Witaj!
Rejestracja

  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
TERIOR

#1
Świat Teriorów

Planeta Mardes. 4 kontynenty. Na nich 7 rodów teriorskich. Kolebką ich jest 7 kraterów Mardes.[Obrazek: X6a5qWi.jpg]
(na mapę będą nanoszone poprawki)

Terior jako gatunek

Nazwa gatunku: Terior
Typ: humanoid
Rodzaj ciała: mięsiste
Wygląd: Skóra jest teriora szorstka i nagrzewa ciało pod wpływem promieni słonecznych lub gorącej wody. Skóra teriora jest ognioodporna. Jej kolor jest zółtawo-biały, jak morska sól. W żyłach płynie czarna krew, bardzo gorąca.
Długość życia: 30 - 40 lat
Rozmiarami ciała przypominają człowieka.

Starzenie odbywa się w bardzo wyjątkowy sposób. Oto ciało teriora u schyłku życia mocno się nagrzewa, zmieniając całą strukturę organizmu. Wtedy przybiera on postać ognistą (jest to tzw stan "kir") i po prostu płonie. Średnio kir trwa kilka godzin. Ostatecznie doprowadza on do samospalenia. Po teriorze zostaje tylko dym, w którym zawarta jest jego esencja. Jeżeli ta esencja dostanie się do nozdrzy potomków spalonego teriora, uaktywnia się w nim gen, dzięki któremu terior może narodzić się ponownie z dokładnie taką samą pamięcią jak w chwili śmierci. Po ponownym narodzeniu jego ciało dorasta w ciągu 40 dni. I pamięta wszystko, co wiedział nie będąc w stanie kir.

Energia kir przygotowuje organizm teriora na niesamowitą moc, ta nowa energia jest tak potężna, że przemienia całe ciało, psychikę, emocje, zostają wzmocnione wszystkie centra energetyczne na każdym jednym poziomie. Gdy ciało jest wzmocnione a umysł spokojny dusza teriora przekształca się w cudowny sposób. Jednak tylko nieliczni potrafią go utrzymać. W 98% przypadków kończy się to samospaleniem. Stan kir bywa dla organizmu olbrzymim wstrząsem, potężny ogień z ogromnym wrzaskiem przesuwa się wzdłuż kręgosłupa z dołu do góry i rozrywa czaszkę na "1000" kawałków. Ciało pracujące dotąd na słabszych obrotach jest zalewane wielką energią, przybiera gwałtownie niczym woda w rzece podczas powodzi i otwierają się wszystkie śluzy ciała a energia płynie we wszystkich kierunkach. Oczywiście jest to bardzo ciężki czas dla osoby budzącej się. Nie ma absolutnie żadnej kontroli nad tą energią. Moc i wiedza teriora nie jest wystarczająca, aby ogarnąć wszystkie zdarzenia. Nigdy nie można przewidzieć co się wydarzy. Każdy terior będzie miał swoje indywidualne niepowtarzalne doświadczenia. Zaufanie do swoich potomków ma ogromne znaczenie, bo te przeżycia mają wpływ na los całego rodu.


Denial Septiumus, patryfikiusz drugiego pokolenia, w stanie kir
[Obrazek: fsgdfgdfgdfgdfgdfgdfg.jpg]


Mulus Septiumus, najsilniejszy z rodu, w stanie kir
[Obrazek: 11-260604.jpg]

Ród #1 Septiumus


Oto Fonte Carde miasto na środku oceanu. Z miasta wypływa jedyne źródło wody na planecie. Wody nie wypływają z gór, rzekami przez ląd do mórz. Wody WPŁYWAJĄ w lądy, by na końcu wpływać wodospadami w głąb planety. Dzięki siłą działającym wewnątrz planety, wody z powrotem wypływają ze źródeł w Fonte Carde nawadniając gleby. Umożliwia to nachylenie powierzchni oraz grawitacja. Teriorowie piją tylko słoną wodę.
Na mape zaznaczono na niebiesko.
[Obrazek: atlantis5_0.jpg?itok=QaZcY4p9][Obrazek: o0XevvA.jpg]
Santago i Lora są rodzicami całego rodu Septiumusów. I kochali się. I urodził się pierwszy syn - Lucius. Był to pierwszy terior zrodzony z kobiety. I było w nim szaleństwo, którego rodzice z niego nie wyplenili. A potem urodziła się jego siostra - Zera. Ta dwójka rodzeństwa jest do siebie przywiązana w szczególny sposób, a Zera jest bardzo podstępna. A potem urodził się Mulus. Jest on głównym nadzorcą majątku rodu. Po nim Lora urodziła Sessiusa. Ten jest pierwszym admirałem floty. Denial jest piątym dzieckiem z rodu. Ma bardzo gładką skórę jak na teriorkę. Nienawidzi ona swoich rodziców za nieszczęście jakie sprowadzili na rodzinę. Została wydana za Akarda i zamieszkuje ich krainę. Yve jest piękną, dzielną kobietą, pełną energii. Nigdy nie była z innym mężczyzną niż Luc Vendome, jej mąż. Bardzo też kocha swojego najmłodszego brata - Hesiusa. Jest on zdolnym pilotem, nawigatorem i marynarzem. I wszyscy oni są potomstwem Santago i Lory. Oto pierwsze i drugiego pokolenie Septiumusów.

Oto Salcarero, największe terioriańskie miasto. Powierzchniowo i ludnościowo. Znajduje się ono na wyspie Ceraklion. Głównej wyspy Septiumusów. Gdyż wszystkie wyspy oceanu Sarramossa, który jest pomiędzy teriorskimi rodami, należą do Septiumusów. Gdyż są oni teriorami wysp i żeglugi.
[Obrazek: gf-EQ8b-xvn9-uc2X_atlandyda-istnieje-wid...nocrop.jpg]

Zwykła septiumusowska wioska.
[Obrazek: atlantyda-63e9e5c5c92077e43abb32.jpg]Ród #2 Vendome

Pierwszymi terioremi rodu Vendome jest Lui Vendome oraz jego żona Maki Vendome. Zrodzili się oni tylko raz i zrodzili dwóch synów i córki. Ich synowie to Rosh Vendome Luc Vendome oraz ich trzy siostry. Bracia mają całkowicie odmienne charaktery. Rosh jest przede wszystkim silny. Jest konsekwentny, przebiegły i bezwzględny. Luc Vendome jest szlachetny, miłościwy i dobry. Jego czyste serce jest znane na całym Mardes  Bracia Vendome są posiadaczami wielkiej kopalni szafirów w górach Salelien. Rosh nosi specjalną zbroję wykorzystującą moc szafirów. Pozwala mu okiełznać energię w stanie kir, która w postaci niebieskich płomieni wypływa z jego ciała, kumulując się na plecach i przybierając kształt jakby skrzydeł. Rosh Vendome nienawidzi Septiumusów, szczególnie Luciusa. Miał wiele żon, a jego potomstwo jest bardzo liczne. Luc jest wierny swojej żonie Yve Septiumus. Kocha tylko ją. Włada południową częścią krainy Vendome.
[Obrazek: sf9Jvwf.jpg]


Salelien. Miasto, przez które wchodzi się do ogromnych ilości korytarzy wydrążonych w skałach. Przy nich Santetien zostało zbudowane. Z tych skał ród Vendome wydobywa szafiry.
Z miasta wypływa rzeka, która ostatnią prostą doliną, kilkaset kilometrów, trafia do Krateru Vendome. Wejście do korytarzy nazywa się Santetien Infer. Wyjście, które znajduje się na szczycie góry, nazywa się Santetien Supe.

Salelien Infer
[Obrazek: a6c913958e2eb0bf4b2a883178b59f5d9766947f_hq.jpg]

Salelien Supe. To tu znajduje się sala tronowa króla rodu Vendome. Po powstaniu Federacji, najczęściej Senat obradował właśnie tutaj.
[Obrazek: 645328_art-beams-bridges-city-clouds-div...1250_h.jpg]Ród #3 Akard

Laron i Majjal są rodzicami rodu Akard. I kochali się i narodziła się Zelien. Miała ona ciemną cerę i przejawiała dalekowzroczną mądrość. I jej rodzice ufali jej, dlatego Zelien jest pierwszą strażniczką siedmiu skarbców teriorów. Drugi narodził się Lazar. Wykazuje się wielkim sprytem, gdyż umie przechytrzyć niemal każdego, lecz Zelien potrafi poznać jego zamysły. I narodził się Dule. Wyszkolił się w znajomości prawa i był w układzie Sol. Jednak cierpiał w swoim sercu, gdyż jego siostra faworyzowała Lazara i jemu powierzała zaszczytne zadania. I podziwiał swego brata lecz czuł nienawiść, gdyż Lazar nie okazywał mu szacunku. I urodziła się Yolien, która pragnęła godzić swoich braci. Magan była piątym dzieckiem Akardów. Była bardzo piękna, potrafiła szybko liczyć i bardzo dobrze znała się na finansach. I ostatni urodził się Marial. Miał on doskonałą pamięć, a Lazar, jego brat, okazywał mu względy. Oto Akardowie pierwszego i drugiego pokolenia.
[Obrazek: JR5GCb4.jpg]Oto Rojjhild. Stolica Akardów. Jest ona zbudowana z materiału podobnego do diamentu. Jest to najtwardszy materiał na planecie. Nic na Mardes, nie potrafi go zniszczyć. Laron, ojciec Akardów. I jego żona - Majjal, odnaleźli złoża tego kryształu. Jednak było go relatywnie mało. Dlatego Jakkon postanowił wybudować z niego miasto, swoją stolice. Aby inne teriorskie rodziny, zazdrościły perle Akardów siły i piękna. A Akardowie trudnią się najlepiej wszelkiego rodzaju finansami. W głównym budynku Rojjhild znajduje się skarbiec. I jest on podzielony na siedem części. Jeden ród teriorski ma klucz do jednej części skarbca. I żaden ród nie ma wstępu do skarbca innego rodu. Miasto zasilane jest z elektrowni produkujących energię ze złoży plutonu. Gdy już doszło do nawiązania kontaktów z innymi rasami, z innych planet. Akardowie sprzedają energię w różnych miejscach galaktyki. A ich największą konkurencją w produkcji i eksporcie energii, są Septiumusowie.
[Obrazek: leon-tukker-technocracy-as.jpg?1525346177]


Ród #4 Hellani

Na wstępnie pragnę zwrócić uwagę czytelnikowi, który mieszka w układzie Sol. Bo tam już tysiąc pięćset lat przed przyjściem Michaela na ziemię, stosunki między rodzeństwem stały się niedozwolone. Otóż miłość między bratem i siostrą nie zaburza teriorskiego DNA, gdyż stan kir, w który wchodzi każdy terior przed swoją śmiercią, oczyszcza z genetycznych defektów.
I na początku Kreset zapragnął Kei, a ona urodziła syna i nadała mu imię Heree. Jest on dzielnym wojownikiem, którego słuchają się wszystkie gady na Mardes. A potem był grzech i Kea urodziła 19 synów a ich ojcami jest 6 rodów teriorskich. A potem drugi raz Kreset zbliżył się do Kei i urodziła mu córkę - Tevi. A Heree bardzo ją pokochał a ona mu pozwoliła, by zapałał do niej namiętnością. I Heree i Tevi mieli jeszcze 20 córek. Z nich wywodzą się amazonki, dzielne wojowniczki. Oto są trzy pokolenia Hellani. A dziećmi Kreseta i Kei są Heree i Tevi.

Kreset i Kea - rodzice rodu Hellani
[Obrazek: d95b8692397b745882185bc7ddc8d58f.jpg]

Heree Hellani jest pierwszym władcą smoków na Mardes
Tevi Hellani - najmłodsza córka Kreseta i Kei. Jest ona matką amazonek
[Obrazek: LIDpskD.jpg]

Heree i Tevi Hellani łączy wyjątkowa więź.
[Obrazek: superthumb.jpg?t=1407159377]Smoki na Mardes potrafią wywoływać burze. Ich ciała wytwarzają napięcie elektryczne między sobą i między planetą podczas godów lub walk samców.
[Obrazek: dragons-1145728294-u.jpg]

Heree Hellani jest jedynym teriorem, który potrafi stworzyć napięcie elektryczne między nim a smokiem. Dzięki temu ciska piorunami.
[Obrazek: r-wheeler-electricdragon.jpg?1438627463]


Paleo stolica Hellani. Miasto jest położone na wiszącej skale. Utrzymuje się ona w powietrzu dzięki sile grawitacyjnej wydobywającej z Krateru Hellani. Jest ono na wysokości szczytów otaczających je gór. W Paleo mieszkają również smokopodone istoty. Wielkie gady. I są one posłuszne szczególnie teriorom rodu Hellani. I najwspanialsze ze smoków mają swe legowiska w Paleo.
[Obrazek: flying_city_by_artandjoy-d73xfiz.png]
[-] The following 4 users Like Saegoto's post:
  • Helvi, Konrad, lysy, Wiktortex
Odpowiedz

#2
Jakiego pisma i systemu liczbowego używają Teriorowie?
- Dużo jeździ pan na nartach. Czy zdarzyło się panu kiedykolwiek coś złamać?
- Tak, konstytucję.
[-] The following 1 user Likes Wiktortex's post:
  • Saegoto
Odpowiedz

#3
Ucięta teriorska ręka
[Obrazek: C85121DF449FD7E0F0CEAF6C1A0F1F36EEB4E67C]

1
1
2
3
5
8
13

* * ** *** ***** ******** ************* ********************* **********************************
Oto teriorowie ukazują swoje bogactwa. Nie wstydzą się, że inne rasy mają ich więcej.       
Teriorowie grają w otwartą dyplomację.
Zgodnie z propozycjami Chidoriego i Xena.
Tak, oto wszyscy widzą zmasakrowane ciało teriora.
Oto są słowa zagadki.
Zawiła wypowiedź.
Aby czytelnik zdobył wnikliwość,
do zyskania mądrości.
.                                                                                            .odpal muzykę i przeczytaj fragment między gwiazdkami w ciągu pierwszych 26 sekund. Nie krócej, nie dłużej.
Przysłowia służące zdobywaniu mądrości,
uczeniu się karności
i zrozumieniu wypowiedzi.
Przysłowia służące przyjmowaniu pouczeń, mądrych rad,
które pomagają nabyć wnikliwości, prawości, właściwego osądu i prostolinijności.
Żeby pojąć sens przysłowia i zawiłej wypowiedzi, znaczenia słów i zagadek mędrców.
Przysłowia te są skryte w Księdze Życia!
* * ** *** ***** ******** ************* ********************* **********************************
Rok teriorski 1031
Rok gwiezdny 2286 (wedle teriorskich tradycji periodyzacji - rok gwiezdny liczy się od narodzenia proroka w układzie Sol, którego odwaga i miłość zmieniły losy galaktyk)


A oto Coogle Interface, cywilizacja robotów, była wtedy najpotężniejszym imperium w tej części galaktyki.
A jego sąsiedzi obawiali się ich.
Pierwszym sąsiadem byli Sagherzy.
Rasa istot podobnych do węży. Mówiono, że posiada trzy razy więcej układów i planet niż teriorzy.
W ich światach rządziła sekta Setti Sagheri. A ich wierzenia budziły strach.
Jednak teriorzy chcąc głosić słowo proroka, otworzyli swe granice.
I Sagherzy zamieszkali na Leyyé, świecie gajańskim, czwartej planecie Federacji. Mundi Quartus. A prym wiodą na nim Vendome.
Bo Mardes jest pierwszym światem Federacji - Mundi Primus. Tora to Mundi Secundi, a Patmos jest Mundi Tertius. Są to Trzy Światy. Na nich są prawa wyborcze. Ale tylko teriorzy mogą głosować.
A Leyyé jest piękną planetą. I teriorzy zapewniali Sagherom godne warunki życia.
A Teriorzy zamieszkali na jednej z planet Sagherów.

Drugą cywilizacją były Roboty Unwanted.

I oto Coogle Interface jest otoczony.


Teriorzy wysłali Lazara Akarda, by zawrzeć pakty z Coogle.
Akardowie to programiści. Spośród 7 rodów teriorskich najlepiej rozumieją roboty.
I Lazar Akard w imieniu teriorskiej federacji kontaktował się z programem Coogle. I wyciągał rękę zgody. Teriorzy pragnęli żyć w pokoju.
Ale Coogle odmówił.
Główny program Coogle chciał wojny.

I wielkie oburzenie było na Mardes na Lazara Akarda, gdyż wielce się przechwalał iż załatwi ugodę.
Ale Denial Septiumus, jego żona, mu współczuła.
I doszło do nowych wyborów w Senacie Mardes.
I teriorzy nie mogli się porozumieć i działali jeden na przekór drugiemu.

I na Wielkiego Kanclerza został wybrany obcy gatunek. Po raz pierwszy w historii Federacji.
Na czele rządu stanął Xenoślimak z Imperium oNE. Była to 65 letnia kobieta. Naukowiec, fizyk.
Ale nie rozumiała ona zwyczajów teriorów.
A teriorów bardzo to bolało, że Wielkim Kanclerzem jest obcy.
I zaczęli się godzić między sobą.
I Senat nadał xenoślimakom i wszystkich innym rasom niż teriorska, status rezydenta.
I czekano aż kadencja Pigna Xu'lar minie.
Na szczęście do Wielkiej Kanclerz potrafili przekonywająco przemawiać Hellani.

I Hesius Septiumus poleciał zawiązać układ z Setti Sagheri, a Marial Akard skontaktował się z Robotami Unwanted, by zawiązać sojusz.
I oba rody zadziałały skutecznie!
I Coogle napadł na planety Sagherów.
A Federacja uhonorowała sojusz i teriorowie wysłali swe floty do systemu Avira. Trzy floty:
Flota Septiumusów pod dowódctwem Sessiusa.
Flota Akardów pod dowodztwem Mariala.
Flota Vendome, pod dowództwem Vica, pierwszego syna Rosha.
Głównodowodzącym flot był Sessius.
I wyruszyli w daleką podróż do układów Unwanted.
I lecieli tam dwa lata, mając po drodze wiele przygód. Aż w końcu dotarli.
Roboty Unwanted są bardzo przyjazne i rozsądne.
Septiusowie rozumieją, że sojusz z nimi jest dla teriorów strategiczny.

I w układzie Avira skoncentrowały się floty Setti Sagheri, Unwanted oraz Federacji Teriorów.
I ruszyły do układu Firewall, by wydać bitwę Coogle Interface. 
I sojusz pokonał wielką flotę Coogle w dwóch bitwach.
Należy jeszcze wspomnieć o dywersji floty Sagherów na tylnich układach wroga.
Należy również wspomnieć o potężnej sile teriorskich laserów. Piątej generacji.
I koalicja odniosła zwycięstwo.
Lecz teriorowie nie wysuwali żadnych roszczeń wobec Coogle Interface.
A po zwycięskiej wojnie, teriorzy nie zabrali żadnego układu.
Gdyż chcieli tym potwierdzić, że nie patrzyli zachłannie na układy Coogle Interface.

Jednak czy było rozsądne okazać uczucia robotom?


rok teriorski 1045
Rok gwiezdny 2302 (wedle teriorskich tradycji periodyzacji - rok gwiezdny liczy się od narodzenia proroka w układzie Sol. Jego odwaga i miłość zmieniły losy galaktyk)

Teriorom została ucięta ręka...
Na szczęście modlitwy wznoszone do Najwyższego, uratowały kolejny dzień teriorski!
I oto flota admirała Luciusa Septiumusa oraz admirała Lazara Akard przegnały, agresorów zza czarnej dziury.
Tak przynajmniej podawały oficjalne wieści.
Na ulicach San Cararo mówiło się, że Lucius był przerażony potęgą tej floty...

Pewnego ciepłego dnia do Mardes doszły sygnały ze stacji nasłuchowej w układzie Gad. Był to najdalej wysunięty system w stronę przeciwległej strony galaktyki.
Informatycy rodu Vendome oraz dekoderzy akardyjscy zrozumieli przekaz wiadomości - zostały otwarte bramy kosmiczne w czarnych dziurach.
A w granicach Federacji znajdowała się czarna dziura. W układzie Gaugamela.
Septiumusowie skoncentrowali swoją flotę. A Akardowie swoją.
I był tam Lucius, i była tam Zera, i Sessius. A na flagowym okręcie Akardów był admirał Lazar Akard i jego żona Denial Septiumus.
I z Mardes polecieli do systemu Gaugamela, najkrótszą trasą: przez układy Salamanca i Kobayashi.

Mostek okrętu flagowego Septiumusów:
Podczas lotu w hiperprzestrzeni cała załoga się denerwowała. To była misja w nieznane.
Co jeśli obcy okażą się najeźdźcami? Co jeśli będą mieli wrogie zamiary?
A jeśli okażą się przyjaźni albo słabsi, to jak umiejętnie okazać im przyjaźń, by rozumieli?
Wśród załogi panowała poważna podniosła atmosfera.
Kto wiedział czy walczą o przetrwanie całej teriorskiej rasy?
I każdy kto wierzył, ufał Najwyższemu. A każdy kto nie wierzył, ufał tym którzy wierzą.
A Lucius Septiumus najwięcej rozmawiał z prorokiem. I miał poważanie.
I mimo wrodzonego szaleństwa, Septiumusowie ufali Luciusowi, bo powściągał swoje szaleństwo.
A Zera była wśród tych, którzy nie wierzą w proroka. Nie obchodziło ją to. 
Mówiła sobie: "Mam bogactwa, piękno, jestem poważana wśród teriorek. Mój mąż jest królem Vendome, a mój brat Kanclerzem Federacji. Na cóż mi jeszcze jakiś prorok?"
A Sessius stał zdystanowany. Znał ich na wylot, wiedział co myślą.
Lucius próbuje uratować Federację, by naprawić błędy ojca.
Zera pragnęła powodzenia brata, gdyż oznaczało to dla niej korzyści.
Sessius wiedział, że Zera gardzi nim za miłość, którą darzy Tevi Hellani. I wie, że mu współczuje. Ale nienawidzi go za to, że nie ma siły, by się od niej uwolnić.
Bo oto 42 dni temu narodził się Heree Hellani, po raz dziesiąty. I Tevi porzuciła Sessiusa i pognała na Sayayarze (swoim smoku) do Paleo, by spotkać się z Heree'm.
Sessius jednak panował nad swoimi emocjami. Zachowywał rozwagę. Nastawiał się by, reagować na wydarzenia tak, by wrócić do domu z tej misji.

Mostek okrętu flagowego Akardów:
Wszyscy czuli strach.
Byli tam Akardowie, którzy łaknęli przygody.
Byli tacy, którzy liczyli na zdobycie prestiżu po powrocie.
Byli tacy, którzy robili to dla teriorów.
Ale nie było nikogo, kto byłby na okręcie ze względu na proroka.
Lazar misję widział jako okazję do odzyskania reputacji, którą stracił po nieudanych negocjacjach z programem Coogle Interface.
Denial również liczyła na odzyskanie pozycji męża. Gdyż prezesem głównego banku Akardów może zostać Dule, brat Lazara.

I wlecieli do układu Gaugamela. I czekali.
Naradzili się, aby przygotować się na najgorszy scenariusz.
Jeśli zostaną na tych pozycjach, to jedyną ewentualną drogą ucieczki pozostaje system Kobayashi. A z niego można zaraz trafić do stolicy. Postanowili ustawić się na trasie do układu Fefe. Stamtąd wywabią wroga z dala od Mardes. 
I tak zrobili i lecieli godzinę. I ustawili flote wprost czarnej dziury na przeciw kursu na Fefe.
I wyleciała w końcu z czarnej dziury wielka flota. Była dla nich przerażająca. I był tam jeden wielki okręt, z ogromnym działem. Jeden strzał był zdolny zniszczyć cały statek.
Lucius szybko skojarzył: wojenna flota > wrogie zamiary. I nakazał wystrzelić dziobowymi laserami koncentrując ogień na jendej z korwet obcej floty.
I floty wystrzeliły i salwa zniszczyła jedną korwetę wroga.
I Lucius nakazał manewr odwracający i skok do układu Fefe.
Obca flota ustawiła kursy kolizyjne i pędziła na nich.
I teriorzy wylecieli z nadprzestrzeni w kolejnym układzie, a obca flota zaraz za nimi i pędziła na nich.
I uciekali przed obcymi przez kolejne układy: Fefe > Havr (omijając układ Dulari) > Stebon > Wue (wymijając układ Sol) > Cezar. Wszystkie te układy są w granicach Federacji Teriorów.

Uciekająca flota Septiumusów.
Widać okręt flagowy Rangus 1 - okręt typu Vera. Były też niszczyciele typu Forgot, korwety typu Kalamar i inne okręty
[Obrazek: The_Rebel_Fleet-TCG_Core_Set.jpg]


Aż stanęli u granic Coogle Interface.
Lucius szybko kalkulował. Czuł, że adrenalina wylewała mu się z uszu. Patrzył na swoje rodzeństwo i dzieci. Ale oni wpatrywali się w niego, oczekując podjęcia szybkiej decyzji.
I Lucius opanowanym tonem rozkazał wlecieć do układu Perqim.
I wlecieli w granice Coogle Interface i nawiązali z nimi ponowny kontakt.
Lazar Akard porozumiał się z robotami. Pojmowali oni niebezpieczeństwo.
Coogle zaczął koncentrować swoją flotę. Była ona równie ogromna jak ta z czarnej dziury.
Teriorowie poczuli się bezpieczniej.
I czekali.
W końcu obca flota wleciała do systemu.
I flota Federacji była przy jednym z satelitów systemu, a flota Coogle przy gwieździe układu.
I flota teriorów pierwsza nawiązała walkę. I poniosła ogromne straty nim nadciągnęła flota Coogle.
A flota Akardów została zniszczona. A Lazar Akard i Denial Septiumus zginęli.
Lecz flota najeźdźców została pokonana.
I teriorzy obrali kurs do domu, na Mardes. I nastał czas wielkiej żałoby.

Cywilizacja Sagherów, natomiast, została pokonana przez tych obcych. A Abysso zostało zbombardowane i zdobyte.
I na Leyyé przybyło jeszcze więcej Sagherów niż dotąd, uchodźców.
I mówi się na Mardes, że los taki Sagherów jest z powodu Proroka.
Federacja Teriorów w roku teriorskim 1054
Na żółto zaznaczono Trzy Światy.
Na niebieskiego zaznaczono świat gajański Leyyé, na którym mieszkają Sagherowie, Xenoślimaki i Reptilianie.
Na biało zaznaczono trasę floty teriorów, która odciągnęła obcych od stolicy.
[Obrazek: YBeibIw.jpg]
[-] The following 5 users Like Saegoto's post:
  • Bachu, Konrad, lysy, Stobek, Wiktortex
Odpowiedz

#4
Czy każdy odcinek będzie jako osobny temat?
GG 49408524
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Krystian
Odpowiedz

#5
(28.01.2019, 23:53)lysy napisał(a): Czy każdy odcinek będzie jako osobny temat?

Odpowiedz

#6
(28.01.2019, 23:53)lysy napisał(a): Czy każdy odcinek będzie jako osobny temat?

a to w czymś przeszkadza?

możecie zrobić wydzielony dział Tongue
Odpowiedz

#7
Wydzielonego nie będzie ale na 5 gwiazdek i lajki zasługujeszSmile
GG 49408524
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Saegoto
Odpowiedz

#8
[-] The following 4 users Like Saegoto's post:
  • Bachu, Krystian, lysy, Wiktortex
Odpowiedz

#9
Brawo Wiktor, cudowny nóż w plecy.
Odpowiedz

#10
"Cywilizacja Sagherów, natomiast, została pokonana przez tych obcych. A Abysso zostało zbombardowane i zdobyte.
I na Leyyé przybyło jeszcze więcej Sagherów niż dotąd, uchodźców.
I mówi się na Mardes, że los taki Sagherów jest z powodu Proroka"

Jaki nóż w plecy? To zemsta na proroku :v
- Dużo jeździ pan na nartach. Czy zdarzyło się panu kiedykolwiek coś złamać?
- Tak, konstytucję.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości