Witaj!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Recenzja CK III

https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=13925
Odpowiedz

Nie wiem czy warto czytać recenzje normictwa, ale wielokrotnie ich zapowiedzi i opisy strategii paradoxu mijały się z prawdą, widać było, że nie grają w takie gry i nie mają żadnego gościa w ekipie który byłby takim nerdem jak my.

"Jest wreszcie poziom trudności nie z tego świata, a sztandarowy jego przykład stanowi dla mnie seria Crusader Kings. (...)

Pamiętam anegdotkę jednego z zachodnich recenzentów, wcale nie leszcza, który dowiedział się, że w Crusader Kings 2 można stawiać budynki... dopiero po publikacji swojej recenzji. (...)

Błyskawicznie pogubiłem się w obco brzmiących celtyckich nazwiskach, przestałem rozumieć, kto jest kim na moim własnym dworze, i po prostu się poddałem."

To jest kurwa poziom tych wszystkich recenzentów, przez taki typ ludzi gry paradoxu idą w kierunku w jakim idą.
[-] The following 2 users Like Andrzej's post:
  • Gasparus, moskal
Odpowiedz

Też nie pamiętam nazwisk wszystkich frajerów na dworze, szczególnie, jeśli są mocno obce (np celtyckie czy arabskie) xD
#jestemNormikiem Sad
Natomiast przy UI i UX gier Paradoxu oraz ich cudownych "tutorialach" nie dziwie się, że ludzie potrafią nie wiedzieć "oczywistych" rzeczy jak nie są ograni z Paradoxami. Ja grając w EU2 dopiero po jakiś 2 latach na EUFI dowiedziałem się, że governor zbija inflacje ¯\_(ツ)_/¯

Cytat:Nie traktujcie więc tego tekstu jako zbioru informacji o Crusader Kings 3. Kieruję do go osób podobnych do mnie, które mają jakiś problem z tą serią – i zastanawiają się, czy warto zainteresować się „trójką”.

Ale każdy moment przecież dobry do uprawiania elitaryzmu na tym forum Big Grin

A co do samej recki
Cytat:czasami czułem się jednak, jakbym grał w Europę Universalis, a nie w Crusader Kings. Szukasz casus belli, atakujesz wroga, gdy odejdzie z potężnego sojuszu, a następnie wcielasz jego ziemie do swojego państwa. Proste.

Cytat:Podoba mi się nowa mechanika stresu. Każde negatywne wydarzenie w życiu naszej postaci szarga jej nerwy w mniejszym lub większym stopniu. Gdy pasek zdenerwowania się zapełni, dany nieszczęśnik spróbuje znaleźć sposób na radzenie sobie z emocjami – może być to zapijanie smutków, pisanie dziennika czy też zamęczanie wszystkich wokół swoimi problemami (nasi wrogie mogą to oczywiście wykorzystać). Jeśli stres nadal będzie się zwiększać (może osiągnąć trzy poziomy), naszej postaci grozi wpadnięcie w macki szaleństwa, które może popchnąć ją np. do uduszenia własnych dzieci

Wincyj pasków postępu Big Grin ogólnie CK3 idzie w kierunku coraz większej przewidywalności, co w wypadku tej gry jest szczególnie bolesne i pozbawiające głębi :/
[Obrazek: vFKkXNt.png]
[-] The following 2 users Like Elas's post:
  • Elros, moskal
Odpowiedz

Ja to i tak kupie dla ładnej mapki (bo jest śliczna!)
Odpowiedz

Photoshopa se kup, nawet się zwróci przy w porównaniu do cyklu wydawniczego PDXu xD
[Obrazek: vFKkXNt.png]
Odpowiedz

Nie no, CK III będzie grą wybitną. Będzie to pierwsza część w historii serii, gdzie mapa jest poprawnie odwzorowana!
W CK2 koryto Dunaju i granicę Węgier poprawiali pięć lat. A tutaj mamy wszystko piękne już na premierę! XD
"jakiś klaun z niewyparzoną gębą zabierze mu trochę koloru na mapie, bo jest jebanym mistrzem intrygi politycznej, która tłumaczy się zwykłym kłamstwem i manipulacją, która nie oferuje nikomu zysków, tylko grozi stratami." - charakterystyka mojej skromnej osoby, popełniona 24.10.2018 r. przez Bacha. 
Odpowiedz

Mi chyba też trochę zajęło zanim się kapłem że można posiadłości rozbudowywać Wink
A potem że można też nie tylko te którymi się włada Big Grin
[-] The following 1 user Likes Mac's post:
  • Elas
Odpowiedz

Rozbudowany, dobrze uargumentowany kulturalny post na temat chujowości wielu rozwiązań Ck3 w porównaniu do Ck2 i oczywiście masowo zaspamowany disagree. https://forum.paradoxplaza.com/forum/thr...3.1391939/
[-] The following 2 users Like Andrzej's post:
  • Elros, moskal
Odpowiedz

<respectfully disagree icon>
[-] The following 1 user Likes tiomor's post:
  • Elas
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wygenerowano w ciągu 57 ms (53.34% PHP / 46.66% MySQL)
Liczba zapytań SQL: 31 / Obciążenie serwera: 0.08 / Zużycie pamięci: 2 MB
[Szczegóły]