Witaj!
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dyskusja [kącik dla poważnych]

Czyli wychodzi największą ułomnośc hoi4 - muszą to naprawić

System suplay dla armii traktujące suplay jako jedzenie i potrzeby do codziennego funkcjonowania.
W hoi3 dobrze to funkcjonowało.
Bo ww2 żadne państwo w jednym czasie nie wystawiało w jednym czasie calej swojej puli ludzkiej - Bo poprostu by ich nie wyzywili. Jakby tak było to Niemcy ruszając w 41 powołali by cale zasoby 8 mln i by zdobyli Moskwę a wysłali 3,5 A i tego ledwo utrzymywali.

Teraz w hoi4 jest tak ze wystarczy dac żołnierzowi karabin i juz sam sie żywi przez resztę wojnę ( umówmy się koszt zużycia sprzętu jest mały i nie odzwierciedla racji zywienowych).

Więc sie nie dziwię ze taktyka zsrr byla taka a nie inna - skoro element wyżywienia nie istnieje . Można wystawić nawet 10 mln i różnica w utrzymaniu 10 a 2 mln będzie niewielka .
Łysy moze coś powiedzieć jak lepiej rozwiązali to w hoi3 i tam jak się wystawi gigantyczną armie to może zabraknąć na amunicję bo cały przemysł będzie produkować "jedzenie"

To jest ogromne wyłączenie ww2 przez co współczuję rozgrywania ww1 w okopach.

Zawiedziony jestem tym faktem.
I współczuję ze wojna manewrowa niemożliwa jest na tak ogromnym froncie
Odpowiedz

Nie widzę problemu. To gra o wojnie a nie o karmieniu wojska. Logistyka jest dobrze zrobiona. Po co jakiś suwaczek ile wydam na papu dla armii.
Jakby zsrr był gotowy do obrony to jak w 42/43 o żadnej wojnie manewrowej nie ma mowy. U nas jest w 41 gotowy. To nie twoja wymarzona symulacja tylko zbalansowany mp.
Pamiętaj ze zsrr mial 5.5 mln armi w polu w 41 r. Bez rezerwistow. W tym tylko 2.5 mln rozmieszczonych przy granicy na niemieckie 4.5 mln. Gdyby zsrr rozłożył się i okopal cala armia z rezerwistami w 41r. to mamy kursk. Zsrr przegrał przez głupotę i zle dowodzenie bo samego sprzętu mieli dużo więcej. Na mp gracz nie robi błędów a zsrr w 41 jest silne co widac po poprzedniej kampie gdy zsrr atakował a niemiec się bronił w 41.
Arcy to cenny element folkloru "sól ludu EUFI"
Odpowiedz

Podobało mi się gdy graliśmy w tą discordową jednodniową kampanie gdy Niemiec pchnął Ruska pod bramę Smoleńską i Dniepr po czym do akcji wkroczyły czołgi radzieckie i ZSRR przejęło inicjatywę.

Gralismy na modzie buffujacym czołgi
Odpowiedz

Tam niemiec ma łatwiej bo jechał na start na planowaniu, które u nas jest wykasowane. Nadto łatwiej dowodzić na tej szybkości (4) gdy ma się mniej a lepszego jakościowo wojska. Ja 3 dywizjami czołgów sprzedałem japoni anihile na 500k (w tym 2 dywizje pancerne) co o czymś świadczy.
Odpowiedz

Re
Helwi "to gra o wojnie a nie o karmieniu"

L o l - Helwi nie wiem na ile znasz historię wojskowości Ale wlasnie przez brak żywności (zaopatrzenia ) wiele wojen bylo przegranych .

Oczywiście że gra to gra i nawet jakby do hoi4 wprowadzili smoki i stal Walerianska to też można się do tego dostosować.

Ale to ze armia 2 mln kosztuje Cię w utrzymaniu prawie tyle samo co 10 mln to absurd logistyczny i zniszczenie aspektu zarządzania zasobami.
Dla porównania utrzymanie w hoi3 armia 2 mln a 10 stanowi kolosalna, gigantyczna różnice (łysy moze sie wypowiedziec)

Oczywiście pochwały dla gracza zsrr ze bezwzględnie wykorzystał ta mechanike ze armia żywi się powietrzem

Mam nadzieję że będzie dlc- logistyka
Odpowiedz

Przecież żadna z części HoI nie podeszła dobrze do tematu i w każdej pojawiały się absurdy w deseń Urugwaj posiadający 30 dywizji w 1950 bo nie ma nic lepszego do klepania.
Nie mówiąc o tym, że koszt produkcji supplies był śmiesznie niski i wzrost armii niespecjalnie był odczuwalny w kosztach utrzymania, jak już to ulepszania.
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
[-] The following 1 user Likes Elas's post:
  • Marcin
Odpowiedz

Pisałem już o tym. "Koszty" dla gospodarki reprezentują kary przy wyższych prawach poboru. A jak jesteś maniakiem, który chce osobno produkować żywność, ubrania i osobno amunicję lekką, ciężką, do czołgów itp - są mody które to wprowadzają.
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
[-] The following 2 users Like Tulev's post:
  • Helvi, Marcin
Odpowiedz

Fall jak zwykle zarzucasz ludziom niewiedzę i wyjeżdżasz z jakimiś smokami gdy nie grałeś w żadna z tych gier na mp i nawet nie wiesz jak to realnie działa w praktyce. Zagraj to pogadamy bo twoje teorie możesz sobie omawiać w jakimś offtopie a nie w temacie kampanii mp.

System produkcji suppla jest zbędny i słusznie został wywalony. Należy uznać ze każdy kraj robi go poza mapa. Zresztą fall masz pojęcie ile ludności poszczególne kraje miały w 2 wojnie i jaki przemysl? Bo mi sie wydaje, że nie. Te 8 mln pomkowego zsrr na ktore tak narzekasz, to mniejszy procent ludności niz 4 mln pantaxowych niemiec. Nadto zaopatrzenie dywizji pancernej a zwyklej piechoty bez dział to niebo a ziemia. Pokuszę się o stwierdzenie ze armia pomka potrzebuje mniejszej logistyki niz pantaxa.

Jakbyś zagral chociaż raz na mp to byś wiedział ze jak wrzucisz za dużo wojska na dany front to logistyka wysiada. Po co ci suwaczek gdy to wszystko jest zaimplementowane. Jak chcesz robić konserwy, ciężarówki i pociagi do logistyki to sobie moda z tym poszukaj albo idz narzekaj na paradoxie by to zmienili.
W 2wojnie nie było wielkiego problemu z produkcja żywności czy ogólnie pojętego suppla a w 99% z dowiezieniem go na front co jest zaimplementowane.

Tak trudno zaakceptować ze produkcja żarcia dla armii jest poza mapa i bawimy się w logistykę? Dziwne ze w eu nie narzekasz na to samo.

Na moje fall to masz mgliste pojęcie o 2 wojnie i zle przeswiadczenie o poziomie swojej wiedzy bo czasem takie teorie wymyslasz, że nie wiem jak to komentować. Jak z tymi lotniskowcami gdy udowadniałeś wyższość konstrukcji z 43 nad taka z 40 co było absurdalne.
[-] The following 1 user Likes Helvi's post:
  • Krystian
Odpowiedz

Ja tylko dodam, że to atrycja w głównej mierze odpowiada za pasywne straty, które wymagają uzupełnienia. Wystarczy sobie po wojnie zobaczyć zakładkę ze stratami, żeby zobaczyć że straty z atrycji, to często ponad 25% strat ogólnych, w zależności od terenu na jakim walczyliśmy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości