Witaj!
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Warhammer 2

No więc zbieram ekipę do luźnego pykania bitew MP w Warhammer 2.

W pakiecie przewidziane:
- wspólne pranie po mordach randomów
- towarzyskie pranie się po mordach
- subcommander battles (jeśli znajdzie się 6 chętnych) które jest 3v3, gdzie każdy w teamie może kupować tylko jeden typ wojska (piechota/zasięgowe/kawaleria+potwory) i trzeba się koordynować. Jest to o tyle fajne przy dużym rozstrzale skilla, że niektóre fuchy są łatwiejsze niż inne i wymagają mniej micro

Zainteresowanie póki co wyraził Tiomor, Chidori, Dreamer i częściowo Marcin, ale niektóre osoby mi jeszcze nie odpisały lub jeszcze je namawiam ;d

Dodatkowo dorzucam bardzo fajną serie poradników (które pomogły mi zdobyć 100% win ratio w szokujących ilości 3 bitw)
https://www.youtube.com/watch?v=-SRiUV3_...qxKSLLpZcz

Jakieś 1v1 czy nawet 2v2 można spokojnie z doskoku robić, na 3v3 fajnie byłoby się wcześniej umowić
[Obrazek: vFKkXNt.png]
[-] The following 3 users Like Elas's post:
  • Chidori, Dreamer, Marcin
Odpowiedz

Wstępnie why not ¯\_(ツ)_/¯
"Wojna to tylko krew i wrzaski. Prawdziwy bieg historii wytycza dyplomacja" - Shilard Fitz-Oesterlen
[-] The following 1 user Likes Tulev's post:
  • Elas
Odpowiedz

Arris też chętny jakoś od przyszłego tygodnia, więc może uda się coś fajnego zorganizować Big Grin zachęcam do pogrania sobie między sobą, niekoniecznie czekając na mnie Wink
Odpowiedz

(22.03.2020, 14:05)Elas napisał(a): Dodatkowo dorzucam bardzo fajną serie poradników (które pomogły mi zdobyć 100% win ratio w szokujących ilości 3 bitw)
https://www.youtube.com/watch?v=-SRiUV3_...qxKSLLpZcz

Meh, 20x savage orków. Każdym klikasz na inny oddział przeciwnika i idziewsz na szluga.

Na AI działa.

Ja aktualnie siedzę zamknięty z konkubiną, więc trochę średnio czas na giereczki mam xD
Odpowiedz

To chodź, kliknij i sprawdź co sie stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozegraliśmy z Dreamerem 4 bitwy, podzieliłem się wiedzą i wskazowkami, Dreamer mimo przegranych sobie chwali i taką postawę szanuje Big Grin
Replaye jakbys ktoś chciał zobaczyć https://gofile.io/?c=FjYBWP

I krótka lekcja (bo wszystkich mi się teraz pisać nie chce xD) - nie szarżujcie samotnymi jednostkami na przeciwnika, szczególnie takiego, który ma defence against large charge.
Krótki przykład

[Obrazek: p057qTj.png]

Smok (warty jakieś 2.5k czyli 10% armii w goldzie) samotnie szarżuje na szkielety z dzidami (warte ledwo 350 golda). Z lewej widać Settre na cudownym warkitty.

[Obrazek: mTHGChp.png]

Chwile później Settra robi analną niespodzianke co kompletnie niszczy resztke morale smoka. W międzyczasie ostrzeliwany był przez szkielety z łukami i ushtabi (też z łukami ale wielkimi xD) co szybko stopiło mu HP. Na dodatek duża jednostka walcząca samotnie z liczną ma ten problem, że chociaż ma lepsze statystyki, to atakuje ją kilkadziesiąt modeli z jednostki co szybko topi HP.

Efekt na koniec?
[Obrazek: ALgGzc1.png]

Jednostka za ~2.5k zadała jakieś ~100 golda strat.
Odpowiedz

Grało się fajnie, mimo że potrafiłem zrobić książkowe błędy. Które znałem, ale podczas bitwy jakoś zapomniałem. Jednak chaos ma moc xD
[-] The following 1 user Likes Dreamer's post:
  • Elas
Odpowiedz

Elas napisał(a): Na dodatek duża jednostka walcząca samotnie z liczną ma ten problem, że chociaż ma lepsze statystyki, to atakuje ją kilkadziesiąt modeli z jednostki co szybko topi HP.
Generlanie to trochę nie tak, bo jeden strzał smoka może walić 100 szkieletów naraz. Wszystko zależy do splash dmg (ni chuja nie wiem jaki ma smok;p). A smok otoczony przez 100 szkieletów jest realnie bity przez powedzmy 20 (te na których odpalają się animacje)
Odpowiedz

No splash damage jak najbardziej jest (w sumie zapomniałem o tym napisać), ale z zasady duże jednostki bez wsparcia wlatujące w wrogą linie niespecjalnie się sprawdzają tak jak powinny :d ogólnie ten problem jest bardziej widoczny przy monster infantry ala kroxigors, które samotnie radzą sobie co najwyżej zadowalająco, ale jeżeli mają wsparcie chociażby głupich skinków jako gąbka na dmg to na przestrzeni bitwy radzą sobie znacznie lepiej
Poza tym jest też kwestia zwrotu wartości (na SP mniej ważna, na MP bardzo ważna), szczególnie przy drogich jednostkach typu smoków, mamutów etc. To taki odpowiednik czołgów, których nie należy puszczać bez wsparcia, bo mimo swojej siły, zostawione same sobie są wrażliwe, szczególnie jeśli dostaną na twarz zmasowany ostrzał, a duży model łatwiej trafić.
No i smoki (jak i większość jednostek z wysokim charge) najlepiej nadają się do cycle charging - wjeżdżamy w przeciwnika (w wypadku kogoś kto ma charge defence koniecznie od boku/tyłu lub kiedy się porusza. Jeśli stoi i wlecimy od frontu to charge defence neguje dmg zadany przez szarże), pozwalamy sieknąć raz czy dwa razy i wycofujemy się, zanim jego przewaga liczebna zada dmg. A potem szukamy kolejnego celu Wink najlepiej szarża sprawdza się jeżeli wrogi oddział od frontu jest zajęty przez naszą piechote a od dupki wjedziemy mu kawalerią. Pasek HP spada jak szalony!

No to tyle z rad póki co Big Grin postaram się tak po trochu dorzucać trochę, ale przede wszystkim polecam serie filmów które wrzuciłem (jak i opisy frakcji z tego samego kanału) bo uczą one sporo i ważnych rzeczy, np. zawsze bierz maga (chyba, że grasz krasnalami, ale tylko dlatego, że oni nie mają xD)
Odpowiedz

Pantax dołączył do grona straumatyzowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tiomor czekam teraz na Twoją pupke :*
[-] The following 1 user Likes Elas's post:
  • tiomor
Odpowiedz

(03.04.2020, 22:23)Elas napisał(a): Pantax dołączył do grona straumatyzowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tiomor czekam teraz na Twoją pupke :*

kiedy tylko chcesz :*
mam czekoladowy lubrykant!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 52 ms (55.68% PHP / 44.32% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 33 / Obciążenie serwera: 0.06 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]