkie" ale bardziej na zasadzie "max_gov_level = X"


Cytat:Monastic Breweries

Catholic exclusive
+75% production of grain
+50% production of wine

Polska instant switch w teokracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ogólnie zmiany na plus, to co spierdolą raczej będzie modowalne, to czego nie da się zmodować akurat poprawiają, więc - Johan, masz moją uwage, nie spierdol tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...t-26163822 - możliwe, że szykują się zmiany w kawalerii
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...t-26163938
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

#69
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...n.1311555/

Eksperyment i testowy patch
Odpowiedz

#70
Twitter

"In 1.30 for @E_Universalis, Merchant Republics will no longer have a hardcoded limit of 20 province. Instead they have a higher governing cost for their provinces.."
"25% more expensive governing costs for states, and -50% for trade companies.."

Czyli łatwiej będzie tworzyć kupieckie republiki mocarstwowe
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Wygenerowano w ciągu 48 ms (56.75% PHP / 43.25% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 33 / Obciążenie serwera: 0 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]