Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Temat założył: ChidoriJanusze - Modyfikacja

LINK DO MODA:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=699702266">http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =699702266</a><!-- m -->
Trzeba być zalogowanym na stronie Steam by go nam  wyświetliło.

I.Burgundia:
I.1-Wykasowanie eventu z rozpadem BUR.
I.2-Zerwanie Unii z Holandią, Brabantem, Flandrią.

II.Holandia:
II.1-Wchłonięcie terenów Flandrii.
II.2-Rozpoczyna z Brabantem jako unia personalna.
II.3-Dutch Traditions +40% colonial range zamiast 10% shipbuilding time. Shipbuilding time przeniesione do Instructie voor de Admiraliteiten.
(Potrzeba aż 50% by hol mogła mieć w miarę równy start kolonialny co reszta, dzięki temu gdy ma explorację i 7 tech dip ma w końcu zasięg na pierwsze kolonie ...)
II.4-Inflantry Combat zwiększone z 10% do 15% z ideei

III.Timurid
III.1-Wyzwolona zostaje Persja z Timura.

IV.HRE
IV.1-Decyzja czwarta daje teraz +20% National tax modifier zamiast 20 dochodu rocznego.
IV.2-Wolne miasta dają cesarzowi 5 rocznego taxa, 2 000 mp, 1 force limit oraz 1 dodatkowego najemnika. (z 2 taxa, 1 000 mp i 0,5 force limit)

V.Dyplomacja
V.1-ograniczenie maksymalnego AE do 100.

VI.Palatynat
VII.Genua/Venecja
VII.1-Genua: -1 Interest per annum przeniesione do : Overhaul the Bureaucracy
VII.2-Genua: Lessons of hioga przeniesiona na 1 miejsce i dodano +40% do zasięgu kolonizacji.
VII.3-Venecja: Sailors +20% przeniesione do : Conscription z tradycji i dodano +40% do zasięgu kolonizacji.
VII.4-Genua: Otrzymuje 5% dyscypliny w tradycji.

VIII.Utworzenie Włoch
VIII.1-Do utworzenia Włoch nie potrzeba prowincji : Ancona/Rzym

VIII.Berbery
VIII.1-Ambicja zyskuje 10% Morale
VIII.2-Prowincja Aures zyskuje złoto.
VIII.3-Fez otrzymał 4 nowe prowincje z devem 1:1:1. Sawknah, Adiri, Sabha, Abugrein.
VIII.4-Utworzenie nieskolonizowanej prowincji dającej dostęp z Ghadames do Djado.

IX.Iberia
IX.1-Cas otrzymuje decyzję pozwalającą jej na stworzenie Uni z Aragonią bez Neapolu od 1490 roku.

X.Rosja
X.1-Idea Siberian Frontier (kolonizacja) przeniesiona na miejsce 3.
X.2-Idea Siberian Frontier otrzymuje także +24 rocznego dochodu (2 dukaty na miesiąc) oraz 15 wzrostu kolonii.

XI.Zmiany Ogólne
XI.1-Bankructwo trwa 20 lat.
XI.2-Kara do morale za bankructwo zmniejszona do -50%.
XI.3-Kara do regeneracji manpowera zmniejszona do 50%
XI.4-Szwecja i Tunis dostają decyzję dającą +2 dukaty miesięcznie na 100 lat.
XI.5-Idea Pluto daje 5 najemników oraz 10 siły piechoty.
XI.6-Idea Administracyjna daje 5 najemników oraz 10% Efektywności produkcji.
XI.7-Idea Ilość zamiast najemników daje 25% limitu floty.
XI.8-Bazowy Manpower zwiększony do 350.
XI.9-Zwiększenie kosztu prowincji z Trade Center.
XI.10-Sztokholm otrzymuje unikalny Mercenary camp.
XI.11-Zwiększenie kosztu prowincji o następne 20% w następujących latach: 1622, 1700, 1760

XII.Francja
XII.1-Idea Native Trading Principles zostaje zmieniona na: +25% limitu floty oraz 10% morale floty.

XIII.Wojna Religijna
XIII.1-Zablokowano możliwość zabierania wszystkiego poza Zmienieniem Religi w HRE.

XIV.Jerozolima
XIV.1-Dodano decyzję o utworzeniu wasala Jerozolimy w przypadku posiadania core na niezbędnych ziemiach.

XV.Mameluk
Idea Red Sea Trade - zwiększenie Global Trade Power do 20% z 5%.
Ambicja: zwiększenie Prowincjonalnego trade power do 30% z 25%.

XVI.Ming
XVI.1- Unrest -100.
XVI.1- Land force limit -35
XVI.1- Naval force limit -50
XVI.1- Morale - 10%
XVI.1- Dyscypline -10%

XVII.Węgry
XVII.1-Ewent o Unii z Austrią traci wymóg nieposiadania następcy.

XVIII.Polska
XVIII.1-Przy każdej nowej elekcji Polska otrzymuje event w którym może doszkolić nowo wybranego władcę o jeden punkt w jednej dziedzinie.(adm/dip/mil)

XIX.Lubeka
XIX.1-Wchłonięto Hamburg

XX.Technologie
XX.1-Koszt technologii Indii zmniejszono  z 150% do 140%.
XX.2-Koszt technologii Muslim zmniejszono  z 140% do 135%.

ZMIANY W INDIACH
NAJEMNICY
[spoil]Każe państwo zaczyna z bazową ilością najemników która wynosi 10.
Za każdego COTa w regionie europejskim państwo dostaje dodatkowe 4 limitu najemników.
===>Z tym że: COTy w Północnych Niemczech oraz COTy w Italii tego limitu dają 5.
===>Z tym że Hudavendigar Turecki daje 2.

Za każdego COTa w Europie wschodniej limit podnosi się o 2 (Czyli: Kiev, Moskwa, Novogród, Niźny nowogród)
===>Z tym że COT white sea daje 0, natomiast Krymski daje 3.

Za każdego Cota w Afryce północnej limit najemników rośnie o 2.
===> Za pozostałe regiony afryki limit jest 0!

Za każdego Cota w Azji limit rośnie o 1
===>Z tym że tereny arabskie dają 0, a Hallab daje 2.

Za każdego Dużego CNa limit najemników rośnie o 2.
Cesarz dostaje jeden limitu najemników za każde wolne miasto.

Republiki Handlowe otrzymały dodatkowe 4 limitu najemników (to nagroda za fakt że nie posiadają ani Estatów co jest debufem, oraz mają ograniczenie maksymalnej liczby state)

Wszystkie polityki dodające 25% najemników zmienione zostały na polityki dodające po 5 najemników.

===>Jeśli jakieś państwo posiada stolicę w EU i nie posiada żadnego Cota w EU dostaje +4 najemników.[/spoil]

Ja bym zostawil bankructwo na 10 lat. Zobaczcie ze doszly nowe efekty, ktos tam wkleil. Interest oczywiscie zostawilbym tak jak jest. Nie wiele panstw w grze moze miec -4 interest, wlasciwie to moze 1-2. A tak naprawde od -4 zaczyna sie zabawa. -3 juz sa duze odsetki. Np taki Hab to musi miec mozliwosc brania pozyczek, walka na kilka frontow, finansowanie wojen, sasiadow przyjaciol itp. To tez wplyw na polityke.

Chciałem założyc ankietę ale nie wiem jak. Proponuje 20 lat bankructwa. Czemu? Bo 10 lat to jest nic. To jest truce.

Bo większość osób co je miała, a chyba nawet każdy to miała je na WŁASNE życzenie. TO nie było, że kraj był plądrowany w wojnie przez 10 lat, że blokady handlowy etc. To były albo hamskie exploitowanie bankructwo w celu nabudowaniw tony budynków(albo pranie pieniędzy z innymi graczami), albo sztuczne utrzymywanie kraju w wojnie chociaż juz dawno powinien się poddać(trollowanie).

Za bardzo ważną kwestię uważam też podniesienie minimalnych interestów z 0,25% na 0,5%.

Dodatkowo wnioskuje o ustawienie hard limitu modem dla pożyczek na 5. Jak ma problem niech pożycza od graczy to byłaby naprawdę ciekawa opcja.

Stobek napisał(a):Chciałem założyc ankietę ale nie wiem jak. Proponuje 25-30 lat bankructwa. Czemu?
Bo większość osób co je miała, a chyba nawet każdy to miała je na WŁASNE życzenie. TO nie było, że kraj był plądrowany w wojnie przez 10 lat, że blokady handlowy etc. To były albo hamskie exploitowanie bankructwo w celu nabudowaniw tony budynków(albo pranie pieniędzy z innymi graczami), albo sztuczne utrzymywanie kraju w wojnie chociaż juz dawno powinien się poddać(trollowanie).

Ta, szczególnie ja. Mając na froncie ~120k armii, a na wodach ~150bsów sztuczenie trzymam kraj w wojnie XD

Bankructwo zostanie zmienione na 20 lat.
Fakt że trwa krócej niż truce jest problemem. Nie samo bankructwo.

Natomiast co do pożyczek. Najprawdopodobniej nie będą ruszane.
Ino skończę jeszcze testy w grze, ale na ten moment protesty to tylko krzywe patrzenie na coś czego nie zrobiła reszta.
Dali się nabrać politycznie, i patrzą teraz na to przez pryzmat tego.

Choć nie mówię Nie, okaże się gdy skończę nad tym siedzieć.

Wiem, że to pewnie do zmodowania by było, ale wrzucę tutaj:
Zastanawiam się, czy nie lepiej by było zmodyfikować casus odpowiedzialny za wypowiedzenie wojny religijnej w HRE. Wyłączyć opcje, które powodowałyby utratę ziemi (podbój, aneksja, wyzwolenie wasali, wyzwolenie krajów, zwrot corów, revokowanie corów). Trade Conflict CB ma chyba tak wyłączone dużo opcji w rezolucji pokojowej.
Zostawić oczywiście Religious Supremacy, Humiliate, Show strenght i przyznanie porażki (nie pamiętam po angielsku Tongue ) + oczywiście kasa i 10% incomu ewentualnie.

Dlaczego?
Bo dzięki temu w wojnie o dominacje religijną faktycznie będzie chodzić o religię. Ja wiem, że historycznie np Szwecja zyskała na wojnie 30-letniej trochę ziemi w HRE, ale dla gry według mnie byłoby to lepsze.

--------------------
Edit: co do pożyczek zgadzam się ze Stobkiem odnośnie oprocentowania i limitu. Czas bankructwa i tak jest wystarczająco długi.
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen

Zgodziłbym się z tobą gdyby zwiększyć bonus za wygraną w wojnie religijnej.
"Jedna godzina sprawiedliwości jest więcej warta niż siedemdziesiąt lat modlitwy."
"Hatred is the Emperor's greatest gift to humanity."
[Obrazek: 98668518-5854-4bcc-b4c2-3bd4e49c353c.jpg]

Pomyślałbym o tym dodatkowym koloniście dla Fra zeby pobudzić go do udzielania sie w koloniach...i pytanie czy gramy na losowym nowym swiecie? bo jak dla mnie to porażka...

Co do losowego nowego świata.
Tylko jeśli uda mi się poczynić znaczne modyfikacje i usprawnić tą opcję.
Surowa przygotowana przez paradox jest rzeczywiście nieporozumieniem.

daretti napisał(a):Pomyślałbym o tym dodatkowym koloniście dla Fra zeby pobudzić go do udzielania sie w koloniach...i pytanie czy gramy na losowym nowym swiecie? bo jak dla mnie to porażka...

No francja ma w swojej idei narodowej pseudo kolonialne idee zastąpił bym ja właśnie na +1 KOLONISTA zabawnie by było jakby fra musiała bronić swoich koloni wtedy wchodziła by w większe interakcje z sąsiadami morskimi. A tak w kazdej kampani z kaprysu mmoże olać morskie i bić się cała grę z habem

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości