Witaj!
Ankieta: Dać możliwość zmiany jednostek?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Nie
14.29%
1 14.29%
Tak
85.71%
6 85.71%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jednostki techgroup

Jako że to kampania otwarta na zmiany w trakcie i poszukiwanie lepszego balansu, to wydaje mi się słuszne, by zastanowić się czy obecny wybór jednostek jest w zasadzie uzasadniony i czy chcemy, by w ten sposób wyglądał.

Począwszy od 15 techa pojawiają się dość wyraźne dysproporcje w ilości pipów między jednostkami piechoty pomiędzy poszczególnymi grupami technologicznymi (np. silniejsza piechota muzułmańska na tymże techu, a potem stopniowa dominacja zachodniej, szczególnie od 23 techa), a przede wszystkim grupa zachodnia ma wybór między 3 albo i 4 typami jednostek, które posiadają swoje wady i zalety pozwalając na strategiczne decyzje.

Jako że, raczej nikt nie ma ochoty na balansowanie tych typów jednostek, a tym bardziej na dodawanie opcji dla grupy niezachodniej, to być może uczciwie byłoby, gdyby od 12 techa wszystkie państwa dostały zachodnie jednostki?
[-] The following 1 user Likes coniunctivus's post:
  • Krystian
Odpowiedz

Wydzielam pod dyskusje.

12 tech to za szybko, bo muslim korzystało z przewagi jednostek i teraz dostanie po prostu takie same. Prędzej gdzieś między 15 a 18 możnaby dać decyzje na przejście.
Na przyszłą kampanie po prostu przydałoby się dorobić więcej typów jednostek dla każdej techgroupy.
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

Problemem jest to, że ta przewaga muslimów w większości przypadków jest trwoniona na powolny rozwój, bo nie ukrywajmy, jeśli nie gramy z Turcją, to na wschodnie państwa trafiają jednak mniej agresywni gracze, którzy potrzebują więcej czasu na atak.

Jednostki w tym momencie są tak zepsute, że mimo bonusów do piechoty na mojej tunezji dalej opłacałoby się bardziej pójść w kawę niż w piechotę, bo po prostu w przypadku kawy przewaga państw zachodnich jest o tyle mniejsza. Jak dla mnie możemy tworzyć kilka rodzajów jednostek albo po prostu w przypadku tak scentralizowanej kampanii dać wszystkim zachodnie techy.

Nawet indianie mają wybór jednostek, a u mnie wybór sprowadza się do tego, że mogę zdecydować, czy chcę pozostać przy przestarzałych jednostkach.
Spierdalaj 
Albo lepiej 
Powiedz gdzie. Podjade 
Bedziesz spierdalał

~PiotrekEU

[-] The following 1 user Likes Jakub's post:
  • moskal
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 46 ms (46.68% PHP / 53.32% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 25 / Obciążenie serwera: 0.23 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]