Witaj!
Ankieta: Dać możliwość zmiany jednostek?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Nie
14.29%
1 14.29%
Tak
85.71%
6 85.71%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jednostki techgroup

Jako że to kampania otwarta na zmiany w trakcie i poszukiwanie lepszego balansu, to wydaje mi się słuszne, by zastanowić się czy obecny wybór jednostek jest w zasadzie uzasadniony i czy chcemy, by w ten sposób wyglądał.

Począwszy od 15 techa pojawiają się dość wyraźne dysproporcje w ilości pipów między jednostkami piechoty pomiędzy poszczególnymi grupami technologicznymi (np. silniejsza piechota muzułmańska na tymże techu, a potem stopniowa dominacja zachodniej, szczególnie od 23 techa), a przede wszystkim grupa zachodnia ma wybór między 3 albo i 4 typami jednostek, które posiadają swoje wady i zalety pozwalając na strategiczne decyzje.

Jako że, raczej nikt nie ma ochoty na balansowanie tych typów jednostek, a tym bardziej na dodawanie opcji dla grupy niezachodniej, to być może uczciwie byłoby, gdyby od 12 techa wszystkie państwa dostały zachodnie jednostki?
[-] The following 1 user Likes coniunctivus's post:
  • Krystian
Odpowiedz

Wydzielam pod dyskusje.

12 tech to za szybko, bo muslim korzystało z przewagi jednostek i teraz dostanie po prostu takie same. Prędzej gdzieś między 15 a 18 możnaby dać decyzje na przejście.
Na przyszłą kampanie po prostu przydałoby się dorobić więcej typów jednostek dla każdej techgroupy.
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
Odpowiedz

Problemem jest to, że ta przewaga muslimów w większości przypadków jest trwoniona na powolny rozwój, bo nie ukrywajmy, jeśli nie gramy z Turcją, to na wschodnie państwa trafiają jednak mniej agresywni gracze, którzy potrzebują więcej czasu na atak.

Jednostki w tym momencie są tak zepsute, że mimo bonusów do piechoty na mojej tunezji dalej opłacałoby się bardziej pójść w kawę niż w piechotę, bo po prostu w przypadku kawy przewaga państw zachodnich jest o tyle mniejsza. Jak dla mnie możemy tworzyć kilka rodzajów jednostek albo po prostu w przypadku tak scentralizowanej kampanii dać wszystkim zachodnie techy.

Nawet indianie mają wybór jednostek, a u mnie wybór sprowadza się do tego, że mogę zdecydować, czy chcę pozostać przy przestarzałych jednostkach.
Spierdalaj 
Albo lepiej 
Powiedz gdzie. Podjade 
Bedziesz spierdalał

~PiotrekEU

[-] The following 1 user Likes Jakub's post:
  • moskal
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 29 ms (50.18% PHP / 49.82% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 25 / Obciążenie serwera: 1.19 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]