Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dalsze zmiany na mapie

Hej, jako iż ogólnie mam wrażenie że wszystkim się podoba Japonia w Europie, mam pomysły na parę innych zmian i stąd temat do dyskusji - czy warto w ogóle się w to bawić, czy rzeczywiście nowe regiony na mapie dodadzą coś ciekawego oraz najważniejsze - czy możemy grać na nowo przeniesionym kraju Big Grin

Zaczynając z info od Elasa wynika iż łączenie modów to naprawdę spory kawał pracy i łatwiej może być modyfikowanie już gotowego moda jakiego mamy z Japonią. Póki co przeprowadziłem pierwsze testy czy to działa tak jak powinno i tak oto pierwsza z moich propozycji - Greko-Tajwan.

https://i.imgur.com/mT9Rpva.jpg
Dlaczego?
1. Pasuje miejscem
2. Super opcja do nowej cieśniny która urozmaici dwa nudne regiony - północą Afrykę i Grecję. Plus zarówno dla potencjalnego gracza w Afryce jak i tego w Grecji.
3. Kurwa znalazłem Atlantydę!
4. Arsenal

Ogólnie pomysłów mam parę aby do Europy zawitał przynajmniej jeszcze jeden kraj z Azji - potencjalnie Korea, możliwe że Srilanka, a w porywach fantazji nawet Madagaskar.
Morskie wyspy się ogólnie dość prosto przenosi, największym problemem jest na dobrą sprawę mapa elewacji terenu, gdyż jest zrobiona w taki sposób że ciężko znaleźć na niej miejsce przejścia wody w ląd. Stąd przeniesienie częsci kontynentu jak np. Korea to trochę większy poziom zabawy aby to dobrze się zgrało z obecnymi prowincjami i wyglądało w miarę naturalnie na mapie.

Stąd prosiłbym o jakieś opinie co komu pasuje, co nie pasuje, kto chce rządzić pingwinami z Madagaskaru, a kto woli stworzyć republikę Haiti na morzu czarnym.
[-] The following 3 users Like Karpaj's post:
  • Krystian, Marcin, moskal
Odpowiedz

Moim zdaniem taka jedna wyspa mało zmieni, coś co było by o wiele lepszym pomysłem jest cieśnina od Włoch do Albanii
Odpowiedz

(11.12.2019, 23:41)Karpaj napisał(a): Hej, jako iż ogólnie mam wrażenie że wszystkim się podoba Japonia w Europie

To ciekawe, bo przynajmniej od kilku ludzi słyszałem że to straszne wynaturzenie. Sam się do tego przychylam Smile
Odpowiedz

[Obrazek: screen1.jpg]

Sól EUfi walczy z Japońską abominacją, warhammeryzowane Big Grin
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
[-] The following 3 users Like Elas's post:
  • Letho, Marcin, moskal
Odpowiedz

A teraz rzeczowo zamiast śmieszkowo jeśli chodzi o zmiany mapy:

Jeśli chodzi o podejście ludzi z sceny do tego, to z tego co kojarzę, zmiana z Japonią nie podobała się głownie tym osobom, którym nie podobała się też ilość zmian w modzie czy jego ogólny kierunek, więc ogólnie to po prostu nie jest target tego moda. Aczkolwiek po zakończeniu kampy i tak planuje większą akcje "ankietową" niż przepytanie kilku(nastu?) osób na wyrywki.

Jeśli chodzi o sam koncept wrzucania wysp na Morze Śródziemne to największym problemem regionu wydaje się nie brak przejść lądowych (chociaż one też skomplikują sytuacje i pozwolą na więcej, ciekawych scenariuszy) ale fakt, że większość wybrzeża Afryki jest głęboka na 2 prowki z sporym pasem głębokim na ledwie jedną prowke. Sprawia to, że musi tam znajdować się tylko 1 państwo (Tunezja czy inne Maroko), które z powodów geograficznych ma automatycznie przepierdolone (szczególnie, jeśli w wojnie będzie zmuszone do siedzenia w portach) a i konflikt w tym regionie to głównie przepychanie się w jedną i drugą bez większej finezji bo nie ma żadnego pola do manewru.

Natomiast jeśli chodzi o przyszłość przenoszenia fragmentów mapy w Blue Balanced samym w sobie - nie w głównym modzie. Tak jak wspominałem kilka razy, celuje w rozwój moda i upublicznienie go także na Paradoxie. Natomiast jeśli masz chęć Karpaj to z chęcią mogę mogę wprowadzić to do submodów. Osobiście też byłbym skłonny zaeksperymentować z innymi zmianami na mapie w następnej kampanie (która raczej nie będzie za szybko xd chyba, że nikt między początkiem roku a następnym DLC nie będzie chciał prowadzić nic na te 10+ graczy, aczkolwiek ze względu na sesje i spory % udział studentów u graczy to kiepskawy okres w roku na kampe)
Ą̸͝͝ǹ̨̀͡d̨̀҉ ̷̴̴͘a̡̛͠s͜͡͝͝ ͟͝w̴̵̷̛̕á͠͝t̷̨͡͏e̵̡r̴̨̀͘ ̧́͘͞͠h̸̡͜a҉̛ś̸ ̛͜n̶̴҉̢͡o̵̵̢͞ ̨̀ç͢o͏̀͝n̸̡͡͞͏s̨̧͘͞͞t̶̕a͏̡͏̷͡ǹ̨͜͠t̡́͡͞ ̶̵̢f͞͠o̴̕r̷̶̢̧m̧͠҉͏́ ̛̕̕͡t̶̡̀ḩ͠͞e͏̶̡҉r̸̶͘e͟ ́ą̧̨̕͝r̶̸͜͟͞ȩ ̀͞i͠҉̷͝n͝ ̕͏w͜͢͢͝a͏̕r͏́ ̴̕n̶̸̕͝҉ò̶̧҉͞ ̵c̀҉̧̡͢o͢҉͘ǹ̛҉̡ś̴͜͏t̶̶͢a̡͘̕͠ņ͠͡t͢͏̧͡ ̡̡͜c̵̵̢͢͠o̵҉̵n̵҉d̛͢͡i̕̕͜t͟͠i̢͏̧͜o҉̸̢̀͠n̶̷̨̧͝s̵̷̨̕
Odpowiedz

Jeżeli chodzi o mapy...

Jak w czasie pracy rozmawialiśmy w Gadajpudle - duże kraje-wyspy są problematyczne. Albo będą "rakowe" albo będą farmami. Zatem może lepiej wyrzucić Wyspy Brytyjskie a zamiast tego wstawić jakieś archipelagi czy wysepki. Czy będą tam małe AIki czy do kolonizacji - do uwzględnienia. Jednak w ten sposób eliminuje się "raki" a jednocześnie te wysepki czy archipelagi służyć mogą do "żabich skoków" do Ameryki przez kraje na wschód od Hiszpanii (a rywalizacja o kolonie może być bardziej realna).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 28 ms (50.78% PHP / 49.22% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 26 / Obciążenie serwera: 0.08 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]