Witaj!
Ankieta: Czy zgadzasz się na dodanie nitki z Ivory Coast do Safi
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
46.15%
6 46.15%
Nie
53.85%
7 53.85%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Handel z Ivory Coast

Aktualnie Tunezja nie ma  żadnego interesu we wbijaniu się w Afrykę zachodnią, ponieważ jedyną możliwością ciągnięcia handlu z Ivory Coast jest ciągnięcie przez Seville. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, ale wydaj się bardzo karkołomne. ponieważ wymagałoby anektowania gracza. Z tego powodu chciałbym zaproponować dodanie nitki z ivory coast do safi (node obejmujący większość maroko). Myślę, że takie rozwiązanie urozmaiciłoby rywalizację o Afrykę zachodnią, a jednocześnie nie stanowiłoby tak dużego buffa, ponieważ Portugalia dalej miałaby wiele narzędzi do blokowania mnie (jeśli nie udałoby jej się zdominować afryki zachodniej, to przejęcie kontroli nad marokiem pozwoliłoby jej przejąć kontrolę także nad handlem. Wydaję mi się, że jeśli zmiana nie zostanie przez was zaakceptowana, to nadal mam inne kieruynki, w których mógłbym się rozwijać równie dobrze, ale jeśli przekonałem was i zagłosujecie na tak, to będzie po prostu ciekawiej.

Tak, odpowiadałem za kształt node'ów, ale największą uwagę przykładałem do basenu morza śródziemnego i zmian związanych z japonią. Sama zmiana odcinająca drogę lądową między Tunezją w dniu rozpoczęcia kampanii, więc nie miałem nawet za bardzo jak zareagować na ten problem (node'y były już dawno gotowe). Jak tak o tym myślę to fakt usunięcia połączenia lądowego też jest całkiem dobrym argumentem, żeby dodać tą nitkę handlową (Wcześniej nie potrzebowałem Ivory, bo armią lądową mogłem kontrolować interior, co jest o wiele mniej kosztowne.)
Spierdalaj 
Albo lepiej 
Powiedz gdzie. Podjade 
Bedziesz spierdalał

~PiotrekEU

[-] The following 1 user Likes Jakub's post:
  • Krystian
Odpowiedz

Jestem za tym, by dodać nitkę z Karaibów do Japonii, która jako jedyny ośrodek kolonialny, nie ma bezpośredniego połączenia.

Karaiby -> Anglia -> Lubeka

Karaiby -> Lisbona -> Genua

Omija się Japonię co jest według mnie krzywdzące. Urozmaici to rozgrywke i rywalizację też chciałbym wspomnieć.
“Bushido is realized in the presence of death.
This means choosing death whenever there is a choice between life and death.
There is no other reasoning.”
Odpowiedz

(23.10.2019, 15:53)Takeru napisał(a): Jestem za tym, by dodać nitkę z Karaibów do Japonii, która jako jedyny ośrodek kolonialny, nie ma bezpośredniego połączenia.

Karaiby -> Anglia -> Lubeka

Karaiby -> Lisbona -> Genua

Omija się Japonię co jest według mnie krzywdzące. Urozmaici to rozgrywke i rywalizację też chciałbym wspomnieć.

Japonia ma takie samo połączenie z Karaibami, co Anglia, Normandia, Niderlandy i lepsze połączenie z karaibami niż Tuluza i Dania.

Sytuacja geopolityczna Japonii nie zmieniła się na 3h przed sesją tak jak w przypadku Tunezji.  Taka zmiana sprawi, że Japonia w zasadzie będzie miała najlepszą pozycję, że wszystkich kolonialnych. Nie musi dzielić swojego node'a z innymi jak Anglia Normandia i Holandia. Nie będzie ciągneła handlu przez zdominowany przez kogoś innego node jak Dania. W końcu będzie miała nie jedną nitkę z nowego świata jak Anglia, Normandia, Holandia i Portugalia tylko dwie.
Spierdalaj 
Albo lepiej 
Powiedz gdzie. Podjade 
Bedziesz spierdalał

~PiotrekEU

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 26 ms (48.03% PHP / 51.97% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 25 / Obciążenie serwera: 0.1 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]