Witaj!
Rejestracja

  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Teriorzy i Upadek Imperium

#1
Teriorzy i Upadek Imperium
Chór: Gdy donośnym niby mosiężne surmy Królestwa Niebieskiego ozwał się Cesarz o oczach jak zmartwione świetliki "Napraw swój kraj górzysty albo czym prędzej się oddal" tedy grzesznik wziął i oddalił się, albowiem oświecony Mistrz odziany był w karmazynowe szaty które niczym krew lśniły na jego wspaniałej posturze, a upadły śmiertelnik usłuchał swego niebiańskiego patriarchy.
Prorok: Niech żyje Cesarz! Oby twe panowanie znosili miło Twoi poddani

Oto słowa proroka teriorów: Cesarz musi mieć oczy wszędzie bo zdrajców jest pełno. Nawet wśród książąt. Strzeż się tych którzy wargi swe zmieniają na usta węża a języki na języki zmiji.
Cesarz: Jak zawsze słowa mądrości płyną z ust Proroka, które należy spijać z jego szlachetnych warg niczym miód najsłodszy. Z utęsknieniem wypatrujemy kolejnych, niczym wędrowiec na pustyni pragnący łyku chłodnej wody z górskich szczytów śniegiem pokrytych.

Oto bowiem Boski August zstąpił na Tron w Konstantynopolu i nie dawał posłuchu obłudnikom, którzy fałszywe głosząc oddanie knuli zgubę Imperium. Lubieżna chciwość kierowała książętami Rzymu dopóki Trzynasty Apostoł nie wypalił zarazy nieprawości swoimi błogosławionymi rządami. Na wzór Salomona rozstrzygając spory o ziemie, nikomu nie dając więcej niż zasłużył, nikomu nie ujmując należnych mu włości.
Prorok: Tak! Oto słowa, której przynosi prorok teriorów: Święty August, ten którego tron jest Konstantynopolu jest wielce roztropny. Niechaj nie zapomnij o czujności, aby się odwracał od dwulicowych ust. I jeżeli będzie chodził drogami prawości, to zawstydzi swych wrogów. A jeśli będzie chodził drogą Salomona, wtedy jego dom będzie otoczony aniołami. Dlatego nie daj się zwieść Cesarzu! Zrozum i miej rozeznanie. Ten, którego oczy są żółte jak u węża, strzeże przed jadem żmij!
Cesarz: Książę Tesalii suchymi łzami płakał nad utratą wzroku. Jednak jest napisane, choćby i oczy Ci wyłupiono będziesz widział jeśli posłuchasz słów Proroka Teriorów. On jest tym, który pokazuje drogę błądzącym i naucza prawdy. Cóż wart jest wzrok głupca odrzucającego Proroka? Nie znajdzie on szczęścia choćby pławił się w rozkoszach, nie znajdzie ukojenia choćby nie miał trosk, nie znajdzie mądrości choćby żył lat tysiące.

Tak jak Boski August zasiada po prawicy Chrystusa tak Prorok Teriorów znajduje należne mu miejsce po prawicy Imperatora. Słuchając jego natchnionych mów nigdy nie zbłądzi, nie zniknie mu światło w ciemnościach, nie zagubi się w mrokach nocy, nie utopi w odmętach rwących rzek.
Prorok:Tak! Oto terior zasiądzie po Twojej prawicy Boski Auguście! Będzie palić i męczyć Twych przeciwników nim zwrócisz na nich uwagę. Oto przyślę swego syna, aby Ci służył, Imperatorze Rzymu! Będzie on przy Tobie jak młody wilk, który uczy się polować. Syn teriorów będzie jak bazyliszek, który strachem zabije i skruszy Twych wrogów!
Cesarz: Nie zna granic miłosierdzie Boskiego Augusta. Lękając się o swych poddanych niestrudzenie błaga on Proroka Teriorów o litość dla grzesznego ludu. Jednak kiedy czara się wypełni, kiedy śliny zabraknie w spękanych ustach , kiedy krtań wyda chropowaty skrzek wówczas gniew syna Teriorów nie znajdzie hamulców. Jak ognisty wulkan Pompejów zniszczy on błądzących, z miłości do Cesarza rozgromi jego wrogów, których ten tak ukochał. Serce Proroka surowsze jest od władcy Konstantynopola przeto wiernie mu służcie abyście uniknęli furii tego, którego on powstrzymuje przed straszliwym dniem sądu.
Prorok: Słuchajcie książęta! Słuchajcie ludu rzymski, bo Boski August okazuje wam miłosierdzie! Oto tak rzekł ten, który siedzi po prawicy Tronu Cesarskiego: jeśli książęta Rzymu zachowają prawość a ich drogi będą proste, wtedy będą wydawać owoce zgodne z ich trudem, a Cesarz będzie ich błogosławił. Jeśli jednak zbłądzą a swoje drogi wykrzywią, wtedy wszyscy oślepną i gniew teriorów spadnie na nich. Ich domy spłoną w ogniu prawości, a potomkowie wyginą do trzeciego pokolenia. Dlatego strzeżcie się, aby gniew Imperatora nie zapłonął przeciw wam.
[-] The following 4 users Like Andrzej's post:
  • Bachu, Helvi, Jakub, Saegoto
OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Upadek Imperium, rozstawienie i zasady Elros 17 1.637 12.05.2019, 23:37
Ostatni post: Krystian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 37 ms (61.19% PHP / 38.81% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 22 / Obciążenie serwera: 1.65 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]