Witaj!
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dyskusja

Założenia kampanii i mod nie pasują i jeśli mamy grać dalej to po pierwszej sesji należy zmienić parę rzecz. Cesarz jest zbyt op, ma ploty które się z łatwością robi na każdego z wasali, które stawiają wasala w pozycji zdrajcy więc można go popsuć za darmo, może im nie nadawać ziemi którą podbiją w wojnie no i posiada olbrzymią armie w porównaniu do każdego z graczy ponieważ Elros przesadził z domeną i limitem wasali(mam limit 1[jeden] domeny i limit 0[zero] wasali xd).

Uważam, że oślepienie mojej postaci było nadużyciem mechanik przez Andrzeja. Założyłem na starcie, że wezmę dyplomatycznego focusa i nabije traity zwiększające tą statystykę (bo po co mi inne przy takich ograniczeniach ) oraz zaprzyjaźnię się z czołowymi aikami Cesarstwa decydującymi o tym kto będzie władał w Konstantynopolu. Spowodowało to, że każda postać mnie lubiła i zwyczajnie na mnie głosowała. Grałem na postaci 10 lat starszej od Cesarza Andrzeja która miała marne przez to szanse na sukcesje no ale utrzymywałem cały czas 100-150 pkt więcej od następcy Andrzeja, to jest dwa głosy elektorskie. W tym momencie Andrzej mimo wcześniejszych zaręczyn naszych dzieci robi na mnie OP plota, zmusza mnie mechanika gry do rebelii po czym mnie oślepia pozbawiając sukcesyjnych praw. Wszystko za to, że jako postać miałem wysokiego DIP skilla i zapraszałem kolejne postacie na uczty. Tutaj rozumiem gdyby pojmał mnie i oślepił nabijając tyranie ale na Boga, zaatakował mnie i oślepił totalnie bez konsekwencji mimo tego, że byłem popierany przez najpotężniejsze osoby w Bizancjum. Jak chcemy grać w gre w której działania nie przynoszą konsekwencji to spróbujmy zagrać może multi w tego imperatora?

Już nie mówiąc o tym, że elekcja nowego Cesarza przez jakiś atak normanski pół roku po starcie rozgrywki przez co zwykłe rng spowodowało posadzenie Andrzeja na tronie było meh.  Poza tym grało się naprawdę dobrze i taka gra o tron w cesarstwie ma wielki potencjał, po prostu trzeba to trochę udoskonalić! Bardzo chciałbym odpalić ten autosave z 83 działający za tydzień w niedziele.
[-] The following 4 users Like Krystian's post:
  • coniunctivus, Elas, Marcin, Wiktortex
Odpowiedz

Wiele jest prawdy w tym co piszesz.
Będziemy poprawiać.
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Mam normalny limit wasali, bodajże 20. Może zakżmy używania tego op spisku?
Spierdalaj 
Albo lepiej 
Powiedz gdzie. Podjade 
Bedziesz spierdalał

~PiotrekEU

Odpowiedz

Spisek rzeczywiście jest trochę op bo z łatwością miałem na każdego ponad 100 siły. Może go dozwolić ale tylko z zapraszaniem samych graczy? To by dało temu plotowi porządnego nerfa ale dalej byłoby jakieś pole do intryg. Swoją drogą nie wiem czy wiecie ale podobnie można zrobić z focusa intrygi i akcji spy on someone. Prędzej czy później dostajemy event, że możemy sfabrykować dowody i dostajemy legalny powód do aresztowania.

To, że Cesarz decyduje o obsadzeniu wiceksięstw mi się bardzo podoba. Wreszcie czuć w pełni imperialny system zarządzania więc ja bym tutaj nic nie ruszał. Gracze powinni dyplomatycznie wywierać presję na Cesarza by zyskać jego akceptację dla zmian terytorialnych i dziedziczenia.

Jedyny Elros i to tylko raz zgłosił się do mnie o zgodę na zajęcie jednego księstwa i je trzymał do śmierci postaci. Potem stał się zachłanny, w szczytowym momencie miał 3 księstwa stanowiące znaczną część Anatolii. Dla równowagi sił przy sukcesji drugorzędne księstwa zostały przekazane innym strategosom.

Wydaje mi się, że przed objęciem tronu miałem normalny limit wasali. Może to jakiś bug, który tylko wystąpił u Krystiana i Elrosa?

Książę Trapezuntu był najlepszym kandydatem do tronu. Tutaj nie ma co na to narzekać, losowość normalna dla Ck2, Cesarz równie dobrze mógł nieszczęśliwie zachorować.
Odpowiedz

Podniosłem limit domeny, był to błąd ale nie spodziewałem się, że po kliknięciu dwa w prawo to limit domeny dalej bedzie wynosił 1 a kara do limitu wasali sprawi, że będę mieć 0.
Odpowiedz

Ta domena jest przesadzona, bo bez porządnych umiejętności zarządzania u żony i naszej postaci i praw niepozwalających mieć wasali - nie da się posiadać jakiegoś solidnego kawałka ziemi. Natomiast spisek rzeczywiście można by ograniczyć pozwalając tylko graczom do niego dołączać, aczkolwiek łatwo będzie o nadużycia.
[-] The following 1 user Likes Gasparus's post:
  • Krystian
Odpowiedz

Limit własnej domeny props. Nie zmieniałbym w żaden sposób. W koncu można nie mieć totalnie wyjebane na własnych wasali i czasami trzeba coś z nimi zrobić ;d

Natomiast jeśli faktycznie jest tak, że zmieniasz prawo i domena się nie rusza, a wasale spadają to trochę słabo i ewentualnie ten element bym zmodował (limit wasali, nie domeny)
Odpowiedz

Do końca nie wiedziałem jak to działa, że czasem otrzymuje się wezwanie od rebelianta, który uniknął aresztowania/ nie zgodził się na odebranie tytułu a czasem nie. Tak jak na początku sesji mogliśmy dołączyć po stronie tego katolika. Doczytałem, że można dołączać do rewolty gdy wybuchła ona przez bezprawną akcję monarchy:

Cytat:Overthrow ruler

Triggered by failed arrest or refused title revocation.

Upon victory, the liege will be forced to abdicate.

For justified arrest:

War name is "Revolt against the rule of <ruler>"
The rebelling vassal does not get a temporary title and must fight alone

For unjustified arrest or any revocation:

War name is "War against the tyranny of <ruler>"
The rebelling vassal gets a temporary title and other vassals may join in the rebellion (assuming the ruler is duke+ tier)
With Conclave, also seeks to set title revocation law to "disallowed"

Jeśli jest to możliwe to może dobrym rozwiązaniem byłoby zmodowanie tego tak by również w wypadku próby uprawnionego aresztowania można było dołączać po stronie rebelianta.
Odpowiedz

19 maja mnie nie ma.
Możemy odwołać sesję, ale możecie też grać pod moją nieobecność.
Decyzję pozostawiam Wam
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Dead kampania.
[-] The following 1 user Likes Krystian's post:
  • Wiktortex
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości