Witaj!
Rejestracja

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Dyplomacja

#1
.
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
[-] The following 4 users Like Elros's post:
  • Karpaj, Marcin, Takeru, tiomor
Odpowiedz

#2
[Obrazek: C2UAG9S.png]

Namiestnik Oksytanii, Doża Tuluzy, Miecz Papieski, Namiestnik Aragonii z Łaski Bożej, Protektor Prowansji
Raymond VIII d'Aumont zwany Wielkim

Bulla Papieska w sprawie Aragonii

W imieniu Papieża, Namiestnika Boga na Ziemi, Doża Tuluzy ogłasza, że Król Aragonii dopuścił się okropnych zbrodni wobec Kościoła, a na jego dworze nie jest tajemnicą, że tenże jest agnostykiem, wyrzekł się Boga i zaprzedał swą dusze szatanowi. Tym samym Papież, za pośrednictwem Tuluzy, która jest jego mieczem i siłą zbrojną, zezwolił na wyzwolenie jego biednych owieczek spod tyrańskiej władzy aragońskiej.
Wraz z tą Bullą, kontynentalne tereny Aragońskie stają się częścią Tuluskiej strefy wpływów. Król Aragoński został już pochwycony i oddany pod Sąd Papieski, a Papież wraz z swymi doradcami szykuje traktat pokojowy, aby jak najszybciej zaprzestać rozlewu krwi.

Do Cesarza Japońskiego i Króla Portugalskiego

Wzywamy do opamiętania oraz zaprzestania wojny, która nikomu nie przynosi korzyści. Wojna, która rozpętała się z powodu japońskiego ataku na Galicje, nie ma już racji bytu. Galicja, w ramach papieskiej nagrody za pomoc w walce z bezbożną Aragonią, stała się integralną częścią Królestwa Asturias a zmiany terytorialne zostały usankcjonowane przez samego Papieża.

Do Cesarza Japońskiego

Chociaż jesteś niewierny i błądzisz, to wsparłeś właściwą sprawę i pomogłeś pokonać agnostyka aragońskiego, za co Tuluza jest Ci wdzięczna.

Traktat Orleański pomiędzy Normandią a Tuluzą

Normandia oraz Tuluza podpisały traktat, którego celem jest zakończenie rozbicia dzielnicowego oraz chaosu jaki nastał w Francji. Obie strony współpracują w celu jak najszybszego rozwiązania obecnej sytuacji, która niekorzystna jest dla Francji.
Tym samym Normandia przyjmie tytuł Króla Francji i obejmie pod panowanie jej północne ziemie, Tuluza natomiast przyjmie tytuł Namiestnika Oksytanii i obejmie pod ochronę południe Francji.
[Obrazek: vFKkXNt.png]
[-] The following 4 users Like Elas's post:
  • Andrzej, Chidori, moskal, Takeru
Odpowiedz

#3
[Obrazek: japan-vector-id630039704?k=6&m=630039704...x8ObLeUfQ=]

Cesarz Japonii ogłasza co następuje: 

Po wielu miesiącach bitew lądowych oraz założeniu pełnej blokady morskiej w końcu doszło do porozumienia z Portugalskim Królem, który okazał się być mądrym i patrzącym w przyszłość władcą. Wraz z osiągnięmy porozumieniem podpisany został Traktat w Kyoto, na mocy którego:
1. Portugalia podpisuje pokój, w którym poddaje się Cesarstwu Japońskiemu,
2. Portugalia oddaje pod panowanie Cesarstwa Madeirę, Azory oraz Wyspy Kanaryjskie jednocześnie zrzekając się jakichkolwiek roszczeń wobec tych prowincji,
3. Portugalia zobowiązuje się również do rekompensaty pieniężnej za czyny popełnione w trakcie trwania wojny za resztę warscore'a,
4. Japonia zrzeka sie jakichkolwiek roszczeń wobec terenów kolonialnych rozciągających się między wybrzeżem brazylijskim, a wybrzeżem Verde. Nie będzie tworzyć tam kolonii, ani podbijać państw, chyba, że Portugalia zdecyduje inaczej,
5. Portugalia zrzeka się jakichkolwiek roszczeń wobec terenów kolonialnych Karaibów. Nie będzie tworzyć tam kolonii, ani podbijać państw, chyba, że Japonia zdecyduje inaczej,
6. oba państwa osiągnęły również porozumienie dotyczące nowo odkrytego lądu zwanego Wybrzeżem Kości Słoniowej, na mocy którego Portugalia nie utraci swych dotychczasowych posiadłości założonych przez kolonistów, ziem podbitych od tubylców Jolof, a także wypsy Cabo Verde. Portugalia zapewnia, że nie będzie za to ingerować w tereny wyznaczone za zamkniętymi drzwiami.

Jednocześnie podpisano również drugi traktat, zwany Traktatem z Iwami między Japonią, Tunezją, a Portugalią, na mocy którego:
1. Portugalia, Japonia oraz Tunezja dzielą ziemię Maroko zgodnie z ustaleniami dokonanymi za zamkniętymi drzwiami,
2. Portugalia oraz Japonia zobowiązują się do nieingerowania w handel Safi,
3. Tunezja zobowiązuje się do nieingerowania w handel Sevilly,
4. Japonia oraz Portugalia wspólnie zadecydowały o przyznaniu posiadłości w obrębie Wybrzeży Kości Słoniowej, które ustalone zostały za zamkniętymi drzwiami.

Do Wielkiego Konsula Anglii
Dziękujemy za pomoc w nałożeniu blokady morskiej na wrogów Cesarstwa, Portugalię. Niewątpliwe dzięki właśnie tej decyzji Kierownictwa Partii udało się nam dojść do porozumienia z Królem zza morza. Oprócz słów wdzięczności zapewniamy, iż gdy nadejdzie pora i lud Anglii ruszy na Duńskiego najeźdźcę Japonia odpowie na wezwanie i podąży, spłacając swój dług.

Do Króla Normandii
Cieszymy się z faktu, iż po wielu latach udało się podpisać Traktat Miecza i Katany. Oby harmonia i dobrobyt zawsze panował w Twym Królestwie. 

Do kupczyka z tuluzy
Cesarz śle pozdrowienia. Oby na twej ścieżce nigdy nie zabrakło złotych monet, w których tak lubujesz, albowiem w chwili, w której stracisz majątek...ocenić będziesz mógł swych przyjaciół.
“Bushido is realized in the presence of death.
This means choosing death whenever there is a choice between life and death.
There is no other reasoning.”
[-] The following 10 users Like Takeru's post:
  • Andrzej, Chidori, coniunctivus, Elas, Elros, Jakub, Karpaj, kitsune, Letho, moskal
Odpowiedz

#4
[Obrazek: 4074b94bea6f68f77c31882b9096d3c3.jpg]
Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jerusalem
Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem

------------------------------------------------------------------------------------------------------

W imię Zmartwychwstałego, naszego Pana, Jezusa Chrystusa! 

Wielki Mistrz składa uroczyste, a solenne przyrzeczenie stać na straży Kościoła Świętego, a jego ziemskiego dobrostanu strzec przed pazernością chciwych kupców i książąt Cesarstwa, którzy jakoby Żydowie za nic mają Wiarę Świętą, a jeno obrót bankowy srebrnikami poważają.

Zwraca się również Hochmeister z wielkim szacunkiem do Wielkiego Księcia Kitsunowicza, jedynego władcy Rusi. Jemu milsze królowanie Chrystowe, niźli ziemskie dobra. Gdy Zakon potrzebował wsparcia wyłącznie jego wojowie wystąpili w bój i jak Pan przeprowadził lud Mojżeszowy suchą stopą przez Morze Czerwone, tak połączonym siłom rusko-zakonnym dał przejść zwycięską paradą przez Wilno. Jemu chwała!

Jednocześnie - Jego Ekscelencja - w samym swym świątobliwym sercu odczuwa, jak wielkim ciężarem grzechu okryty jest Wschód, gdzie pogaństwo i barbarzyństwo. Sromota regionów zabobonnych wzbudza odrazę całego cywilizowanego świata, dlatego też nawołuje Wielki Mistrz rycerzy, a wszystkich ludzi dobrej woli. Przybywajcie do Malborka! Niech żelazny miecz św. Michała Archanioła zaprowadzi ognistemi strugami należyty porządek rzeczy, strąci z tronu niewiernych, niech ukara żmijowe plemię, poniży faryzeuszy, a Zakon Najświętszej Dziewicy otoczy chwałą niebiańskich pałaców.

Toteż stwierdzamy z całą mocą, że zanim nastąpi pełnia czasu - starte zostaną rewolucyjne plugastwa i serafickie oręże wytnie chorą, republikańską tkankę wynaturzenia. Powtórnie monarchowie będą rządzić globem i zapanuje pokój..

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za Naszego Cesarza, Pana Świata

Respice etiam ad devotissimum imperatorem nostrum Andreum cujus tu, Deus, desiderii vota praenoscens, ineffabili pietatis et misericordiae tuae munere, tranquillum perpetuae pacis accommoda, et coelestem victoriam cum omni populo suo.*

* - Spójrz także na naszego najgorliwszego Cesarza Andrzeja, którego pragnienia wyrażają tęsknotę za Tobą, o Boże, znane Tobie zanim wypowiedziane i z niewysłowionej łaski Twojej dobroci oraz miłosierdzia daj mu spokój trwałego pokoju i niebiańskie zwycięstwo ze wszystkimi jego poddanymi. 
[-] The following 8 users Like Gasparus's post:
  • Andrzej, Chidori, Elas, Elros, kitsune, Letho, NiahII, Takeru
Odpowiedz

#5
[Obrazek: japan-vector-id630039704?k=6&m=630039704...x8ObLeUfQ=]

Cesarz Japonii przemawia do wszystkich Monarchów oraz kupczyków w Europie oraz poza nią. Wszelkie tereny znajdujące się na południe od kolonii założonych przez Danię oraz Anglię znajdują się w wyłącznej strefie wpływów Japoni. Niemalże stu tysięczna armia oraz 40 okrętów wojennych jest gotowe do obrony w każdej chwili o każdej porze. Jakiekolwiek roszczenia proszę kierować do Cesarza, który może, lecz nie musi, przychylić się ku planom ekspansji w nowym świecie.

Jednocześnie informujemy, iż Portugalia oraz Normandia znajdują się pod ścisłą protekcją wyżej wymienionych sił zbrojnych. Każda agresja na jedno lub drugie państwo będzie musiała liczyć się z natychmiastową interwencją Cesarstwa. Obiecujemy pomoc militarną, ekonomiczną oraz dyplomatyczną każdemu państwu, które w chwili konfliktu zapragnie wspierać sprawę Japonii przeciwko agresorom. 

Postanowiliśmy również wesprzeć Anglię, która odzyskała władcę po długim okresie regencji. Zamierzamy dążyć do zacieśnienia więzi jaka powstała między Naszymi wspaniałymi krajami oraz odbudować potęgę tego kraju, który niegdyś był Nam bliski. 
“Bushido is realized in the presence of death.
This means choosing death whenever there is a choice between life and death.
There is no other reasoning.”
[-] The following 3 users Like Takeru's post:
  • Andrzej, Dreamer, Elas
Odpowiedz

#6
                    Traktat pirenejski:

Tuluza i Portugalia podpisują porozumienie na mocy którego:
- Ustalona zostaje granica lądowa, przebiegająca po stronie tuluskiej wzdłuż prowincji: Valence, Castello, Zaragoza, Pyrenees, Labourd.
- Strony wymienią się prowincjami, zgodnie z powyższą granicą, maksymalnie do 1530 roku.

Podpisany zostaje pakt o nie agresji, obowiązujący do roku 1550, na mocy którego:
- Strony nie będą atakować się nawzajem ani dołączać do wojen ofensywnych których bezpośrednim celem jest druga strona.
- Powyższego również dotyczy wysyłanie condotieri, szpiegów, bądź wsparcia ekonomicznego.
- W przypadku udziału obu stron w wojnie, nie będą prowadziły działań wojennych na terenach drugiej strony.
- Tuluza zobowiązuje się do nie wysyłania kupców i LS do Sevilli, a Portugalia do Barcelony.
[-] The following 3 users Like Mac's post:
  • Elas, Karpaj, moskal
Odpowiedz

#7
             Traktat z Camarinas

Na mocy prawa boskiego, którego władzę na Ziemii sprawuje święta Kuria Chrześcijańska, zostaje powołany traktat w mieście Camarinas.
Traktat dotyczy kolonizacji nowego świata, a jego postanowienia mówią:
"Wyłączne prawo do kolonizacji nowo odkrytego regionu ma kraj, którego koloniści dotartli do tego regionu jako pierwsi"

Zgodnie z powyższym traktatem ustala się iż:
- wyspy, zwane odtąd Karaibskimi, zostają wyłączną własnością Japonii
- ląd, zwany odtąd Vinlandią, zostaje wyłączną własnością Danii
- wszystkie nowo odkryte terytoria, na południe od wysp Kanaryjskich, zostają wyłączną własnością Portugalii, dotyczy to: zachodniego i południowego wybrzeża Afryki na południe od wysp kanaryjskich, nowo odkrytego landu zwanego Brazylią, wszystkich wysp odkrytych na wodach między Afryką i Brazylią.
[-] The following 1 user Likes Mac's post:
  • Karpaj
Odpowiedz

#8
[quote pid='26991' dateline='1571858389']
[Obrazek: japan-vector-id630039704?k=6&m=630039704...x8ObLeUfQ=]

Cesarz Japonii ogłasza co następuje: 

[/quote]
Z radością ogłaszamy, że nastąpiło przełomowe porozumienie ze wznoszącą się potęgą Europy środkowej, Holandią, na mocy którego Holandia dostąpiła łaski cesarskiej w sprawie kolonizowania terenów Karaibów oraz Panamy oraz zapowiedziała, że nie będzie ingerować w konflikty Cesarza z wrogami wspomnianymi poniżej. 
Jednocześnie udało się za pomocą dyplomacji najznakomitszych wyslannikow cesarskich przekonać wspaniałego władcę Holandii, by ten odstąpił od konfliktu na linii Tuluzy oraz Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Nie zapomnimy tego gestu dobrej woli.


Do Cesarza zasiadajacego na tronie Czech:
Nawołujemy do natychmiastowego poddania się w wojnie z Tuluzą, która wysunęła słuszne roszczenia wobec dwóch prowincji znajdujących się bezprawnie w de jure Sabaudii. Otwarty sprzeciw bądź odmowa będzie równoznaczna z wejściem na drogę wojenną z flotą oraz armią Cesarstwa Zachodu. Pragniemy podkreślić powagę sytuacji deklarując pełną gotowość oraz poparcie sił lądowych Japonii znajdujących się na terenach Europy od chwili podpisania tej deklaracji. 


Do Władcy kierującego państwem Palatynatu:
Cieszymy się, że zwróciłeś się o pomoc do miłosiernego i łaskawego Cesarza Japonii. Twój krzyk o pomoc echem odbił się po sali pałacowej i poruszył każdą, nawet najmniejszą strunę w duszy Cesarza. Odpowiemy na ten krzyk pełnym wsparciem militarnym oraz ekonomicznym i jednocześnie z radością ogłaszamy, iż państwo Palatynatu od dnia dzisiejszego po wsze czasy zostaje uznanym wasalem Japonii ciesząc się ze wszelkich korzyści płynących z tegoż właśnie stosunku wasalnego. Wszelka agresja na dane państwo spotka się z natychmiastową reakcją Japonii oraz państw sojuszniczych, które zadeklarowały chęć pomocy Cesarstwu Zachodu w tym szlachetnym czynie. Oby Twoje państwo rozwijało się i prosperowało, ziemia pod uprawę była żyzna, a ziemia po której stąpa Twa armia zawsze była twarda.


Do kupczyka duńskiego:
Nawołujemy ostatni raz do opamiętania i podażenia drogą dyplomacji w sprawie rozwiązania konfliktu, który podsycasz przez ostatnie lata. Jeśli nie opamiętasz się będzie to oznaczało wojnę totalną oraz przekazanie wszelkich możliwych środków, którymi dysponuje Japonia na zwalczanie Twej plugawej istoty, która wypacza harmonię budowaną przez Cesarstwo Zachodu. Twoja flota będzie ścigana i zatapiana w każdym zakątku nowego świata, Twoje armie stawią czoła na każdym skrawku ziem nam znanych, a Twa chwilowa potęga przeminie, niczym chłodny zimowy wiatr.


Do wszystkich sprzymierzeńców Cesarstwa zachodu, a przede wszystkim do przyszłego Cesarza kolonialnego mocarstwa Portugalii, Króla odradzającej się i niedługo zjednoczonej Anglii, Króla najznakomitszych generałów Normandii, Władcę nad monetami Tuluzy oraz Niepodzielnych Panów Wschodu, Tunezji, Syrii oraz Qara Qoyunlu :
Pozdrawiam Was. Wszystkich razem i z osobna. Obyśmy wspólnie zaprowadzili ład i harmonię, których wartości będą strzegły Nasze armię oraz złoto. Chwała Nam, strażnikom nowego porządku.
[-] The following 3 users Like Takeru's post:
  • Andrzej, Mac, Stobek
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Wygenerowano w ciągu 31 ms (55.03% PHP / 44.97% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 28 / Obciążenie serwera: 0.56 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]