Witaj!
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podsumowanie kampanii

Kampania była niezwykle emocjonująca i nauczyła nas sporo rzeczy. Wyszlifowaliśmy liczne nowe zasady, które uczynią kolejne rozgrywki bardziej przyjaznymi dla mp. Projekt grania klimatycznego również uważam za udany, gdyż poza jednym przypadkiem nie mieliśmy przykładu zagrania skandalicznie godzącego w klimat czasów i kontekstów. Początkowa współpraca przerodziła się w wielką rywalizację na małym terenie, co zaowocowało licznymi wojnami. Granice w Ziemi Świętej zmieniały się bardzo dynamicznie, zaś tzw. wojny światowe się nie zdarzały. 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną rozgrywkę oraz zapraszam do kolejnej, dużej tym razem, kampanii w nowym roku. 

Wyniki punktowe w formie ciekawostki:

Tulev (ostatnia sesja tiomor): 47000
Elros: 41100
Andrzej: 39800
Gasparus: 34900
Krystian: 32600
Jakub: 22600
Konrad: 22000

Ilość członków dynastii:

Tulev (ostatnia sesja tiomor): 243
Elros: 136
Andrzej: 210
Gasparus: 116
Krystian: 237
Jakub: 43
Konrad: 104
tiomor: 86
Saegoto: 44

Iloma postaciami grał każdy:

Tulev (ostatnia sesja tiomor): 11
Elros: 7
Andrzej: 12
Gasparus: 7
Krystian: 8
Jakub: 6
Konrad: 8
tiomor: 9
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
[-] The following 3 users Like Elros's post:
  • Gasparus, Krystian, Saegoto
Odpowiedz

Bardzo dobra i przyjemna gra.

Najlepszą rzeczą dla kampanii było rozwalenie Jerozolimy przez wasali,  otworzyło to możliwości na granie i rozwijanie się przede wszystkim dla mnie bo w sąsiedztwie Elrosowego bloba po prostu nie miałbym innych możliwości niż ciągłe walki z Andrzejem w drodze po Bagdad. Dużo satysfakcji dała mi rywalizacja z Andrzejem i Gasparusem, wiele ciekawych zwrotów akcji i wydarzeń takich wymordowanie moich córek przez Asyryjczyka czy jego królów przez Bohemonda Okrutnego. Wygrana bitwa z przeważającymi siłami wroga zapewne dzięki odnalezieniu Arki Przymierza, nigdy nie miałem tego na singlu i w naszym mp też nigdy nikt tego nie posiadał. Potrafiłem w pewnym momentach też na jakiś czas z oboma graczami zakopać topór wojenny za co jak najbardziej plus.

Jako ciekawostkę w sumie podam, że z wielu wojen tylko dwie toczyłem przeciw równej ilości graczy, raz z Andrzejem raz z Gasparusem. Większość wojen musiałem walczyć sam przeciw Gasparusowi Andrzejowi i Tiomorowi do jakiegoś czasu mając pomoc Bacha. Praktycznie nigdy nie miałem sojusznika gracza z zewnątrz. Na ostatniej sesji by pokonać Syrie musiały zaatakować mnie Jerozolima Asyria Anatolia i Bizancjum! Na przestrzeni kampanii po wyrzuceniu de Bolougne z Jerozolimy nikt nie miał szans walczyć ze mną jeden na jeden. Nie wiem ile w tym mojej zasługi a ile tego, że Syryjskie prowki są bardzo dobre same w sobie ale wydaje mi się, że mechanicznie całą kampanie grałem dobrze maksując ilośc pieniedzy i wojska jakie mogłem wyciągnąć z kraju i tworząc bardzo silną jakościowo armie ale tego nauczyłem się od brata który bił Tracje mniejszymi armiami. Dynastia de Hauteville z pewnością kampanie kończy zwycięsko. 

Niezwykle przyjemny był coop na początku gry. Podobała mi się rywalizacja Anatolia Tracja, z pewnością byłoby jeszcze ciekawiej gdyby nie wyjscie z gry Tuleva. Egipt zarówno przed i po quicie pomka obserwowało się dobrze. Wasale wyszli świetnie w Jerozolimie bo był drapieżnik Gasparus, mocno przeciętnie w innych przypadkach ale to raczej kwestia graczy którzy są pacyfistami. Królami byli gracze o bardzo zbliżonych umiejetnosciach klikania, duża dało to rozgrywce.

Zmiany w wielkości domeny i najemnikach na bardzo duży plus, zatrzymują hegemonów i uatrakcyjniają gre.
[-] The following 4 users Like Krystian's post:
  • Andrzej, Elros, Gasparus, Saegoto
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 25 ms (44.28% PHP / 55.72% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 23 / Obciążenie serwera: 0.25 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]