Witaj!
Rejestracja

  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
[HoI3] Projekt Legion 16 - MP AAR

#1
[Obrazek: 1D67L6c.jpg]

Skład:
GER - vonRee
ITA - Rutherfrodo
JAP - GAndaLF
HUN - asdd

UK - Kuciek
USA - arcyżużel
SOV - lysy
CAN - Alternative

Scen 38

Zagraliśmy już dwie sesje, a nie ma jeszcze wątku z AARem. To niedopuszczalne!

Pierwsze dwie sesje przebiegły bardzo sprawnie i mamy już sierpień 1939. Na początku sierpnia Hitler wypowiedział wojnę Polsce, co spotkało się z aprobatą opinii publicznej.Razem z Niemcami udział w ataku biorą Węgrzy chcący wyzwolić swoich dwóch bratanków.
W odpowiedzi Brytyjczycy posłali do walki swoje bombowce. Niestety okazało się, że nie zrzucały one ulotek nawołujących do zawieszenia broni, tylko prawdziwe bomby, które uszkodziły nieco statki transportowe znajdujące się w niemieckich portach.

W Azji Nacjonalistyczne Chiny zostały podbite w ciągu miesiąca, a przez następne pół roku Armia Cesarska robiła ćwiczenia podczas starć z Guanxi Clique. Na skutek protestu Aliantów, w kwietniu 39 oni również zostali ostatecznie podbici i w Azji zapanował spokój. Amerykanie są zaniepokojeni rozwojem japońskiej floty lotniskowców.

Związek Radziecki natomiast buduje swoją potęgę na bazie milicji i kawalerii.
Walczę jak lew, padam jak mucha.
[-] The following 2 users Like GAndaLF's post:
  • lysy, Pantax
Odpowiedz

#2
No no zaskoczyłeś mnie Panie Gandalf, już pisząc aara, oczywiście mile mnie zaskoczyłeś Tongue ale ad rem
No własnie co to za Japonia co nie podbija, wstyd!! Zamiast budować Strefę Wspólnego Dobrobytu Wielkiej Azji Wschodniej, Japończycy zajmują się chlaniem sake i oglądaniem zawodów sumo, a już samo w sobie to może zgubić, co pokazał poprzedni legion Tongue, ale naród kwitnącej wiśni się do tego nie ogranicza! Bowiem wpadł on w pułapkę chińskich zboczonych bajek, konsumpcji trujących rozdymek i zawodach na największe bukkake, które mimo szumnych zapowiedzi skończyły się klapa frekwencyjną, widocznie zjedli za mało owych rozdymek i maczużników, gdyby znali łacinę i Owidiusza wiedzieli ze są skuteczniejsze środki na tą przypadłość. Zamieszczę go tutaj, bo zauważyłem ze wśród ludu eu4, a zwłaszcza niebieskich i czerwonych osobników choroba smutnej armatki jest powszechna, gdyż jedynie tym można wytłumaczyć drażliwość i zazdrość która skutkuje niesprawiedliwymi banami

Niektórzy używać radzą
miłosnych ziół rój szkodliwy.
Cząber albo pieprz zmieszany
z ostrym nasieniem pokrzywy.

Żółty ząbownik wsypany
w stare wino... Straszne jady...
Wenus nie lubi tych środków.
I bez nich da sobie rady.

Używać jedynie można
czosnek z Megary napoły
pomieszany z pachnącemi
podniecającemi zioły.

Do tego dodać należy
jaj, miodu i szyszek sosny.
Będzie z tego pożyteczny
i smaczny napój miłosny.

Co zaś do statków niemieckich, one prawie zostały zatopione, mój nieomylny wywiad pokazuje ze w momencie ewakuacji miały po 20-15 % życia a i może mniej, kwestia dwóch nalotów, nie wyszło, ale one jeszcze będą nasze.
A okręty japońskie każdego by przeraziły, nie dość że nowoczesne, potężne, do tego ich ilość jest wprost oszołamiająca, jeszcze niedawno Dai-Nippon Teikoku Kaigun dysponowała zaledwie kilkunastoma starymi przeciekającymi kadłubami, z nieciekawą niezbyt ciężka jak na tej klasy okręty artyleria, a zaledwie po roku intensywnych prac przy których pracowało tyle niewolników chińskich ze ciężko sobie to w ogóle wyobrazić, w ich miejsce Japonia posiada 12 lub 15( już nie pamiętam ile wywiad mi pokazywał) potężnych lotniskowców, jednym lekkim i 4 nowoczesnymi ciężkimi pancernikami plus adekwatna osłona, siłę taką wcale niełatwo byłoby wybudować od 36, a tutaj w rok, Gandalf to czarodziej z Edo. Jakby tego było mało choroba miętkiej armatki wśród całej męskiej populacji tego kraju powoduje narastanie frustracji która będzie musiała być gdzieś rozładowana, a USA nie chciałby być drugim Nankinem.
Ale przerażenie nas nie paraliżuje, wręcz przeciwnie zmusza nas do podjęcia wysiłku który reklamuje naczelny slogan ameryki "Aby US navy rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej."
[-] The following 3 users Like arcyżużel's post:
  • GAndaLF, lysy, Pantax
Odpowiedz

#3
[Obrazek: oQgqnDJ.jpg]

Jak donosi moskiewska Prawda, decyzją XVII Zjazdu Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii, oprócz usunięcia elementów działających wrogo w stosunku do obywateli i obywatelek Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, rozpoczęto program 3 letni, mający na celu znacząco podnieść potencjał Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej. W tym celu zainicjowano wiele programów mających przynieść w perspektywie czasu, uczynienie z żołnierza radzieckiego, najlepiej wyszkolonego i wyposażonego obrońcę rewolucji na świecie. W pierwszej kolejności powiększono pobór do wojska nowych roczników, celem zaznajomienia obywateli radzieckich z podstawowym przeszkoleniem wojskowym, które odbywa się w wielu jednostkach milicji i kawalerii na terenie całego kraju. W oparciu o tak przeszkolone rezerwy będzie rozwijany potencjał radzieckich dywizji, które po otrzymaniu nowo wdrażanych wzorów uzbrojenia staną się gwarantem sukcesu zapoczątkowanego Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową.

[Obrazek: 0oHJEFd.jpg]
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Pantax
Odpowiedz

#4
Raport bitewny

Niemiecka machina wojenna pożarła Francję, cały Benelux oraz do spółki z Węgrami większość Bałkanów. Na półwyspie Iberyjskim Berlin wypowiedział wojnę obu stronom hiszpańskiej wojny domowej. Niespodzianką był nie broniony Gibraltar oraz w co nie mogli uwierzyć Włosi, nikt nie przetrzepał im skóry nad Nilem. Dla balansu w Europie ZSRR roztoczył swoją opiekę nad całym Półwyspem Skandynawskim a Turcję zabezpieczył w 48 godzin, co wzbudziło podziw w Londynie. Na Pacyfiku trwa wyścig, kto zwoduje więcej lotniskowcówSmile
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Pantax
Odpowiedz

#5
Raport bitewny

Szybkie postępy Berlina i brak reakcji w Londynie spowodował, że Moskwa wyciągnęła bratnią rękę do Turcji, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Persji oraz Afganistanu. Wymiana licznych not dyplomatycznych spowodowała, że Portugalia wybrała sąsiadów ze swastyką. W między czasie Włosi urządzili rajd od Palestyny do Kuwejtu aby później zdobyć Jemen i wylądować na zachodnim brzegu Indii. W maju 1940 roku na europejskie wody w końcu wypłynęła Royal Navy celem przywalenia Regia Marine w Bordeaux. Brytyjskie lotnictwo pokładowe tak skutecznie bombardowało włoską flotę w porcie, że z ratunkiem z portu w Kilonii wypłynęła Kriegsmarine celem wykonania pozorowanego Seelowe. W ostatecznym rozrachunku Włochy wycofały swoją flotę do Lizbony, tracąc 1 pancernik i kilka okrętów osłony, natomiast Brytyjczycy są lżejsi o parę skrzydeł CAGów. Na Pacyfiku nastąpiło małe zgrzytanie zębami w Tokio, bo chytry plan opóźnienia rozwinięcia skrzydeł przez amerykański przemysł wyszedł średnio, za sprawą działań ZSRR, dzięki czemu wyścig w wodowaniu lotniskowców nabrał nowego koloru.
[-] The following 2 users Like lysy's post:
  • GAndaLF, Pantax
Odpowiedz

#6
Raport bitewny

Lato 1940 roku obfitowało sporymi włoskimi eskapadami: Freetown,Cejlon, Singapur czy Jawa. W tym samym czasie czerwony sztandar zawisł w Kabulu i Dublinie. Najciekawiej było na Atlantyku gdzie Royal Navy przydybała włoski desant na zachodzie Afryki, pozwoliła sobie na zajęcie plaży na północ od Dover przez niemieckich marines, aby następnie zniszczyć oba desanty i porządnie obić Kriegsmarine. Na Pacyfiku cisza.
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Pantax
Odpowiedz

#7
Nim się w końcu wezmę za pisanie aara bożego, wkleje wam extraordynaryjne i extralacedemońskie podsumowanie ostatniej sesji.

[Obrazek: comment_ZZaqevk8IAJTPSFUgHzJddAAjNL44O7C.jpg]

Aha wg zapowiedzi łysego operacja miedzianobrody będzie wyglądać własnie tak.
[Obrazek: comment_a6zeSQVML0W3nUa8EsWyPC4fzB3x0r1k.jpg]
Odpowiedz

#8
Kuciek sprawdził dotychczasowe straty okrętów w walkach na morzu i wygląda to następująco:

UK: 2 CA, 1 CL i 6 SS
ITA: 1 BB, 7 CL, 1 DD i 3 LC
GER: 2 BB, 3 BC, 4 CA, 14 DD, 1 SS, 4 LC i 2 TP
SOV: 3 TP
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Pantax
Odpowiedz

#9
Raport bitewny

Oś złapała zadyszki w podbojach. Owszem Rumunia została wchłonięta ale w Indiach, Brytyjczycy utarli nosa Włochom, którym ubyło kilka okrętów transportowych oraz parę brygad piechoty. Ponoć reszta włoskich sił zdołała się ewakuować, co otwiera drogę Wielkiej Brytanii to odbicia utraconych terenów. W tym czasie Niemcy i ZSRR intensyfikowali swoje zbrojenia. Berlin lekko kpił z Moskwy, że taki biedny ten front wschodni ale na Kremlu mają swój plan. Na Pacyfiku dalej cisza.
[-] The following 1 user Likes lysy's post:
  • Pantax
Odpowiedz

#10
[Obrazek: oQgqnDJ.jpg]

Radziecka milicja i kawaleria w czasie grudniowych manewrów. Już nie długo zobaczymy jak sprawują się moje zuchy Big Grin

OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [HOI3] Projekt Legion XV i 3/4 - AAR MP lysy 49 7.475 29.08.2019, 22:42
Ostatni post: arcyżużel
  [HOI3] Projekt Legion XV - AAR MP lysy 34 8.152 20.06.2019, 19:31
Ostatni post: GAndaLF
Lightbulb [HOI3] Zitadelle- czyli nie taki diabeł straszny lysy 22 4.584 28.11.2018, 18:22
Ostatni post: lysy
  [Hoi3] Projekt legion XV i pół-działa Verdun! arcyżużel 1 752 26.09.2018, 20:18
Ostatni post: lysy
  [HOI3] Projekt Legion XIV - AAR MP lysy 59 12.933 19.02.2018, 22:55
Ostatni post: lysy
  [HOI3] Projekt Legion XIII - MP AAR lysy 36 12.406 21.08.2017, 01:32
Ostatni post: GAndaLF
Video [HOI3] [Stream] Rzesza podbija świat. Podejście nr 2. rutherfrodo 12 3.853 19.03.2017, 15:27
Ostatni post: arcyżużel
Video [HOI3] [Stream] Black Ice mini MP. Czyli nasza pierwsza Fail Kampania rutherfrodo 0 948 12.03.2017, 12:59
Ostatni post: rutherfrodo
  [HOI3] Projekt Legion XII ( WWI ) - MP AAR rutherfrodo 2 1.813 22.02.2017, 21:05
Ostatni post: rutherfrodo
  [HOI3] Projekt Legion IX (custom) - MP AAR lysy 13 4.686 15.02.2016, 17:42
Ostatni post: arcyżużel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 35 ms (58.33% PHP / 41.67% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 31 / Obciążenie serwera: 0.26 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]